Не пропусти

Всесвітній день боротьби з раком

den-borotbi-z-rakom-kopiya

4 лютого відмічається Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями. Це щорічний захід, що організується Міжнародним протираковим союзом.

Мета цього Дня – привернути увагу громадськості до цієї глобальної проблеми, нагадати наскільки небезпечні та поширені онкологічні захворювання, які викликають мільйони смертей щорічно. З 2016 року Міжнародним союзом проти раку оголошено  трирічну кампанію «Ми можемо. Я можу.»

«Ми можемо»: спонукати дії, щоб зменшити смертність від раку, забезпечити профілактику раку, готувати кваліфікованих фахівців у галузі онкології, покращувати доступ до лікування, формувати державну політику щодо раку, довести економічну доцільність боротьби проти раку.

«Я можу»: вести здоровий спосіб життя, рання діагностика раку рятує життя,управляти процесом власного лікування, повернутися на роботу після лікування, підтримати оточуючих, які захворіли на рак, відкрито говорити про проблему раку.

Онкологічне захворювання – це завжди трагедія, але при виявленні пухлини на ранніх стадіях можливе успішне лікування більшості хворих на злоякісні новоутворення. Рак – це хвороба, яка стосується кожного.

Факти про рак:

  • Рак легенів  — найпоширеніший вид раку в усьому світі і є найбільш поширена форма раку у чоловіків. В м. Вознесенську рак легенів третій рік поспіль займає третє місце (10.0%) середь всіх форм раку в структурі захворюваності.
  • Рак молочної залози є найбільш поширеною формою раку в усьому світі у жінок. По м. Вознесенську за 2017 р. новоутворення молочної залози займає

І місце (11.8%) в структурі захворюванности на 100 тисяч населення.

  • Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку.
  • Онкологічна захворюваність стабільно зростає на 2-3% на рік.
  • Вже відомо, що 45-50% онкологічних захворювань можна було б запобігти, дотримуючись норм здорового життя.

Захворюваність на злоякісні новоутворення в Миколаївський області значно перевищує показники в інших регіонах країни. Це в першу чергу пов’язано з кліматичними та екологічними факторами. Так,  за підсумками 2017 року захворюваність населення  на онкологічні захворювання становила ( в розрахунку на 100 тис. населення): в Миколаївський області 400,2, в м. Вознесенськ 460,2, що на 13,0% віще обласного показника. При цьому смертність громадян з причини онкологічних захворювань (в розрахунку на 100 тисяч населення) в м. Вознесенську становила 160,3, що майже на рівні обласного показника за 2017 рік(159.7).

В останні роки як захворюваність так і  смертність громадян з причини злоякісних новоутворень в світі, в Україні, зокрема в м. Вознесенську поступово зростає.

З 23 червня  2017 року сесія Вознесенської міської ради прийняла рішення № 13 «Про продовження дії до 2019 року включно Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року» та фінансування завдань та заходів щодо покращення якості надання медичної допомоги онкологічним хворим.

В результаті виконання цієї Програми за 2017 рік

— відсоток жінок, у яких виявлено новоутворення молочної залози І –ІІ стадії збільшився на 6,9%.  З 85.7% в 2016 році до 92.0% в 2017 році.

— відсоток хворих, що не прожили одного року з дня  встановлення діагнозу рак знизився з 21.5% в 2016 році до 17.3% в 2017 році.

Саме тому Всесвітній день боротьби з раком покликаний нагадати про те, що не менше ніж 43% ракових захворювань можна було б уникнути, якби кожен з нас дотримувався елементарних правил здорового способу життя. До них належить: дозоване перебування на сонці, своєчасний похід до лікаря, відмова від паління, а головне —  увага до свого здоров’я. Вкрай важливо громадянам щорічно проходити профілактичні огляди у лікарів, що дасть можливість попередити розвиток онкологічних захворювань, шляхом вчасного виявлення та лікування передпухлинних захворювань, а також виявляти онкологічні захворювання в ранніх, не занедбаних стадіях хвороби, що також значно покращить прогноз на повне одужання громадян які захворіли на онкологічне захворювання. Слід знати, що рак виліковний якщо його вчасно виявили, вчасно та якісно пролікували в спеціалізованих медичних закладах онкологічного профілю згідно до затверджених Міністерством охорони здоров’я стандартів.

В рамках проведення заходів в закладах охорони здоров’я Україні, у комунальній установі «Вознесенська ЦРЛ»  5 лютого 2018 року буде організовано та проведено День відкритих дверей,  присвячений «Всесвітньому дню боротьби проти раку».

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

Сектор з питань ОЗ УСЗН ВМР

http://voz.gov.ua/material/6956

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*