Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

 

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і Вознесенським районним центром соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді дана акція стартувала 25 листопада  в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

image

Основними завданнями акції є:

— привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

— активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

— проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

— формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Насильство широко розповсюджено в нашому буденному житті. Воно стало настільки звичним, що ми часто і не вважаємо його насильством. Ми звикли бачити в засобах масової інформації, на телебаченні і в кінотеатрах, на банерах в мережі Інтернет, жорстокість різного роду. Стали відноситися до неї спокійно і не помічати, навіть дехто став вважати, що це норма.

Основним стратегічним завданням діяльності Вознесенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – є робота з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, зокрема з причин насильства в сім’ї. Надзвичайно гостра актуалізація цієї проблеми полягає у її небезпечності, так як прояви насильства та жорстокого поводження не лише руйнують відносини в родині, стають причиною фізичних та глибоких психологічних травм, а й виступають однією із передумов руйнації правових, моральних та духовних засад суспільства.

Саме метою попередження насильства і жорстокого поводження, привернення уваги населення до цієї проблеми з 25 листопада по 10 грудня  ,фахівцями із соціальної роботи Вознесенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено акцію «16 днів проти насильства», яка включала в себе ряд заходів інформаційно-просвітницького характеру, які було проведено серед учнівської молоді та населення району. Загалом фахівцями Центру проведено 13 групових заходів в яких охоплено 279 осіб та  розповсюджено листівки, буклети з відповідної тематики.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. В ці дати входить також 1 грудня Всесвітній  день боротьби зі СНІДом. В цей день фахівці Центру здійснили інформаційно-просвітницьку роботу “Не дай СНІДу шанс!”, мета якої є продовжувати формувати уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу, сприяти зниженню ризику інфікування ВІЛ, формування толерантного ставлення до людей , що живуть з ВІЛ.

Допомогу від спеціалістів нашого центру Ви можете отримати за адресою:

м. Вознесенськ, вул. Челюскінців,2 Тел. 3-23-45 .

Звертайтесь за допомогою сьогодні і не чекайте «завтра»!

 

Юрисконсульт

Вознесенського районного

центру соціальних служб для

сім’ї, дітей та молоді

Кузьмик Г.М

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*