Заступник міського голови Сметана Ю.О. буде звітувати за 2017 рік на черговій 51-й сесії 23 березня 2018 року

 

УКРАЇНА
ВОЗНЕСЕНСЬКА МІСЬКА РАДА
МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
Від 23 березня 2018 року № ____

м. Вознесенськ

Про звіт заступника міського голови

з питань діяльності виконавчих органів

ради Сметани Ю.О. за 2017 рік

Заслухавши звіт заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сметани Ю.О. за 2017 рік, відповідно до плану роботи Вознесенської міської ради на перше півріччя 2018 року, затвердженого рішенням Вознесенської міської ради від 22 грудня 2017 року №3 «Про затвердження плану роботи Вознесенської міської ради сьомого скликання на І півріччя 2018 року», керуючись пунктом 11 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Вознесенська міська рада

ВИРІШИЛА:

 1. Звіт заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сметани Ю.О. за 2017 рік прийняти до відома (додається).

Міський голова                                                                                        В.Д.Луков

 

ЗВІТ

заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сметани Ю.О.

за 2017 рік

 

Я працюю на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради з 21.01.2016.

Згідно розподілу обов’язків між міським головою та його  заступниками спрямовую та контролюю діяльність:

Фінансового управління Вознесенської міської ради;

Управління комунальної власності Вознесенської міської ради;

Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва  Вознесенської міської ради;

Відділу містобудування та архітектури Вознесенської міської ради;

відділу економіки апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради;

комунальних підприємств: «Водопостачання міста Вознесенська», «Тепло-Сервіс Вознесенської міської ради», «Єдність», «Вознесенське міжміське бюро технічної інвентаризації», «Санітарна очистка міста», «Регспод» та товариства з обмеженою відповідальністю «Біологічні очисні споруди» в частині здійснення фінансово-господарської діяльності та використання комунального майна.

В звітному періоді відповідав за реалізацію на території м. Вознесенська комунальної, економічної, бюджетної, архітектурної та містобудівної політики та функціонування житлово-комунального господарства . Крім того значна увага була приділена зміцненню фінансового стану комунальних підприємств, вжиттю заходів з виведення їх на рівень, що забезпечує гарантоване надання населенню міста і підприємствам послуг.

Важливою ділянкою роботи було забезпечення бюджетними установами міста дотримання режиму економії і виконання бюджету міста, розширення бази надходжень коштів до міського бюджету.

Очолював і організовував роботу 29 комісій та робочих груп за відповідними напрямками роботи. Виконував окремі доручення міського голови, рішення сесій, Виконавчого комітету та депутатських комісій.

Всього за 2017 рік мною було погоджено 564 проекти рішень міської ради, що складає 84 % всіх рішень, які були розглянуті на засіданнях Вознесенської міської ради та погоджено 271 проект рішень виконавчого комітету Вознесенської міської ради, що склало 54 % від загальної кількості прийнятих рішень.

 

Управління бюджетним процесом

 

Одним із основних напрямів роботи, що дає можливість забезпечити нормальне функціонування міста є забезпечення наповнення бюджету міста, врахування і збалансування першочергових потреб і фінансових можливостей. Бюджетний процес проходив публічно.

Протягом 2017 року під моїм керівництвом було проведено 26 нарад, на яких розглянуто  питання щодо  пріоритетності  напрямків фінансування з бюджету,  враховуючи  пропозиції учасників бюджетного процесу, з метою підготовки  проектів рішень виконавчого комітету міської ради та проектів рішень міської ради про бюджет міста та про внесення змін до бюджету міста. Дані аспекти  відображено в  звіті про виконання бюджету міста Вознесенська за 2017 рік, який затверджений на сесії міської ради 16.02.2018.

