Не пропусти

Жодна з 20-ти об’єднаних громад Миколаївської області не подала проекти, які будуть реалізовані за допомогою державних коштів

Жодна з 20-ти обєднаних громад Миколаївської області не подала проекти, які будуть реалізовані за допомогою державних коштів.

Тільки 2 області в Україні не потребують державних коштів – це Київська і Миколаївська.

І напевно, в цих областях створені самі багаті спроможні громади, які не потребують зовнішнього фінансування (?)

Як відомо, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках (постанова Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року).

Станом на 9 серпня комісія при Мінрегіоні розглянула загалом 847 інфраструктурних проектів об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які будуть реалізовані за кошти відповідної державної субвенції. З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали поки 165.

Комісія схвалила 754 з поданих ОТГ проектів на загальну суму більше 630 млн грн.

 

Редакція «Вознесенськ онлайн пропонує головам обєднаних громад Вознесенського району ознайомитися з посібником щодо правильної розробки проектів інфраструктурної субвенції. http://decentralization.gov.ua/pics/attachments/MethodicalHandbook_2016_web.pdf

Якщо держава вже виділила кошти – гріх цим не скористатися. І вказівок від РДА та ОДА чекати не варто. Їх вже не буде.

Зрозуміло, що не має відповідних кадрів, ніхто не знає, як це робиться.

Але є гарний вислів «Якщо хочеш, щоб було зроблено добре – зроби сам»

Це прямий заклик до голів об’єднаних громад, попри свою занятість, покинути все і написати проекти на інвестиційну субвенцію.

images

Для прикладу: Куцурубська ОТГ в минулому році підготовила 22 проекти, і всі вони пройшли і були виділені кошти. Причому 21 проект був на ремонт доріг, встановлення зовнішнього освітлення та ремонту шкіл, дитячих садочків, а один – на проведення водопроводу до крайнього села громади – 3,6 км.(!).

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*