Не пропусти

Звіт сільського голови Бузької об’єднаної територіальної громади за 2017 рік

zvit

Підсумовуючи результати першого року роботи , хочу відразу сказати і наголосити, що на нашу долю випало пройти нелегкий шлях реформування місцевого самоврядування, децентралізації влади, об’єднання громади. Зараз відбувається відтворення моделі відродження українського села, відродження національної економіки.

Наша громада отримала нові повноваження і ресурси, а з ними – нові можливості. Оскільки метою реформи місцевого самоврядування є не тільки делегування повноважень на місця, а й зростання якості рівня життя мешканців та надання послуг на базовому рівні, що може бути досягнуто за умови зростання економіки ОТГ. Протягом першого року Бузька об’єднана територіальна громада намагалася виявити всі потреби та інтереси двох сіл, що увійшли до складу ОТГ. Зазначу, що Бузька громада, до складу якої входять село Бузьке та село Таборівка, займає 161,5кв.км та має населення чисельністю приблизно 4 тис. чоловік. З перших днів своєї роботи на посаді сільського голови намагаюсь побудувати роботу депутатського корпусу, виконкому та працівників сільської ради так, щоб робота велась злагоджено, відповідально, відкрито. Сільська рада є і буде публічною та відкритою у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення новин та сесій сільської ради на офіційному сайті, а також на стендах в селах. Про відкритість та роботу для односельчан свідчить і те, що аппарат сільської ради приймає та обслуговує населення щоденно.
До складу виконавчого комітету входить 19 чоловік. Виконавчим комітетом проведено 13засідань, на яких прийнято 115рішень. Переважно це питання, що стосуються будівництва – надання будівельних і поштових адрес, надання дозволів та розгляд актуальних питань повсякденног ожиття села.
Сільська рада постійно працює із зверненнями громадян. У виконавчому комітеті сільської ради затверджений та оприлюднений графік особистого прийому громадян сільським головою та спеціалістами сільської ради. За звітний період надійшло 34 звернень, в яких порушено 14 питання. За категоріями авторів звернень з них: інвалідів ІІІ групи — 6 звернення, багатодітних сімей – 4, інших – 24.       На особистому прийомі у сільського голови побувало 12 чоловік. Заявниками були порушені питання: аграрної політики і земельних відносин, фінансової політики, сім’ї та дітей. Здебільшого на порушені питання надано роз’яснення.
Звернення незахищеної категорії населення розглядаються спеціалістами першочергово. Як позитивне, слід зазначити, що заяви громадян про надання матеріальної допомоги на лікування розглядаються позитивно на сесіях сільської ради та виділяються кошти.
Робота по розгляду звернень громадян, організації особистого прийому перебуває на постійному контролі. Для підвищення рівня правової обізнаності громадян, що звертаються до сільської ради, на стендах розміщено інформацію щодо порядку прийому громадян, графіки прийому посадових та службових осіб, що ведуть прийом. Щотижня на апаратній нарад розглядаються та аналізуються звернення, що надійшли до сільської ради. Сільський головою приділяється увага питанням надання спеціалістами сільської ради практичної та методичної допомоги, недопущення надання неоднозначних, необґрунтованих або неповних відповідей за зверненнями громадян, із порушенням строків, установлених законодавством.
Значною залишається і кількість виданих довідок, так в 2017 році видано — 3500 довідок в двух селах. Зареєстровано 24 новонароджених, 26померлих, 12 шлюбів. Секретарем виконкомусільської ради вчинено 67нотаріальнихпосвідчень. Повноваження реєстрації місця проживання громадян та зняття з реєстраціїпокладено, ( відповідно до посадовихобовязків ) на інспекторів по облікусільської ради. До Бузькоїсільської ради обрано 14 депутатів. При раді працюють депутатські комісії:
— Постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи( голова — Пічугіна Тетяна Анатоліївна);
— Постійна комісія з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, сфери послуг, житлово-комунального господарства та комунальної власності( голова комісії — Кульчинський Євгеній Станіславович)
— Постійна комісія з питань освіти, культури, молоді, фізкультури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення( голова комісії — Балакшей Тетяна Анатоліївна) На засіданнях постійних комісій згідно вимог закону були, зокрема, попередньо детально опрацьовані всі питання, які вносились на розгляд сесій, що дозволило в конструктивному руслі працювати безпосередньо на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення. Також постійні комісії в межах своєї компетенції здійснювали контроль за виконанням прийнятих сільською радою рішень.
