Відбувся мітинг до Дня ліквідаторів наслідків на Чорнобильській АЕС

14 грудня, згідно Указу Президента України, відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС – День ліквідатора. В цей день українці згадують ліквідаторів та доземно схиляються в подяці перед живими героями, перед пам’яттю померлих від радіаційного смерчу.

Чорнобильська біда назавжди лишиться в пам’яті, хоча минуло вже більше трьох десятиліть. Але Україна повинна пам’ятати про подвиг ліквідаторів, а наші нащадки — якою ціною дісталася перемога над техногенною стихією.

Тож напередодні, 13 грудня, у парку 1-го Травня відбувся мітинг, приурочений до Дня ліквідаторів наслідків на Чорнобильській АЕС.

В знак вшанування всіх жертв Чорнобильської катастрофи квіти до пам’ятного знаку «Загиблим учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» поклали секретар міської ради Лариса Торжинська та голова міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Іван Борейчук.

До всіх присутніх звернувся член міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Василь Марочканич, розповівши всім присутнім, що вибрана дата — 14 грудня, є не випадковою. Саме в цей день у 1986 році Державний комітет прийняв в експлуатацію комплекс захисних споруд («саркофаг»), будівництво яких завершилось над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять про загиблих ліквідаторів.

Наостанок, чорнобильці, вже традиційно, зробили на згадку загальне фото біля пам’ятного знаку.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

http://voz.gov.ua/material/6715

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*