Не пропусти

Запорука безпеки у побуті

images

Пожежна безпека житла – не марнування часу. Кожен член сім’ї може почуватися безпечно тільки тоді, коли добре знатиме основи пожежної безпеки і правила поведінки під час пожежі.

Передусім перевірте, чи безпечний ваш будинок або квартира. Можливо, доведеться змінити деякі звички. Отож варто звернути увагу на деякі застереження.

В Україні щороку майже 70% загиблих на пожежах попрощалися з життям через необережне поводження з вогнем. Лише за цей рік на території нашого краю загинуло 4 особи на пожежах. Найнебезпечніше курити в кріслі, на дивані, в ліжку перед сном, особливо в стані алкогольного сп’яніння. Залишені цигарки, що тліють, — прямий шлях до пожежі. Перед тим, як викинути недопалок у відро для сміття або звільнити попільничку, потрібно залити їх водою. Полум’я запаленої свічки – також поширена причина пожежі. Тому перед виходом із приміщення належить її загасити. У жодному разі не слід залишати дітей наодинці із запаленою свічкою. Сірники та запальнички – не іграшки! Не зберігайте їх на видному місці. Виховуйте у дітей обережність у поводженні з вогнем! Не залишайте без нагляду кухонні плити, тостери, печі НВЧ під час приготування їжі!

Не користуйтеся несправними електричними приладами, з пошкодженими електродами, з поганими контактними з¢єднаннями, без запобіжників у електричних мережах. Не залишайте без нагляду електронагрівальні та інші побутові прилади! Електронагрівальні прилади, каміни тощо мають бути встановлені на відстані не менше як за метр від меблів, інших горючих речовин та матеріалів. Щорічно перевіряйте протипожежний стан будинку, квартири. Своєчасно звільняйте оселю від горючих речовин та матеріалів. Не захаращуйте балкони, лоджії, комори, сараї, горища, гаражі тощо. Варто навчитися користуватися вогнегасниками й іншими первинними засобами пожежогасіння й дотримувати правил пожежної безпеки.

Будьте обережні з вогнем!

У разі пожежі телефонуйте за номером «101»

Начальник Вознесенського МРВ

ГУ ДСНС України у Миколаївській області

Володимир ГУЦАЛОВ

download

Обережно! Чадний газ!

У зв’язку з початком опалювального сезону Вознесенський МРВ ГУ ДСНС України у Миколаївській області застерігає громадян про небезпеку чадного газу. Чадний газ не має ні кольору, ні запаху. Дія цього газу призводить до зсідання гемоглобіну крові й у великих концентраціях може остаточно погасити свідомість, а також спричинити летальний наслідок. Дим від куріння тютюну теж є джерелом чадного газу. Чимала кількість цього газу міститься й у вихлопах автомобільних двигунів. Звичайно, обсяги цих джерел недостатні для того, аби «вчадіти до смерті». Незначні дози чадного газу спричинюють головний біль, кисневе голодування, у разі тривалого впливу – виникає розлад серцево-судинної системи, починається розвиток атеросклерозу.

Мешканці та гості нашого краю повинні знати, що чадний газ (оксид    вуглецю – СО) потрапляє у житлове приміщення або лазню, якщо передчасно закрити пічну заслінку. А це може коштувати життя людині. Але, нажаль, трапляються випадки, коли люди нехтують елементарними правилами, тим самим піддаючи себе та інших небезпеці.

Оксид вуглецю утворюється і під час неповного загорання природного газу. Це означає, якщо на кухні чи у ванній (з газовою колонкою) погана вентиляція, смерть може наступити непомітно і швидко. Особливо небезпечно палити газ при поганій тязі в газовій колонці. Отже, рекомендується частіше перевіряти тягу.

Традиційними, на жаль, можна назвати і трагедії з чадним газом з печей. Тому ніколи не можна забувати правило: поки на вугіллі видно блакитні вогники, закривати заслін смертельно небезпечно. Взагалі, економія тепла ніколи не повинна заважати безпеці, тобто – вентиляції.

Ознаки отруєння: запаморочення, слабкість, нудота, біль у грудях, іноді сухий кашель, шум у вухах, сльози. При таких ознаках треба негайно залишити приміщення. Важке отруєння призводить до судом, блювоти, непритомності, нарешті – до втрати свідомості та зупинки серця.

У разі пожежі телефонуйте за номером «101»

Начальник Вознесенського МРВ

ГУ ДСНС України у Миколаївській області

Володимир ГУЦАЛОВ

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*