Крім цього у звітному періоді брав участь у проведенні :

3 нарад та зустрічей щодо організації та впорядкування роботи оператора з паркування транспортних засобів в місті;

21 засідання експертної комісії з розгляду міських програм;

2 зустрічей з суб’єктами господарювання міста з питань сумлінності сплати податків і зборів до міського бюджету, а також з питання обговорення розмірів ставок по місцевим податкам і зборам, враховуючи зміни в податковому законодавстві, з метою підготовки проекту рішення міської ради (регуляторного акту)  «Про внесення змін до рішення міської ради «Про місцеві податки і збори» на наступні бюджетні періоди;

2 нарад з питання економії видатків бюджету шляхом впровадження заходів з енергозбереження.

Здійснював контроль за надходженням податку на доходи фізичних осіб від відокремлених структурних підрозділів, головні підприємства яких розташовані на території інших районів (областей), за надходженням плати за землю тощо.

Координував питання  щодо сприяння  процесу  адміністрування   податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що зараховується до бюджету міста.

З метою зменшення ризиків мінімізації сплати акцизного податку до бюджету міста, координував процес проведення роз’яснювальної роботи серед суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами,  з питання обов’язковості проведення даних торгових операцій через касові апарати  з наданням касових чеків покупцям.

За результатами моніторингу соціально-економічного розвитку міст Миколаївської області місто Вознесенськ займає 1 місце із 5 за напрямом «Фінансова діяльність».

 

 

Управління комунальним майном

 

Одним із основних напрямків у цій сфері є ефективна діяльність комунальних підприємств міста.

Протягом 2017 року вживались заходи з покращення фінансового стану і подальшої стабілізації роботи комунальних підприємств міста.

Напрями такої роботи:

Заслуховування керівників діючих комунальних підприємств. Протягом звітного періоду продовжувалась робота з аналізу виконання фінансових планів комунальних підприємств і щоквартального заслуховування керівників про результати діяльності підприємств ( всього у 2017 році під моїм головуванням проведено 4 засідання балансової комісії з питань виконання фінансового плану та аналізу фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста). Даний захід дає позитивний результат у виявленні  джерел поповнення оборотних коштів, розробки заходів із  зниження прямих витрат при впровадженні виробничої діяльності.

Оптимізація кількості комунальних підприємств. Результатом такої роботи є припинення створення нових боргів і виведення з під загрози бюджету міста від відповідальності за борги комунальних підприємств міста. Продовжено роботу з оптимізації видаткової частини комунальних підприємств, яке дає змогу зменшити борг по ПДФО попередніх років.

Значна увага у звітному періоді була приділена  тарифній політиці з метою забезпечення окупності послуг комунальних підприємств. З даного питання, під моїм головуванням, проведено 5 засідань робочої  групи з попередньої перевірки розрахунків економічно-обгрунтованих витрат на житлово-комунальні послуги які надаються в м. Вознесенськ. Також проведено 2 засідання робочої групи  з розгляду питань щодо погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємств – надавачів житлово-комунальних послуг в м.Вознесенську.

 

 

  

 

У сфері земельних ресурсів за звітний період проведено 15 засідань постійно-діючої комісії щодо регулювання земельних спорів у місті Вознесенську яку я очолюю. Всього було розглянуто 40 заяв мешканців міста із земельних спорів.

Проягом 2017 року розглянув 615 звернень мешканців міста із земельних питань.

У сфері житлових питань за звітний період було проведено 16 засідань громадської комісії з житлових питань при Виконавчому комітеті Вознесенської міської ради під моїм головуванням.

 

 

Робота з реалізації інвестиційної політики та енергоменеджменту

 

Спільно з працівниками Управління комунальної власності Вознесенської міської ради проводив у 2017 році наступні заходи.

Координував  спільний проект від міста Вознесенськ «Зменшення енергоспоживання в будівлях лікарні в м. Вознесенську» Фундацією польсько — української співпраці «ПАУСІ», Вознесенською  міською радою та міською благодійною організацією «Фонд громади Вознесенська», який став переможцем грантового конкурсу Європейської Комісії для міст-підписантів Угоди Мерів у країнах Східного Партнерства в рамках «Регіональної програми сусідова – сталі урбаністичні демонстраційні проекти на сході» (СУДеП), контролював хід виконання проекту в місті. Тривалість проекту з 1 вересня 2015 року по 31 серпня 2018 року.

