Не пропусти

Як обирати сімейного лікаря

Як  обирати сімейного лікаря: покрокова інструкція за рекомендаціями міністерства охорони здоров’я

Кожен українець може вибрати сімейного лікаря у, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава.

Крок перший – визначіться з лікарем.

Найпростіший варіант – ви знаєте сімейного лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами. Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини, яка підходить вам географічно.

Інформацію про сімейних лікарів  можна отримати у центрі первинної медико – санітарної допомоги  або безпосередньо в реєстратурі амбулаторій. Вказану інформацію також можна знайти на  сайті міста Вознесенська. Пам’ятайте, що зараз ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою», але все ж таки ви зареєстровані в місті Вознесенську або в населених пунктах поблизу міста ( села Таборівка, Бузьке, Прибужани тощо) — можете обрати лікаря, який працює близько до вашої домівки.

Крок другий – підпишіть декларацію.

Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.

Декларація підписується безстроково, тобто вам не потрібно буде перепідписувати її щороку. З іншого боку, якщо ви вирішите підписати угоду з іншим лікарем, ви зможете зробити це у будь-який час.

Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний номер, також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів.

Основний спосіб заповнення декларації — електроний: лікар внесе ваші дані в систему. Потім лікар роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас), – і з цього моменту ви можете звертатись до лікаря.

На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна — інший лікар первинної ланки. Якщо вам знадобиться допомога, а ви знаходитесь в іншому місті, звертайтесь до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

 Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Таку кількість пацієнтів рекомендує МОЗ. Тож якщо ви впевнені, що знайшли хорошого лікаря, не гайте часу, адже у нього може просто не залишитись місць для нових пацієнтів.

Крок третій – звертайтесь при першій необхідності

Ви зможете звертатись до вашого лікаря з будь-якими питаннями, пов’язаними зі здоров’ям. Як показує світовий досвід, більшість проблем із здоров’ям можуть бути вирішені на рівні первинної ланки, особливо у разі вчасного звернення. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності будуть також видавати направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, в т.ч. які підпадають під програму “Доступні ліки” (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо.

Тож з цих міркувань краще обирати лікаря, який практикує поруч з вами – це скоротить витрати часу на дорогу.

Крок четвертий – не давайте хабарів.

У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір Планується, що у 2018 році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн. на одного пацієнта, у 2019 — 450 грн. У цей бюджет входять оренда кабінету, оплата роботи лікаря, медсестри , прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів. Близько половини цих коштів — видатки на медичне забезпечення (надання невідкладної допомоги, забезпечення санітарно – епідемічного режиму в закладах охорони здоров’я та інше), все інше — зарплата працівників (лікаря, медсестер  та іншого персоналу).

За цими тарифами закладам первинної медичної допомоги буде платити ДЕРЖАВА — саме для того, щоб у медичних працівників були гідні зарплати і щоб ці гроші НЕ платили пацієнти.

 

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР.

http://voz.gov.ua/material/6560

2 комментарии

  1. Татьяна

    Моя мати померла тому, що не довіряла своєму сімейному лікарю і не хотіла його бачити, бо після кожного візиту цього лікаря і розмов про те . в маминому віці може бути інфаркт. інсульт і все інше — мамі ставало настільки зле, що доводилося визивати швидку допомогу. Тому останні роки її життя ми не викликали сімейного лікаря.
    Я теж не в захваті від свого сімейного лікаря — не буду казати про «озонове» повітря від нього, про рецепти ліків по рекламним буклетам, які в нього навалом були на столі…
    І що робити?
    Якщо я живу на Болгарці, а хочу лікуватися у лікаря на 3-му районі?

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*