З метою глибшого вивчення та обговорення питань, сільською радою практикується проведення спільних засідань профільних комісій. Практично підтверджено, що розгляд питань одночасно депутатами кількох профільних комісій викликає значно жвавіше обговорення питань, а їх аналіз має більш предметний характер, вносяться більш конкретні пропозиції, приймаються виважені рішення.
Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія. Закон визначає, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. За звітний період проведено 13 сесій сільської ради, розглянуто 171 питань. Депутативідвідуютьсесіїмайже100%, голосування проводиться поіменно.
Депутатами на сесіях розглянуті питання щодо затвердження сільського бюджету, затвердження сільських програм, про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад, питання розроблення детального плану території для розміщення 4-ох об’єктів з використанням енергії сонця (в межах населенного пункту с. Таборівка та за межами).Будівництво сонячних електростанцій здійснюється з метою практичного впровадження «Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020рр».
Будівництво сонячних електростанцій на території сільської ради – це поповнення сільського бюджету та створення нових робочих місць для жителів громади. Життя не стоїть на місці, воно постійно диктує нові умови, тому впродовж року виникала необхідність внесення коректив до прийнятих рішень. Так, було прийнято 5 рішень про внесення змін до сільського бюджету, 2 рішення щодо внесення змін до раніше прийнятих сільських програм. Сьогодні на контролі в сільській раді 17 діючих програм.Кожна із програм має свій термін дії. За звітний період затверджений сільський бюджет Бузької сільської ради на 2017 рік, та сільські програми:
— Комплексна програма соціального захисту населення(“Турбота”) на період до 2020року. (ріш № 04 від 24.02.2017року)
— Програма ”Безбар’єрна Вознесенщина” на період до 2020 року.(Ріш №05 від 24.02.2017р.)
— Соціальна комплексна програма підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Бузької сільської ради на період до 2020 року. (Ріш №06 24.02.2017р.)
— Про затвердження сільської програми протидії захворюванню на туберкульоз на період 2017-2020 років ( Ріш № 02 від02.06.2017р.)
— Програма зайнятості населення 2017-2018р.р. ( ріш№04 від02.06.2017р)
— Програма розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Бузькій сільській раді Вознесенського району Миколаївської області на 2017-2018рр.(Ріш. №02 від 15.08.2017р)
Результати виконання бюджету підтверджують позитивні тенденції зростання надходжень. Сільський бюджет на 2017рік затверджений в сумі 23458758 грн., в тому числі бюджет розвитку 1750100 грн.
Протягом 2017 року мобілізовано доходів до загального фонду сільського бюджету ( без урахування трансфертів ) в сумі 15262963грн., що становить 128,3% до запланованих показників та спеціального фонду сільського бюджету (без урахування трансфертів ) в сумі 181544грн., або 126,4% до річного плану.Видаткова частина сільського бюджету за 2017 рік складає 22320,637 тис.грн.. Із загальної суми видатків передано субвенції до районного бюджету Вознесенського району 13018,758 тис.грн.
Найбільшими сільськогосподарськими виробниками та платниками податків є: ТОВ «СГВП Болгарка», ПСП «Сонячне», ПрАТ «Вознесенськ облплемсервіс»,ВАТ «Зелений Гай».Крім того на території села Бузьке розташовані кар’єри по видобутку піску:ТОВ «Технологічна група»,ПрАТ «Микитівський гранітний кар’єр», ТОВ «Ольвія». Працює термінал «Нібулон»по прийманню та очищенню зерна, який займає площу 12 га.(планові надходження від оренди землі в рік — 415 тис. грн.)