Очолював роботу з підготовки проектів для участі у конкурсі програми «Місцевий розвиток орієнтований на громаду –ІІІ» — «Розумні міста», який фінансується Європейським Союзом, співфінансується та впроваджується ПРООН. Проектні пропозиції «Покращення якості надання медичних послуг шляхом удосконалення системи управління в медичних закладах м.Вознесенськ та запровадження системи електронної комунікації «пацієнт — лікар» та «Безпечне та комфортне місто Вознесенськ: встановлення систем відеоспостереження в громадських місцях міста», «Картка Вознесенсця», як інструмент надання електронних сервісів мешканцями міста Вознесенськ у сфері пасажирських перевезень», які впроваджувались у 2017 році в партнерстві з ГО «Агентство економічного розвитку» та МБО «Фонд громади Вознесенська».

Організовував роботу з  підготовки проекту для участі у щорічному обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування — проект «Альтернативна енергія – незалежна країна!», який став переможцем даного конкурсу та був  впроваджений  у 2017 році.

Організовував роботу з підготовки проектної пропозиції «Зниження рівня енергоспоживання в будівлях лікарні в м.Вознесенську» (система опалення будівлі поліклініки та будівлі педіатричного відділення)» для участі у конкурсному відборі інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватись за рахунок коштів державного фонду.

Організовував роботу з проведення «Днів Енергії» в місті Вознесенськ.

Організовував роботу з проведення «Європейського Тижня Сталої енергії».

Організовував роботу з прийому іноземної делегації в рамках святкування Дня міста Вознесенськ.

Організовував роботу з проведення громадських консультацій щодо розвитку велосипедного руху в місті Вознесенськ в рамках проекту «Підвищення залучення громадського суспільства до реалізації кліматично-енергетичної політики і стратегії в українських містах» за підтримки Асоціації «Енергоефективні міста України», як офіційної структури підтримки Угоди мерів в Україні, спільно з Європейським центром солідарності (Гданськ, Республіка Польща) за підтримки Уряду Маршалківського Поморського Воєводства та Поморської Асоціації в Європейському Союзі.

За результатами моніторингу соціально-економічного розвитку міст Миколаївської області за напрямом «Інвестиційна діяльність»  місто Вознесенськ займає 2 місце із 5.

 

Робота з реалізації економічної політики в місті

 

У звітному періоді координував процес розробки Програми соціально-економічного розвитку міста Вознесенська  на 2018 рік ( Програма розроблена та затвердження рішення Вознесенської міської ради від 22.12.2017 №9).

Забезпечував контроль за реалізацією заходів Програми соціально — економічного розвитку м. Вознесенська на 2017 рік.  Протягом року, з метою забезпечення життєдіяльності міста, всього було підготовлено 15 проектів рішень міської ради «Про внесення змін до програми соціально-економічного розвитку міста на 2017 рік».  Звіт про результати виконання Програми був затверджений на сесії Вознесенської міської ради 16.02.2018.

За результатами моніторингу соціально-економічного розвитку міст Миколаївської області  місто Вознесенськ займає 1 місце із 5 за напрямом «Економічний розвиток»  у порівнянні з іншими містами області.

 

В місті відсутні великі підприємства а тому малий та середній бізнес є основою економіки. Кількість зайнятих працівників на малих та середніх підприємствах становить 2536 осіб.

За результатами моніторингу соціально-економічного розвитку міст Миколаївської області напрям «Підприємницька діяльність»  м.Вознесенська займає 2 місце із 5.

Забезпечував контроль за реалізацією заходів міської Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки.  Звіт про хід виконання Програми у 2017 році  був затверджений на сесії Вознесенської міської ради 16.02.2018.

