Звіт про результати діяльності спостережної комісії при Вознесенській райдержадміністрації за 9 місяців 2017 року

З метою організації громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, надання їм допомоги у соціальній адаптації, організації виховної роботи з умовно-достроково звільненими з місць позбавлення волі та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.202004 № 429 «Положення про спостережні комісії» (зі змінами) у Вознесенському районі при Вознесенській райдержадміністрації розпорядженням від 13.10.2017 № 316-р створена спостережна комісія.

Протягом 9 місяців поточного року  проведено 9 засідань комісії. Рішення спостережної комісії оформлюються постановами.

Відповідно до Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк» у взаємодії з Вознесенським відділом поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області, Вознесенським міськрайонним відділом з питань пробації, соціальними установами та службами району, закладами охорони здоров’я, із залученням громадських та релігійних організацій здійснювалися заходи щодо соціального захисту громадян, звільнених з місць відбування покарань, здійснення соціальної адаптації та супроводу осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, або засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, профілактичної роботи серед дітей та підлітків, що скоїли злочини та перебувають під адміністративним наглядом.

Органами соціального захисту населення району проводиться спільна з правоохоронними органами, міськрайонним центром зайнятості та іншими структурами району та міста робота щодо соціального захисту громадян, звільнених з місць позбавлення волі, які опинилися у скрутних життєвих умовах.

Вознесенський міськрайонний відділ з питань пробації  взаємодіє з Вознесенським районним  центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для здійснення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково, проведення виховної роботи, надає центру інформації, необхідної для здійснення соціального супроводу, комплексу адресних соціальних послуг тощо.

Так протягом 9-ти місяців 2017 року фахівцями Вознесенського районного центру для сім’ї, дітей та молоді  надано 44 послуги  молодим особам в віці від 18 до 35 років, що мають проблеми з законом з них 4 неповнолітні особи, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, 4 особи, які звільнилися з місць позбавлення волі та 36 молодих осіб, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Всім цим особам надавалися послуги за карткою обліку роботи з сім’єю, а 1 сім’я, в якій виховується дитина, яка має конфлікт з законом перебуває під соціальним супроводом, в ході якого батькам та дитині надаються психологічні, юридичні, інформаційні та педагогічні послуги.

Під час роботи з даними особами надається соціальна допомога як правопорушникам так і членам їх сімей , так протягом 9 місяців поточного року  була проведена така робота:

— сприяли у працевлаштуванні правопорушника – 2 сім’ї;

— влаштовано на навчання неповнолітню особу, що має конфлікт з законом — 1 сім’я;

— сприяли у лікуванні та оздоровленні – 1 сім’я;

—  покращено житлово-побутові умови — 12 сімей;

—  налагоджено зв’язки з близьким оточенням — 10 сімей;

— оформлено державну соціальну допомогу  — 9 сімей;

— надана допомога в оформлені, відновленні документів — 1 сім’я;

—  отримано реєстрацію за місцем проживання – 1 сім’я.

Ведеться робота щодо контролю за станом виховної і профілактичної роботи в навчальних закладах. Особлива увага приділяється організації заходів щодо попередження негативних явищ серед учнівської молоді – злочинності, алкоголізму, наркоманії, токсикоманії. Відділом освіти та навчальними закладами було організовано та проведено роботу, спрямовану на формування стійких навичок здорового способу життя, а саме: круглі столи та диспути з обговоренням проблем наркозалежності та алкоголізму в молодіжному середовищі, соціальні опитування, анкетування, тренінги за просвітницькими, здоров’язберігаючими програмами, рольові та психологічні ігри, конкурси реклам та антиреклам, єдині профілактичні дні.

Всі особи, звільнені з місць позбавлення волі, направляються Вознесенським відділом поліції до управління соціального захисту населення райдержадміністрації, де вони отримують соціальні послуги з роз’яснення чинного законодавства з питань соціального захисту, отримання реєстрації, надання допомоги у поновленні документів, працевлаштуванні, лікуванні тощо. В районі відсутні центри обліку, заклади соціального захисту для бездомних громадян та центри соціальної адаптації для осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Особлива увага приділяється організації обстеження цієї категорії закладами охорони здоров’я та проведенню лікування у разі виявлення захворювань. Громадян, які після повернення з місць позбавлення волі не мають постійного місця проживання та потребують допомоги, протягом звітного періоду  не виявлено.

На підставі повідомлень органів та установ виконання покарань, звірок з Вознесенським відділом поліції ведеться облік осіб, умовно — достроково звільнених від відбування покарання. Станом на 01.10.2017 на обліку спостережної комісії перебуває 3 особи зазначеної категорії. Протягом 9 місяців поточного року поставлено на облік 4 особи, що звільнилися з місць позбавлення волі.

Вирішується питання організації спільного з працівниками поліції громадського контролю за поведінкою осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання та проведенням виховних заходів за місцем їх проживання протягом не відбутої частини покарання, згідно зі списками, які надаються районним відділом поліції. План роботи спостережної комісії за 9 місяців 2017 року в цілому виконаний.

Голова спостережної комісії О.О.Торопін

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=41309

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*