На території сільської ради діє генеруюча електростанція на сонячних батареях(за межами села Таборівка) потужністю 29,307 МВт. ТОВ «Нептун Солар»(виробництво та постачання електроенергії – 60,5% в загально районних показниках). Електростанція складається з фото енергетичних модулів на базі мультикристалічного кремнію та 29 інверторних станцій. Установка щороку генеруватиме близько 35 млн кВт-ч екологічно чистої електроенергії та запобігатиме викидам в атмосферу 28,0 тис. тонн вуглекислого газу. Завдяки реалізації проекту бюджет Бузької сільської ради отримує в рік близько 650 тис грн. за оренду земель.
На території Бузької сільської ради знаходиться АЗС, що належить ТОВ «Інвест Регіон», яка відповідно змін до Податкового кодексу України сплачує акцизний податок, який займає найбільшу питому вагу в складі доходів загального фонду (планові надходження на рік – 2500 тис. грн.) Всього на території сільської ради зареєстровано 36 суб’єктів підприємницької діяльності та 126 одноосібників.
В 2017 році Бузькою сільською радою надано 4 дозволи для розроблення детального плану території з урахуванням розміщення енергогенеруючого об’єкта- електростанції з використанням енергії сонця на території с.Таборівка (в межах населеного пункту та за межами)Бузької сільської ради Вознесенського району Миколаївської області. Один проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ «СТАРВОЙТ» в довгострокову оренду із земель запасу Бузької сільської ради зі зміною цільового призначення вже затверджено.
Звичайно, на сьогоднішній день важливі кардинальні зміни нашої територіальної громади в першу чергу залежать від стану наповнення сільського бюджету. Минулийрік для нас був насичений. Тому спільно з громадою, депутатами сільської ради спрямовували свої зусилля на виконання радою своїх повноважень, на пошук методів і підходів до розв’язання назрілих, гострих, життєвих питань.
Невід’ємною частиною роботи сільської ради є підтримка інноваційного розвитку та залучення інвестицій в громаду. Сільським головою підписано Протокол про співробітництво між Бузькою сільською радою об’єднаної територіальної громади та Глобал Комьюнітіз, виконавцем Програми «Децентралізація Приносить Кращі Результати та Ефективність» (DOBRE) щодо виконання Програми в Україні.
В рамках цього проекту Бузька сільська рада приймала участь в проекті каналу 1+1 «Громада на мільйон», де зайняли ІІ місце та отримали сертифікат на 250 тис.грн. Також Бузька сільська рада приймає участь у щорічних обласних конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. На території Таборівського сільського Будинку культури в 2017 році встановлений спортивний майданчик з тренажерним обладнанням (Воркаут). В 2018 році завдяки участі в обласному конкурсі плануємо реалізувати проект «Функціонування школи на сонячній енергії – інвестиція в майбутнє наших дітей». ПРОЕКТИ, що реалізовані за рахунок субвенцій з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаної територіальної громади в 2017 році:
Ремонт дорожнього покриття по вул. Отамана Григорьєва на ділянці від в’їзду до «Озера Баластне» км.0+00 до км.0+45 в селі Бузьке Вознесенського району Дане дорожнє покриття було відремонтовано капітально в листопаді 2017 року, протяжність відремонтованого участку становить 450 метрів шириною 6 метрів, встановлено дорожні знаки та розмітка. Для проведення даних робіт було використано кошти з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в 2017 році в сумі 1 млн. 472 тис.268грн.
Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул.. Отамана Григорьєва на ділянці від буд.№336 до буд.№360 в селі Бузьке Вознесенського району Дане дорожнє покриття було відремонтовано капітально в листопаді 2017 року, протяжність відремонтованого участку становить 285 метрів шириною 6 метрів, встановлено дорожні знаки та розмітка. Для проведення даних робіт було використано кошти з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в 2017 році в сумі 791 тис.718 грн.
