Не пропусти

Яскраві «Кольори часу»

12 жовтня у Вознесенському художньому музею відбулося урочисте відкриття виставки миколаївських художників «Кольори часу»,  присвяченої Дню художника України. На святі були присутні: секретар міської ради Торжинська Л.М., ветерани, учні шкіл та мешканці міста. На відкриття виставки завітали художники – Бандалієв В.К. та Квєтка І.О. Гостей привітали чарівними музичними номерами учні музичної школи Сигалет М. (викл. Привалова Н.В.) та Гончаренко А. (викл. Янко Т.В.)

На виставку свої роботи представили Заслужений художник України Лебедь О.В. та члени Спілки художників України Бандалієв В.К., Квєтка І.О., Плєхов М.О.

Миколаївські художники, за словами мистецтвознавця Рослякова С.М., «мають свій неповторний колорит: яскравий та життєстверджуючий, мають свій вираз – трохи задумливий, одночасно звернений до минулого й майбутнього через сьогодення, нарешті, мають свій стиль: південно-причорноморський».

Кожний з митців працює в різних техніках, демонструє своє бачення оточуючого світу, показує свій власний шлях в мистецтві.

Ольга Вікторівна Лебідь — заслужений художник України, народилася 18 серпня 1943р., закінчила живописно-педагогічний факультет Дніпропетровського художнього училища, Київський державний художній інститут — майстерню книжкової графіки під керівництвом професорів В.І. Касіяна і В.Я. Чебаника. З 1974 р. її життєвий та творчий шлях тісно пов’язаний з Миколаєвом: працювала на Миколаївському художньо-виробничому комбінаті (1974–1991рр); голова секції з естетичного виховання дітей при Миколаївській організації СХУ (1978–1988рр); викладач живопису і малюнку в Миколаївській філії Київського університету культури і мистецтв (2001–2005рр).  Саме їй належить винахід першої книжки-іграшки, що вийшла в Україні у видавництві «Веселка». За видання книжок-іграшок з серії «Будиночок казок» Державний комітет по пресі відзначив О.В.Лебідь дипломами I і II ступенів. На міжнародному фестивалі мистецтв в Едмонді (США) графічний лист  художниці «На конику…» » одержав диплом I ступеня. Ольга Лебідь – учасник багатьох обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок. Основний напрямок у творчості О. В. Лебідь – книжкова і станкова графіка та монументальний живопис.   

Бандалієв   Володимир Камбарович — член Спілки художників України, живописець, підполковник запасу, бойовий льотчик (26 років віддав службі у військово-повітряних силах), має державні нагороди, народився в 1949 році на ст. Ак-Чулак Джамбульськой області Казахської РСР. Володимир займався в народній ізостудії палацу культури, якою керував Заслужений  працівник культури Узбекистану Я. Л. Фрумгарі.  Після переїзду до Миколаєва (у 1994 р.), В.Бандалієв продовжив вчитися малюнку і живопису в майстерні народного художника України М.А.Ряснянського. З 1995 р. В.К.Бандалієв бере участь у всеукраїнських виставках. Живописець відносить себе до художників-реалістів, він пише портрети сучасників, пейзажі Миколаєва. Особливе місце в його творчості займає військово-історична тематика, а також історія авіації. Про себе художник говорить: «Я завжди в творчому пошуку. Я вдячний долі за зустрічі з прекрасними педагогами і за те, що тримаю в руці пензель».

Ірина Олександрівна Квєтка — член Спілки художників України, народилась 5 липня 1978 року в м. Миколаїв.

Закінчила Миколаївську філію Київського Університету культури по спеціальності «Художник – графік, дизайнер». Педагоги з фаху:  Приходько О.К.,  Лебідь О.В.,  Корнюков Ю.К., С.В.Лук’яненко. З 2007 року – постійно бере участь у всіх обласних художніх виставках у виставковому залі Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України. Працює в техніці акварелі та маслом. Картини Ірини Квеєки відкривають людям світ доброти та казки, несуть теплоту та невловимість миті.   На  картинах відчувається тонке поєднання кольорів та  творча енергія автора, що викликає ніжність та світлі почуття від споглядання.  Ірина Квєтка художньо оформила книжку англійської дитячої поезії «Рими Матусі Гусині». Миколаївська майстриня Ірина Квєтка завоювала золоту медаль  SAINT MICHAEL в Нью-Йорку на конкурсі New York Realism Fine Art “LYRICAL FANTASY” від Академії мистецтв Нью-Йорка.

Микола Олександрович Плєхов — член Спілки художників України, народився у 1987 році в Криму. Закінчив з відзнакою художню школу в м.Переяслав-Хмельницькому у 2001 році, а у 2008 році – Миколаївську філію Київського Національного університету культури і мистецтв (теж з відзнакою) за спеціальністю реставратор творів мистецтва. У 2010 році  закінчив    Національну академію мистецтв в   м. Києві.

Художник живе у Києві, працює в області станкового живопису, настінного розпису храмів. У 2010 році відбулася його перша персональна виставка «Мої квіти»  у місті Миколаєві. Друга персональна виставка у 2010 році відбулася у музеї Є. А.Кібріка у м.Вознесенську. Живописна власна манера письма художника характеризується високою експресивністю і насиченістю кольору.

Запрошуємо гостей та мешканців міста відвідати виставку «Кольори часу».

Художня рада музею

  • http://voz.gov.ua/kultura/1147-yaskravi-kolory-chasu.html

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*