Не пропусти

Вознесенськ 2017 рік: діти і злочини

Будь-який злочин несе за собою покарання, тому кожен громадянин суспільства повинен чітко контролювати свої дії і вчинки. Але діти, тобто особи до 18 років, не здатні в повній мірі до раціонального мислення та не завжди усвідомлюють значення своїх дій, що часто призводить до порушення Закону. Не оминуло це і Вознесенський район.

1347281012-random4400-10_09_12

Так у 2017 році десятьма неповнолітніми району скоєно вісім злочинів. Якщо розглянути їх в розрізі кваліфікуючих ознак, то найпоширеніші корисливого характеру – крадіжки (ст. 185 ККУ). Здебільшого крадуть не тому, що хочуть їсти, а тому, що хочуть мати власні гроші на кишенькові витрати. Для дітей світ різнобарвний і спокусливий: з вітрин кіосків та магазинів продаються мобільні телефони, комп’ютери, скейти, футбольні м’ячі, одяг, інше. Діти просто хочуть мати ці речі, а через матеріальну неспроможність батьки не завжди мають змогу їх купити.

profilaktikaprestupleniysredinesovershen_f8ed47d5

Так, 13-річний хлопчик викрав велосипед, що стояв біля місцевого магазину, оскільки батьки не купили йому власний. 17-річний підліток викрав металеву огорожу біля лікарні, аби здати її як металобрухт та отримати гроші на кишенькові витрати. Однак, не завжди діти, що крадуть — із малозабезпечених сімей. Так, двоє 16-річних підлітків були з цілком матеріально спроможних родин, але вчинили злочин заради екстріму: проникли вночі у Будинок культури, звідки викрали музичну апаратуру, хоча потім не могли пояснити, для чого вона їм потрібна. Зафіксовано також 2 випадки викрадення неповнолітніми транспорту: один відремонтував його знайомим, тому вирішив, що може його забрати, інший повертався вночі з гуляння в сусідньому селі та взяв мотоцикл, який стояв біля чийогось двору, аби швидше дістатись дому. Як результат, — обоє хлопців опинились на лаві підсудних за незаконне заволодіння транспортними засобами (ст.289 ККУ).

Почастішали і випадки засудження неповнолітніх за ст.125 ККУ – умисне легке тілесне ушкодження. І не дивно, адже значний вплив на підростаюче покоління  мають телебачення та Інтернет. Сучасні фільми та комп’ютерні ігри переповнені сценами насильства та жорстокості, криваві бійки та смерть на екрані стали для підростаючого покоління звичними. Годинами просиджуючи перед телевізором, діти перестають розуміти чужий біль, злочин для них стає чимось повсякденним.

Отож і в реальному світі дитяча свідомість деградує, не вирізняє де добре, а де погане. Так, 17-річний юнак накинувся в кафе на старшого знайомого з кулаками лише через те, що йому здалося, ніби-то той занадто прискіпливо з ним розмовляв, а 14-річний підліток на перерві в школі вирішив провчити меншого учня, який ніби-то лузгав насіння на пілогу, тому так вдарив того по щелепі, що зламав її. Але найбільш неочікуваним для нашого району став випадок, коли двоє 17-річних хлопців заманили знайомого в нежилий будинок, знущалися з нього, але йому вдалося втекти, а от хлопці тепер на лаві підсудних за ст. 127 ККУ (катування) та за ст.146 ККУ (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

Нерідко підлітки стають на злочинний шлях, щоб довести батькам, що вони самостійні, а ровесникам – що можуть дозволити собі щось більше ніж інші. Як допомогти дітям не скоювати протиправних дій? Найдоступніший порадник – це звичайно шкільний психолог. Щоб дитина не відчувала браку уваги кожен дорослий, не шкодуючи свого часу, може допомогти простими речами — доброю розмовою, порадою, Основне ж завдання – за батьками. Вони повинні побудувати стосунки з дитиною так, щоб вона не приховувала від сім’ї важкість свого становища і приходила до них за порадою. Адже не виключено, що наша спільна байдужість провокує дитину на злочинний вчинок.

 Служба у справах дітей райдержадміністрації

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=44889

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*