Вознесенского полицейского осудили за хранение шпионского оборудования

Инспектора группы задержания Вознесенского управления полиции охраны признали виновным в незаконном хранении специальной техники для негласного получения информации.

9b93eecc36ea56c828804e24

Об этом сообщается в судебном постановлении.

С сентября 2017 года подозреваемый хранил дома тринадцать GSM-сигнализаций, которые отнесены к специальным средствам негласного получения информации.

Полицейский свою вину в совершении данного правонарушения признал полностью и пояснил, что приобрел данную технику для собственного использования. Позже, в добровольном порядке выдал технические устройства сотрудникам СБУ.

По сути, GSM сигнализация предназначена для оповещения своего владельца в случае наступления событий, при которых сохранность имущества или безопасность людей находится под угрозой. Но для ее использования необходима соответствующая лицензия, которой как раз и не было у подозреваемого.

Полицейского признали виновным в совершении административного правонарушения, предусмотренного ст. 195-5 КоАП Украины, но производство по делу в его отношении закрыли из-за истечения сроков наложения административного взыскания.

Оксана Орсач.

 

Справа № 473/31/18

П О С Т А Н О В А

іменем України

«09» січня 2018 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі головуючої судді: Миронової О.В., за участю секретаря судового засідання Туришевої К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вознесенську справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від управління Управління Служби безпеки України в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого молодшим інспектором групи затримання Вознесенського МРВ УПО, має на утримані одну неповнолітню дитину, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_5,

— за ст. 195-5 КпАП України,-

В С Т А Н О В И В:

До Вознесенського міськрайонного суду надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, який з вересня 2017 року за місцем свого мешкання в ІНФОРМАЦІЯ_6 зберігав тринадцять  технічних пристроїв у вигляді GSM- сигналізації , які за своїм характером віднесені до спеціальних засобів негласного отримання інформації. Згідно відкритого переліку ліцензіатів СБ України, ОСОБА_1 не має відповідної ліцензії або будь-яких дозвільних документів на обіг та використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, інших технічних засобів негласного отримання інформації.

02.10.2017 року о 12 год.48 хв. ОСОБА_1 в добровільному порядку  видав  технічні пристрої співробітникам СБУ в Миколаївській області.

Згідно експертного висновку №129 від 26.10.2017 року , надані для дослідження технічні засоби віднесені до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації відповідно до «Методики віднесення обєктів до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації», зареєстрованої Міністерством юстиції України , реєстраційний код 17.0.01 від 02.03.2011 року.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ст. 195-5 КпАП України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення визнав повністю та пояснив, що придбав дану техніку для власного використання та не думав, що її не можна зебрігати.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 64/20-36, протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 02.10.2017 року, висновком експертного дослідження від 26.10.2017 року.                                                Адміністративна справа про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 надійшла до суду 04 січня 2018 року, тобто на цей момент пройшло більше трьох місяців з дня вчинення адміністративного правопорушення, що виключає провадження по справі відповідно до вимог ст. 38 КпАП України.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 38283-285 КУпАП,

                                                          П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 195-5 КпАП України, але провадження по справі відносно нього закрити у зв’язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Вилучені у ОСОБА_1 тринадцять технічних засобів у вигляді GSM- сигналізації, які зберігаються у сейфі №71, розташованому у каб. №415 Управління Служби безпеки України в Миколаївській області, конфіскувати в дохід держави.

     Постанова може бути оскаржена  протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Вознесенського

міськрайонного суду                                                                ОСОБА_2

http://nikcenter.org/newsItem/41928

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*