У 2017 році, з метою відзначення кращих суб’єктів господарювання міста та з нагоди «Дня підприємця», Грамотою Виконавчого комітету Вознесенської міської ради були нагороджені наступні фізичні особи-підприємці: Івон А.В., Наградська О.Ф., Ройтштейн Б.Ю. та Сальніков О.М.

На жаль ще є тенденція низької активності підприємців міста у прийнятті участі в заходах які проводять органи місцевого самоврядування. Але ми будемо продовжувати співпрацю з підприємцями міста з різних питань та разом досягнемо позитивних зрушень.

 

Реалізація державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в м.Вознесенську протягом 2017 року здійснювалась у відповідності до завдань визначених Законом України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» . Протягом 2017 року прийнято 6 регуляторних актів з урахуванням інтересів суб’єктів господарювання міста. Більш детальний звіт про здійснення державної регуляторної політики був затверджений на сесії міської ради 16.02.2017.

 

В звітному періоді активно вживалися заходи з організаційного забезпечення проведення ярмарків у місті, які були присвячені новорічним святам, масляній, Дню міста, Дню незалежності, Дню святого Миколая тощо.

До участі в цих заходах запрошувались усі охочі суб’єкти господарювання міста.

 

 

Транспорт являється однією з найважливіших  галузей  в економіці міста.

У 2017 році, з метою організації перевезень пасажирів автомобільним транспортом загального користування в місті Вознесенську, очолював конкурсний комітет з визначення перевізників пасажирів автомобільним транспортом загального користування в місті Вознесенську.

Координував заходи пов’язані із підготовкою до чергового конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування в місті Вознесенську, який відбувся 20.12.2017 року.

 

З метою дотримання законодавства у сфері автомобільного транспорту протягом 2017 року були підготовлені наступні документи:

рішення виконавчого комітету Вознесенської міської ради «Про затвердження складу конкурсного комітету з визначення перевізників пасажирів автомобільним транспортом загального користування в місті Вознесенську»;

рішення виконавчого комітету Вознесенської міської ради «Про затвердження Умов проведення конкурсу з перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування в місті Вознесенську та оголошення конкурсу»;

рішення виконавчого комітету Вознесенської міської ради «Про визначення об’єктів конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування в місті Вознесенську»;

паспорти автобусних маршрутів;

розклад руху автобусних маршрутів  та ін.

 

Крім цього я, спільно з працівниками відділу економіки апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради, здійснював контроль за дотриманням розкладу руху автобусів в місті. Всього мною було розглянуто 12  звернень з даного питання.

Протягом 2017 року, з урахуванням обстеження пасажиропотоку на міських автобусних маршрутах, за рахунок коштів автомобільних перевізників міста, додатково було придбано 5 одиниць транспортних засобів.

Аналіз стану міських пасажирських перевезень на сьогоднішній день дозволяє стверджувати, що в місті функціонує розгалужена мережа перевезень. Маршрутна мережа включає в себе 24 автобусні  маршрути.

У 2017 році послугами автомобільного пасажирського транспорту міста (з урахуванням перевезень фізичними особами-підприємцями) скористалися 3,593 млн. осіб, що на 3,4 % більше ніж у 2016 році. Пасажирооборот при цьому зменшився на 4,7 % і становив 33,8  млн.пас.км.

 

У звітному періоді з метою дотримання законодавства у сфері захисту прав споживачів всього було розглянуто 45  звернень.

 

В цілому, згідно обласного моніторингу, місто Вознесенськ по соціально-економічному розвитку займає 4 місце із 5.

 

Управління у сфері житлово-комунального господарства

 

У звітному періоді очолював 8 постійно-діючих штабів з питань:

 • розвитку об’єктів та мереж водопостачання і водовідведення міста;
 • газифікації;
 • теплопостачання;
 • підготовки об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період;
 • створення та функціонування ОСББ;
 • благоустрою та санітарної очистки міста;
 • дотримання вимог законодавства про поховання та похоронну справу.

