Законопроект № 6466 про добровільне об’єднання громад з містами обл. значення без виборів, провалено у другому читанні та направлений на повторне друге читання

Депутати, не прийняли законопроект через негативний висновок юристів про можливість обєднання територіальних громад без виборів.
На сьогодні процесс формування ОТГ навколо міст обласного значення, гальмується намаганням проштовхнути законодавчі ініціативи створення таких ОТГ без виборів.
Наразі, створення ОТГ у містах обласного значення не можливе як з виборами, так і без виборів.
screenshot_3
Крім того, до закону внесено поправки.
Народний депутат України Продан О.П., представник Голови АМУ у Верховній Раді України, подала пропозиції та поправки до проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення (№6466). До їх підготовки були залучені експерти АМУ.
Поправки врахували конструктивні пропозиції інших народних депутатів щодо уточнення правових наслідків визнання територіальних громад міст обласного значення спроможними об’єднаними територіальними громадами. Йдеться про  право суміжних сільських, селищних територіальних громад добровільно приєднатися територіальних громад міст обласного значення за умови прийняття відповідних рішень всіма сторонами і дотримання порядку, визначеному статтями 8 — 83 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Також поправками запропоновано додатково врегулювати й інші важливі питання, необхідні для реалізації названих вище положень.
Запропоновані зміни дозволять забезпечити безперервність влади місцевого самоврядування на відповідних територіях і виключать формальні підстави для судових оскаржень.
  • Так, зокрема, необхідно чітко визначити момент, коли припиняються повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади. Чинна редакція пов’язує таке припинення з прийняттям радами відповідних рішень. Однак не враховано, що це щонайменше 2 рішення, які приймаються не одночасно. А для однозначного сприйняття необхідно чітко визначати подію, з якою пов’язані такі важливі наслідки. Тому необхідно визначити, що припинення пов’язане саме з рішенням, що прийнято останнім учасником об’єднання, для уникнення різночитань.
На сьогодні у проекті Закону відсутні норми, що поширюють повноваження міської ради на приєднані території.
  • Правками запропоновано усунути цю правову невизначеність, врегулювавши такий перехід повноважень.

1 комментарий

  1. Татьяна

    Це означає, що місто Вознесенськ та Новогригорівська сільська рада на сьогодні є окремими територіальними одиницями.
    І бажання міського голови видати «Картки вознесенсця» жителям сіл Новогригорівка та Ракове є абсурдним…
    І це черговий «піар», не підкріплений нормами законодавства.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*