Засідання районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

image

6 грудня відбулося засідання  надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Тетяни Панової.

На розгляд було винесено три питання, зокрема, заходи щодо недопущення проявів африканської чуми свиней в господарствах різних форм власності та виконання попередніх рішень ДНПК при райдержадміністрації; заходи профілактики та боротьби зі сказом тварин на території Вознесенського району; затвердження плану проведення засідань Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вознесенській райдержадміністрації на 2018 рік.

img_20171206_140309

Стосовно першого питання присутнім доведено статистику сталахів вірусу африканської чуми свиней в Україні. Також конкретно наведено випадки АЧС в областях України з дослідженням відібраних проб біоматеріалу. Миколаївська область являється загрозливою. В поточному році виявлено  6 — випадків африканської чуми свиней (Доманівський район–1, Братський район-2, Миколаївський район-1, Очаківський-1, Березанській-1). Карантин продовжує діяти у 24 неблагополучних пунктах по АЧС – в 15 областях України. Інформацію з цього питання взято до відома та наголошено керівникам ДП ДГ «Зорі над Бугом», ПрАТ «Вознесенськ облплемсервіс» забезпечити дотримання ветеринарно-санітарних вимог «закритого режиму» роботи свиноферм (наявність огорожі, санпропускнику, заборона доступу бродячих тварин). Підприємствам необхідно інформувати ветеринарну службу Вознесенського району про ситуацію на фермі, про кількість загиблих свиней, незалежно від причин. Самій ветеринарній службі району рекомендовано моніторинг за кліничним станом поголів’я свиней в свиногосподарствах та особистих господарствах населення, а також у разі виявлення загиблих або підозрілих у захворюванні свиней на африканську чуму свиней вживати заходів згідно Плану дій при підозрі захворювання свиней на АЧС незалежно від типу ведення господарства та форми власності. Комісією наголошено на постійному проведенні широкої роз’яснювальної роботи серед населення та власників тварин про небезпеку африканської чуми свиней і заходи біозахисту на підприємствах, діяльність яких пов’язана з обігом свиней та в особистих селянських господарствах.

img_20171206_140347

Вознесенському відділу поліції ГУ НП в Миколаївській області направлено рішення комісії, щодо невідкладних заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження.

Переходячи до другого питання присутніх ознайомлено із випадками захворювання різних видів тварин на сказ в Миколаївській області. В цілому випадки сказу зареєстровано у всіх районах області. Найбільше тварин хворих на сказ виявлено в районах: Миколаївський – 16, Новобузький – 16, Очаківський – 9, Єланецький – 8, Вітовський – 8, Веселинівський – 7, Доманівський – 7, Братський – 6, Первомайський – 6, Новоодеський – 5, м. Миколаїв – 5.    Службою ветеринарної медицини району здійснюються планові профілактичні щеплення собак та котів проти сказу, відповідно до плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин по району на 2017 рік, за 11 місяців поточного року щеплено 7080 голів собак, та 3000 голів котів, в 47 населених пунктах.

Проте керівникам ДП «Вознесенське ЛГ», ТОВ «МР Білоусівки», ТОВ «МР Вознесенська», ТОВ «Мисливці Побужжя» доведено проводити обстеження мисливських угідь з метою виявлення хворих тварин, або їх трупів, повідомляти про такі ветеринарну службу району. Також не допускати до полювання не вакцинованих проти сказу собак. Головам ОТГ та сільських рад організувати та провести заходи по зниженню чисельності безпритульних тварин в населених пунктах, дотримуючись вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21 лютого 2006 року №3447-ІV.

Через засоби масової інформації довести до відома власників тварин про необхідність в обов’язковому щепленню проти сказу собак та котів.

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=42687

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*