 

Протягом 2017 року було проведено 29 засідань адміністративної комісії на яких забезпечено розгляд правопорушень. За результатами такого розгляду по всім питанням  були прийняті відповідні рішення.

 

У 2017 році координував реалізацію 18-ти проектів а саме:

 • капітальний ремонт тротуарної доріжки з велосипедною смугою по вул.Михайлівська;
 • капітальний ремонт дороги по вул.Чорновола;
 • капітальний ремонт ліній зовнішнього освітлення по вулицям міста всього реалізовано 10 проектів;
 • поточний ремонт тротуарів – реалізовано 2 проекти;
 • придбання насосних агрегатів герметичних для стічних вод – реалізовано 3 проекти;
 • реконструкція м’якої покрівлі в шатровий дах житлового будинку по вул.Героїв України, 6.

 

У звітному періоді забезпечено реалізацію заходів з благоустрою міста.

Безпосередньо це такі заходи:

 • прибирання міста на суму 578,3 тис.грн.;
 • утримання квітників на суму 135,0 тис.грн.;
 • косіння газонів на суму 121,9 тис.грн.;
 • видалення, кронування дерев на суму 141,5 тис.грн.;
 • очищення зливостоків на суму 24,2 тис.грн.;
 • протиожеледні заходи на суму 193,9 тис.грн.;
 • стерилізація безпритульних тварин, всього охоплено 46 тварин на суму 16,9 тис.грн.;
 • поточний ремонт пам’ятників;
 • утримання та капітальний ремонт ліній зовнішнього освітлення (відремонтовано 1,893 км. пошкоджених ліній, замінено 227 ламп, проведено параметризацію 94 од. лічильників) на суму 1479,9 тис.грн.;
 • утримання 5-ти кладовищ та поховання 9 безрідних осіб на суму 6,2 тис.грн.

 

В 2017 році виконувались роботи щодо об’єктів дорожньо-мостового господарства, а саме:

 • капітальний ремонт дороги з влаштуванням асфальтобетонного покриття площею 3410 м2;
 • капітальний ремонт тротуарів (вул.Михайлівська, Соборності, Будівельників);
 • поточний ремонт асфальтобетонного покриття комунальних доріг міста площею 5687 м2;
 • поточний ремонт ґрунтових доріг міста на суму 268,6 тис.грн.;
 • обстеження стану організації дорожнього руху на дорогах міста Вознесенська (отримано аналітичний звіт та рекомендації з підвищення рівня безпеки дорожнього руху на комунальних дорогах міста);
 • відновлено дорожню розмітку площею 382,1 м2;
 • влаштовано 19 пандусів;
 • проведено поточний ремонт тротуарів на суму 335,9 тис.грн.;
 • виготовлено та встановлено леєрне огородження тротуарів на суму 57,0 тис.грн.;
 • встановлено 2 автобусні зупинки.

 

У сфері житлового фонду міста всього 332 багатоквартирних житлових будинки. В 2017 році було створено 3 ОСББ. Знято з балансу КП «Єдність» та переведено на самостійне утримання 30 житлових будинків.

За кошти місцевого бюджету, згідно зобов’язання міської ради перед об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків проведено: реконструкцію м’якої покрівлі житлового будинку  в шатровий дах, капітальний ремонт системи водовідведення.

На поповнення статутного фонду КП «Єдність» виділено кошти з місцевого бюджету та виконано роботи на суму 218,2 тис.грн.

Відповідно до проекту «Альтернативна енергія – незалежна країна!» на парк «Незалежності» виділено коштів в сумі 245,2 тис.грн. (придбано та встановлено пристрій «Сонячне дерево», який акумулюватиме енергію з сонячних панелей та роздаватиме WI-FI і служитиме пристроєм для зарядки гаджетів, облаштовано декоративною литкою, придбано та встановлено 4 лавки, влаштовано дитячий майданчик).

