Не пропусти

Вознесенці благають про швидкій прихід весни: «бо влада знищить всі дерева на свій обігрів»

Знову надходять, повідомлення мешканців міста про «варварській» на їх думку знищення дерев у місті.

Цього разу до уваги читачів світлини від 17.02.2018р., з парку «Січової Слави» (Островського).

Мешканці обурені, багато вважають, що влада прикриваючись санітарними та іншими рубками, обленерго, насправді вирубує дерева для опалення своїх адміністративних будівель.

Нагадаємо, що  в місті дровами (навіть не палетами)  опалюються наступні приміщення:

 • в нічний час центральна будівля виконкому;
 • цілодобово музей Кібрика;
 • цілодобово ЦНАП, та ін.

Чи правдиві такі побоювання містян? Питання дуже цікаве….

Адже, в місті скандали з вирубуванням дерев спалахують періодично, а рубки проводяться здебільшого в зимку.

В минулому році, Виконавчий комітет намагався затвердити постійний порядок вирубки дерев, та персональний склад комісії, що надаватиме згоду на рубку дерев. Однак так, цього і не зробив.

В багатьох міста України, в тому числі у Миколаєві членами таких комісій є відомі екологи, а на саму вирубку запрошують всіх небайдужих мешканців та громадські організації, про що робиться відповідні оголошення.

В деяких містах, взагалі накладено мараторій на будь-яку  вирубку та обрізку дерев на декілька років.

У Вознесенську вирубка та так звана  «обрізка» дерев відбувається за заявами, що за дивним збігом часто пишуть працівники виконкому, бюджетники, або депутати з більшості у міській раді.

Позиція міської влади з організації вирубки дерев викликає, що найменше подив, адже:

 • коли відомий еколог міста Колесніков С.Т. подав офіційну заяву, щодо внесення його кандидатури від громадської організації, до числа членів комісії з вирубки дерев, робота з функціонування постійної комісії була припиненна;
 • громадськість міста не інформується про дати вирубки чи «обрізки» дерев, на саму вирубку,  активістів також не запрошують, впевнитись у справжній необхідності вирубки, «обрізки» громаді неможливо;
 • влада міста, не надає в публічний доступ інформацію де вона бере, чи закупляє деревину і в яких обсягах, для обігріву адмін. будівель;
 • у Вознесенську виконком не надає згоду на вирубку дерев, так як це відбувається у інших містах за законом;
 • в місті не створено реестр дерев, та вони не нанесені на електронні карти (е безкоштовні сервіси, у  Нью-Йорку наприклад, перераховані всі дерева та внесені до реестру з інформацією про іх стан, що дозволяє економити значні кошти. Вознесенськ своїх дерев порахувати не може.) https://tree-map.nycgovparks.org/;
 • в місті не завершенний процес створення парків та скверів, в результаті деякі реакреаційні зони навіть формально екологічно не захищені.

А ПОКИ ВОЗНЕСЕНЦІ З НАДІЄЮ ЧЕКАЮТЬ ВЕСНИ!!!

 

28109794_588371241511332_260069445_n28176366_588371344844655_822398774_n

28176366_588371344844655_822398774_n28117472_588371664844623_1682027866_n

screenshot_1

Мовою оригіналу.

У каждого дерева свой номер и страница в интернете

На сайте NYC Street Tree Map всем деревьям создали персональные карточки. Указана порода дерева и рисунок листа, диаметр ствола, точные координаты и изображение с Google-панорам.

Карточки служат и элементом контроля. Можно сообщить о проблеме с деревом или наоборот внести данные об уходе. Чтобы следить за конкретными деревьями, жители добавляют их в персональные списки и делятся в соцсетях.

В среднем одно дерево экономит бюджету 165 долларов

В карточке дерева рассчитывают экономическую пользу по четырем показателям: сколько дерево отфильтровало дождевой воды, сохранило электроэнергии, очистило воздуха и снизило уровень диоксида азота. Все формулы и денежные расчеты берут из калькулятора i-Tree Лесного управления США. Описание системы отдельно объясняют на сайте.

В сумме все 675 тыс. деревьев поглощают 285 тонн углекислого газа ежегодно, фильтруют 3,7 млрд литров воды и сохраняют 676 млн киловатт в час электроэнергии.

 

2 комментарии

 1. Николаевский юмор — бродячих собак посчитать можно, а вот деревья нет — они же перебегают с места на место!

 2. Сергей Колесников

  Хороша аналітична стаття та чудова статистака про вартість одного дерева! Дякую.
  Банду геть!

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*