Відбулося чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

15 лютого п. р., у приміщенні Вознесенської районної державної адміністрації відбулося чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Приводом до проведення засідання стало запровадження карантину по африканській чумі свиней на територію мисливських угідь ТОВ «Мисливців та рибалок Білоусівки, Білоусівської сільської ради Вознесенського району. Подія відбулася 27-28 січня, мисливцями ТОВ «Мисливців та рибалок Білоусівки» проведено ліцензійний відстріл 4 голів дикого кабана. Відстріляні кабани були клінічно здорові, без видимих  ознак заразних захворювань.

Після відстрілу на мисливській базі в спеціальному місці для обробки туш забитих диких тварин проведено розтин туш кабанів та відібрано біологічний матеріал. При проведенні лабораторного дослідження на африканську чуму свиней методом  ПЛР виявлено ДНК збудника АЧС. Єгерями ТОВ «МР Білоусівки» щоденно проводяться обходи території вищезазначеного мисливського угіддя. Хворих тварин та трупів диких кабанів в період цих обходів не було виявлено.

Присутніми на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії було прийнято план  заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища африканської чуми свиней в ТОВ «Мисливців та рибалок Білоусівки»» Вознесенського району. Зокрема, оголосити територію мисливських угідь — ТОВ «Мисливців та рибалок Білоусівки» неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановити карантин з 15 лютого. Вважати зоною спостереження (нагляду) — територію населеного пункту Вознесенського району: с. Білоусівка, територію мисливських угідь ТОВ «МР Білоусівки», які не увійшли до епізоотичного вогнища та зони захисту по африканській чумі свиней. Комісією також визначено та затверджено робочі групи з метою обліку диких свиней, проведення обстеження мисливських угідь ТОВ «Мисливців та рибалок Білоусівки» на предмет виявлення загиблих або підозрілих у захворюванні диких кабанів, проведення відстрілу та знищення диких кабанів на території  ТОВ «МР Білоусівки» та групи з осіб, які будуть задіяні по збору та знищенню (спалювання) добутих диких кабанів під час проведення їх відстрілу та разі виявлення загиблих диких кабанів на території ТОВ «МР Білоусівки». На комісії визначали місце для проведення знищення (спалювання) добутих диких кабанів під час проведення їх відстрілу та разі виявлення загиблих диких кабанів на територіїТОВ «МР Білоусівки». Окремо вирішувались питання облаштування місць спалення трупів диких кабанів та транспортування туш.

Комісією прийнято рішення про створення робочої групи для проведення подвірних обходів приватного сектору громадян населеного пункту с. Білоусівка Вознесенського району, яке увійшло до зони спостереження. Членами комісії наголошувалось на проведенні роз’яснювальної роботи з населенням щодо ситуації, яка склалася в зв’язку з запровадженням карантину та першочерговими заходами в особистих домогосподарствах населення.

image-1img_5798

img_5796img_5801

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=44881

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*