На об’єктах та мережах  водопостачання і  водовідведення КП «Водопостачання м.Вознесенська» проведено:

 • капітальний ремонт водопровідних мереж міста загальною протяжністю 2751 м/п на суму 376,9 тис.грн.;
 • капітальний ремонт каналізаційного колектору по вул.Київській;
 • придбано 4 одиниці насосних агрегатів для стічної рідини;
 • виготовлено робочий проект «Реконструкція перекриття грабельного відділення, перекриття резервуару аварійних стоків та встановлення приладів обліку на КНС-1»;
 • проведені роботи з гідродинамічного очищення самополивних каналізаційних колекторів та грабельного відділення КНС-1.

На об’єктах очисних споруд міста, за кошти місцевого бюджету, проведено всього робіт на суму 533,4 тис.грн.

Всього протягом 2017 року мною було розгляну 225 звернень від мешканців міста, які стосувалися галузі житлово-комунального господарства.

 

 

У сфері містобудування та архітектури

 

У 2017 році було забезпечено реалізацію державної політики та  додержання законодавства у сфері  містобудування та архітектури, державних стандартів, норм і правил, затвердженої містобудівної документації, здійснення контролю за їх реалізацією.

Під моїм головуванням у 2017 році було проведено 3 засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури у м.Вознесенську.

Взяв участь у проведенні 6 архітектурно-містобудівних рад та 4 нарадах з питань будівництва та містобудування.

Розглянув 210 звернень з питань архітектури.

 

Робота зі зверненнями громадян

 

В 2017 році мною було розглянуто всього 1305 звернень мешканців міста з наступних питань:

земельних – 615;

комунальних – 131;

знесення дерев – 81;

транспорту – 12;

житлових – 70;

архітектури – 210;

побутових – 122;

освітлення – 13;

інших – 51.

За результатами розгляду, кожному заявнику була надана  відповідь.

           

Протягом 2017 року був у 37 відрядженнях, основні з них:

 

відкрите засідання Національної комісії у м. Києві, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з питання схвалення тарифів на централізоване  водопостачання та водовідведення;

нарада з вирішення питання щодо фінансування проектів з фонду соціально-економічного розвитку окремих територій;

супровід гуманітарної допомоги постраждалому населенню м. Балаклея Харківської обл.;

засідання у м. Києві щодо фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження;

кластерний тренінг у м. Миргороді  «Досвід втілення Проекту СВА розвиток ОСББ, втілення розумних проектів, стратегія розвитку міст в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»;

нарада у м. Миколаєві з питань реконструкції КНС-1, забезпечення отримання технічних умов для Комунального підприємства «АЛЬТЕН»,

обласний штаб з підготовки та проходження опалювального сезону 2017-2018 рр.;

практична конференція у м. Києві « Енергоефективність у малих містах . Виклики та рішення»;

щорічна конференція « Енергоефектівність та відновлювальні джерела енергії: Сьогодення та перспективи»;

нарада в Миколаєві щодо вирішення проблемних питань капітального ремонту КУ «Вознесенська ЦРЛ»;

заключна оглядова зустріч щодо Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» в м.Києві;

нарада щодо розгляду проблемних питань контролю якості питної води та організації закупівель обсягів природного газу для потреб бюджетних установ в 2018році;

нарада щодо будівництва футбольних полів зі штучним покриттям.

 

Враховуючи зазначене вище вважаю, що ми разом з підпорядкованими мені працівниками працюємо на позитивний результат. Тому і надалі буду зосереджувати свою увагу та спрямовувати діяльність на забезпечення гідної якості життя мешканців міста, реалізацію повноважень які відносяться до моєї компетенції, спільної взаємодії з депутатами міської ради для вирішення проблем територіальної громади м. Вознесенська.

 

 

 

Заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради                                                         Ю.О.Сметана

 

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*