Придбання трактору для КП «Бузьке» Бузької сільської ради Вознесенського району Миколаївської області В грудні місяці 2017 року був придбаний трактор МТЗ 82.1 за кошти з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в 2017 році в сумі 496 тис.104 грн.Даний трактор надасть змогу комунальному підприємству надавати кращі послуги населенню села Таборівка та Бузьке.
Проект «Реконструкція футбольного поля розташованого на території Таборівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в селі Таборівка Вознесенського району Миколаївської області» реалізовано за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Вознесенського району Миколаївської області». Вартість об’єкта становить 1417198, 26 грн. в т.ч.: 1202352 грн. (кошти зони ризику), 240528 грн. (кошти співфінансування Бузької ОТГ). Проект виготовлений за рахунок коштів Бузької ОТГ. Замовник проекту Комунальна установа «Вознесенський районний центр по обслуговуванню закладів освіти». За результатами публічних закупівель підрядником стало Приватне підприємство «РЕАЛБУДСЕРВІС-ТРАНС». Розмір міні-комплексу зі штучним покриттям 22х42кв.м.
Поточний ремонт ПРУ за адресою: с.Таборівка, вул Центральна,145 проведено за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Вознесенського району Миколаївської області. Вартість ремонту-199358 грн.
В 2017 році ми працювали над виконанням Програми соціально-економічного та культурного розвитку громади: багато досягли та навчилися, провели багато заходів щодо благоустрою території – встановлюємо ігрові майданчики, ремонтуємо дитячі садки, школи, БК, бібліотеки. Прийнято програму соціально-економічного розвитку Бузької об’єднаної територіальної громади на 2017-2020 роки. Серед основних досягнень громади за 1 рік об’єднання:
Покращення матеріально-технічної бази Бузької та Таборівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в 2017 році:
• Придбання мотокоси для Бузької ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Придбання вікон та вхідних дверей для шкільної їдальні Бузької ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Придбання шкільних меблів для початкової та середньої ланки Бузької ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Поточний ремонт харчоблока Таборівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Поліпшення харчування учнів Бузької та Таборівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Придбання шкільних парт та стільців для Бузької ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Поточний ремонт водопровідної мережі харчоблоку Таборівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Поточний ремонт вентиляційної системи Таборівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Придбання газового лічильника, коректора та модема для Бузької та Таборівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Проведення робіт по реконструкції топкової із заміною газового обладнання Бузької та Таборівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Придбання шкільних персональних комп’ютерів для Бузької ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Придбання насосу для циркуляції водогону опалення Бузької ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Створення футбольного поля зі штучним покриттям на території Таборівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
• Придбання спортивного інвентарю.
ДНЗ
— на території Бузької сільської ради ОТГ діє 2 ЗОШ 1-ІІІ ст. та 2 дошкільні навчальні заклади – в селі Таборівка та селі Бузьке.
З них :
— Таборівський дитячий садок «Ромашка» відвідують 54 дитини віком від трьох до шести років – загальна кількість дітей вказаного віку в селі Таборівка – 65. Дев’ять дітей навчаються в дошкільних навчальних закладах міста Вознесенська.
— Бузький дошкільний навчальний заклад розрахований на 76 місць , всього дітей в селі Бузьке віком від 3-х до 6-ти років — 83 , 15 дітей відвідують дитячі садки в місті Вознесенську ( за бажанням батьків), 66 дітей навчаються в Бузькому ДНЗ, 2 дитини не відвідують садок за станом здоров’я. В дошкільному навчальному закладі в с. Таборівка за 2017 рік проведено: заміна вікон та дверей, ремонт огорожі,придбання холодильника, придбання вугілля,улаштування плиткою подвір’я,ремонт ганку, придбання та встановлення дитячого ігрового майданчику. Всього витрачено коштів на ДНЗ «Ромашка» -387846 грн. В дошкільному навчальному закладі в с. Бузьке- повний ремонт харчоблоку, придбання та монтаж огорожі, придбання електропили, придбання меблів, придбання рукомийників, придбання та встановлення дитячого ігрового майданчику, придбання промислової плити, придбання телевізора, придбання морозильної камери, придбання канального вентилятора, придбання пральної машини, були закуплені господарчі товари, канцелярські товари, відомча підписка, було проведено аналіз води, атестацію робочого місця, технічне обстеження газопроводу, виготовлення технічного паспорту, вивезення твердих побутових відходів, перевірка газових приладів. Всього проведено робіт на загальну суму 328381 грн.
