Не пропусти

Вознесенська прокуратура вимагає повернути психоневрологічному інтернату земельну ділянку вартістю 8 млн грн

62159334_1192198217619963_3464854412374048768_n

31 травня 2019 року заступник керівника Вознесенської місцевої прокуратури звернувся до Господарського суду області з позовною до Новосвітлівського психоневрологічного інтернату та фермерського господарства про визнання недійсним договору про спільну діяльність з обробітку земельної ділянки державної форми власності загальною площею 147,29 га вартістю 8 млн грн, що розташована на території Веселинівського району та зобов’язання повернути її в користування інтернатному закладу.

Місцевою прокуратурою встановлено, що у 2018 році інтернатом укладено при вирощуванні сільськогосподарських культур у зв’язку з чим фактично передано земельні ділянки площею 97,29 га та 50,00 га, які перебувають у нього на праві постійного користування, з фермерським господарством терміном на 1 рік, що автоматично продовжується у випадку відсутності пропозицій сторін щодо його припинення.

Вивченням умов договору з’ясовано, що його укладено сторонами з метою приховання іншого правочину – договору оренди землі. Однак, інтернатний заклад не наділений повноваженнями щодо передачі землі в оренду.

Незаконна передача земель державної форми власності в оренду сприяє тінізації аграрного сектору економіки та завдає істотної шкоди інтересам держави у сфері ефективного використання земельних ресурсів.

Реагуючи на зазначені порушення, прокуратура звернулась до суду з відповідним позовом.

Це вже не перший випадок, коли заклади надають землі в оренду, приховавши під договір про здійснення спільної діяльності, звертаємось до органів державної влади щодо вжиття відповідних заходів реагування на зазначені факти.

За інформацією Вознесенської місцевої прокуратури

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*