Видворення іноземців

30 травня 2018 року в с.Мартинівське Вознесенського району розпочато роботу державної установи «Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС».

Миколаївський ПТПІ є державною установою для тимчасового утримання мігрантів із неврегульованим статусом, які підлягають адміністративному видворенню за межі України в примусовому порядку. Пункт розрахований на одночасне утримання 100 осіб. Пункт побудований за проектом і з використанням досвіду закладів аналогічного призначення, які функціонують у багатьох країнах світу, і обладнаний сучасними системами безпеки та забезпечення життєдіяльності.

Миколаївський пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, знаходиться за адресою: 56525, Миколаївська область, Вознесенський район, с. Мартинівське, вул. Європейська, б.1.

Початок діяльності вказаної установи певним чином позначився й на діяльності суду, оскільки згідно ст.20 ч.1 п.3 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України, а відповідно до Глави 11, параграфу 2 «Розгляд окремих категорій термінових адміністративних справ», ст.289 КАС України провадження по цій категорії справ має особливості, встановлені законом.

За період діяльності Миколаївського ПТПІ Вознесенським міськрайонний судом було розглянуто 4 позови в порядку адміністративної юрисдикції, які відносяться до категорії термінових адміністративних справ, а саме про примусове видворення за межі України.

Рішеннями суду вказані позови було задоволено.

Так, 20 липня 2018 року було задоволено позов Дніпровського районного відділу у м.Херсон Управління Державної міграційної служби України у Херсонській області до громадянина Азейбаржану М. про затримання з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні з метою забезпечення видворення за межі території України.

В обґрунтування позову позивачем було зазначено, що постановою Дніпровського районного суду міста Херсона від 13.05.2015 року громадянина Азербайджану М. за позовом УДМС України в Херсонській області було примусово видворено за межі території України, але вказане рішення не виконано у зв’язку з наявністю відносно відповідача кримінальних проваджень та відбування ним покарання за вироком Херсонського міського суду Херсонської області від 14.09.2016 року за ст.122 ч.1 КК України у вигляді двох років позбавлення волі з іспитовим строком на один рік, від якого він був звільнений згідно ухвали Херсонського міського суду Херсонської області від 14.09.2016 року.

Посилаючись на те, що у М. відсутні підстави для законного перебування на території України, він не вживає заходів стосовно своєї легалізації, відсутні кошти необхідні для проживання в Україні, відсутній документ, який дає право на виїзд з території України у встановленому порядку, також відповідач не відноситься до осіб, яким надано статус біженця і не є особою, яка потребує додаткового захисту, рішення суду про його примусове видворення за межі України має бути виконаним, — позивач просив позов задовольнити.

М. в судовому засіданні позов визнав частково, вказуючи, що у нього дійсно відсутні законні підстави для перебування на території України, але поміщення його до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства буде тягарем для його фактично створеної в Україні сім’ї, яка складається з дружини (шлюб не зареєстрований) та трьох малолітніх дітей, біологічним батьком яких він є, але в документах про їх народження батьком він не визначений.

Доводи відповідача М. стосовно наявності у нього сімейних відносин, які тривалий час існують в Україні, що виключають поміщення його до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства при вирішенні даного позову до уваги судом прийняті не були, оскільки громадянин М. не підпадає під захист статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або статті 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»

Крім того, 30 липня 2018 року та 17 серпня 2018 року було задоволено позови Очаківського Районного Сектору Управління Державної міграційної служби України в Миколаївській області до громадянина Грузії Л. про примусове видворення за межі України, а також Управління Державної міграційної служби у Миколаївській області до громадянина А. про затримання з поміщенням до Миколаївського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України з метою ідентифікації та примусового видворення з України громадянина Азейбаржану Л. та  громадянина Грузії С.

Суддя-спікер Зубар Н.Б.

https://vs.mk.court.gov.ua/sud1407/pres-centr/news/540013/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*