Культура 
Культурно-освітню роботу в Бузькій об’єднаній територіальній громаді здійснюють 2 клубних установи, 2 бібліотечних заклади. Основною проблемою культурно-освітнього спрямування в громаді є відсутність мультимедійного сучасного обладнання. Також гострою проблемою є опалення закладів культури. Проблема бібліотечних установ — оснащення бібліотек комп’ютерною технікою та доступом до мережі «internet» дасть можливість створення електронних бібліотек. Матеріальне оснащення закладів культури громади (музичні інструменти, сценічні костюми та ін.) також потребують заміни. Практично всі приміщення закладів культури громади потребують ремонту та утеплення. В 2017 році в Будинки культури сільської ради:
• Придбано освітлювальне приладдя
• Музична апаратура
• Заміна дверних прорізів на металопластикові в Таборівському БК
• Поточний ремонт електромережі Таборівського БК
• Поточний ремонт Бузького будинку культури
• Придбання ком’ютерної техніки для бібліотеки в обох селах
Фізичне виховання і спорт
В рамках реалізації Програми розвитку фізичної культури і спорту у громаді на 2014-2018 роки забезпечено функціонування 2 стадіонів, 4футбольних поля, 1 спортивний майданчик з тренажерним обладнанням(Воркаут), 2 спортивних залів В громадах приділяється велика увага розвитку фізичної культури та спорту. Відремонтовано шкільні спортивнізали, які працюють в денний та вечірній час. Результат – наші спортсмени та любителі, які відвідують спортивні секції, займають призові місця в районних, обласних змаганнях.
Соціальне забезпечення
В 2017році в повному обсязі фінансувалася сільська програма «Турбота». За рахунок місцевого бюджету було виділено кошти на надання матеріальної допомоги на лікування, придбання ліків , тяжке матеріальне становище хворим, одиноким, малозабезпеченим, багатодітним, учасникам бойових дій та АТО, афганцям та іншим верствам населення. В 2017 році 62 особи отримали допомогу на 183 тис. А також за рахунок державного бюджету жителі громади отримували матеріальну допомогу через відділ соціального захисту населення.
Охорона здоров’я.
В рамках децентралізації формується нова система охорони здоров’я, яка передбачає: зміну системи управління; надання якісних та доступних медичних послуг.
Охорона здоров’я на території Бузької ОТГ представлена системою Первинної медико-санітарної допомоги. 
ЦРЛ розташована в м.Вознесенськ та обслуговує населення всього Вознесенського району. Одним із пріоритетних напрямків є наближення та покращення якості медичної допомоги сільськомун аселенню шляхом реорганізації та удосконалення надання первинної медичної допомоги через модернізацію та оптимізацію мережі . Центр первинної медико-санітарної допомоги надає медичну допомогу мешканцям сільської місцевості.       Система первинної медичної допомоги Бузької сільської ради складається з 2 амбулаторій загальної практики та відділення сімейної медицини. Основним пріоритетом системи охорони здоров’я в Бузькій ОТГ є забезпеченість мешканців вчасною і професійною медичною допомогою. Забезпеченість закладів охорони здоров’я автомобілями для надання швидкої невідкладної допомоги є недостатньою. Також є проблема незадовільної матеріально-технічної оснащеності та забезпеченість їх лікарськими засобами, що зменшу єможливість надання повноцінної медичної допомоги. Для амбулаторій сільської ради в 2017 році: придбано інсулін для населення Бузької ОТГ, придбано медичне обладнання, проведено поточні ремонти Бузької та Таборівської амбулаторій.
Благоустрій
— комунальні послуги в громаді надають:
— КП «Таборівське КГ» — вивезення та захоронення твердих побутових відходів в селі Таборівка,кількість абонентів 227;
— КП «Бузьке» — вивезення та захоронення твердих побутових відходів в селі Бузьке, кількість абонентів 423.
Для благоустрою населених пунктів сільської ради в 2017 році проведено роботи на загальну суму 4570753 грн., а саме :
• Придбано трактор МТЗ 82.1
• Ремонт ліній зовнішнього освітлення в с Бузьке та в с. Таборівка
• Монтаж огорожі та прибирання кладовища с Бузьке та в с. Таборівка
• Поточні ремонти доріг в обох селах
• Поточний ремонт вуличного освітлення в обох селах
• Відновлення рекламного щита
• Придбано спортивний майданчик Воркаут
• Ліквідація несанкціонованого сміттєзвалища
• Капітальний ремонт дороги в с. Бузьке
• Розчищення снігу
• Грейдерування доріг
• Викошування трави
• Була надана підтримка КП Бузьке
• Збільшення статутного фонду КП Бузьке
• Поточний ремонт протирадіаційного укриття в селі Таборівка
По управлінню
Придбано ком’ютерну техніку, твердопаливний котел, проведено поточний ремонт сільської ради. Всі кошти , які витрачено для покращення матеріально-технічного стану соціальної сфери наших сіл старалися розподіляти порівну на два села, по факту
–с.Бузьке на загальну суму 3931772грн.
-с.Таборівка на загальну суму 3597642 грн.
Планів ще багато, хочу озвучити на 2018 рік реальні заходи, які можна і треба буде виконувати:
Благоустрій 
— капітальний ремонт лінії зовнішнього освітлення с. Бузьке 250 тис. грн.
— виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт доріг 80 тис. грн.
— придбання дитячих ігрових майданчиків с. Бузьке 150 тис. грн.
— поточний ремонт доріг 1 млн. грн. по 500 тис. грн. на кожне село
— поточний ремонт вуличного освітлення 190 тис. грн.
— розчищення снігу 190 тис. грн.
— благоустрій кладовищ 195 тис. грн.
— поточний ремонт зупинок 190 тис. грн.
— придбання лавочок та урн 100 тис. грн. с. Бузьке
— улаштування тротуарної плитки 190 тис. грн. с. Таборівка
СПОРТ
— Придбання спортивного інвентарю 100 тис. грн.
Будинки культури
— Поточний ремонт електромережі Бузького СБК 150 тис. грн.
— Поточний ремонт будівлі Бузького СБК 100 тис. грн.
— Виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт даху Таборівського СБК 20 тис. грн.
— Придбання музичного обладнання Таборівського СБК 62 тис. грн.
УПРАВЛІННЯ
— Поточний ремонт адмін.будівлі с. Бузьке 180 тис. грн.
— Поточний ремонт адмін.будівлі с. Таборівка 120 тис. грн.
— Придбання комп’ютерної техніки 10 комплектів 120 тис. грн.
ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
Придбання принтера та ноутбука в ДНЗ «Ромашка» 20 тис. грн.
Загальний бюджет 2018 року складає: 
власні кошти:15,376,700 грн
трансферти: 11,031,300 грн.
Підсумовуючи сказане, хочу подякувати керівникам і працівникам освітніх, медичних закладів, керівникам культури, підприємцям, керівникам сільськогосподарських ТОВ, аматорам художньої самодіяльності, депутатам, працівникам сільської ради, членам виконкому, депутатам районної ради , голові РДА, голові районної ради, всім, хто підтримує нас, хто дає поради, хто допомагає і словом, і ділом, тим, хто не просто критикує, а вносить пропозиції по покращенню життя громади, тим, хто робить наші села кращими.


ДЯКУЮ ЗА УВАГУ.

 

http://buzkagromada.gov.ua/new/zvitgolovi.html

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*