Відбулась робоча нарада з сільськими головами та головами об’єднаних громад

image

13 грудня відбулась нарада з сільськими головами району та головами ОТГ. Вела нараду керівник району Наталія Баланюк, яка надала слово по першому питанню Світлані Русаловській, головному спеціалісту відділу освіти райдержадміністрації. Світлана Миколаївна звернулася до присутніх з приводу оприлюднення на веб-сайті засновниками  та керівниками навчальних закладів району фінансової звітності. Вона повідомила, що 28 вересня п.р. набрав чинності новий Закон України «Про освіту», в якому передбачені певні нововведення, які стосуються саме діяльності закладів дошкільної освіти. Так як, в районі дані заклади знаходяться в комунальній власності сільрад, їх очільникам наголошено на ст. 30 та ст. 66 даного Закону. Перша регламентує, що заклади освіти, які отримують публічні кошти та їх засновники зобов’язані оприлюднити на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження і використання отриманих коштів. Інформацію про перелік товарів та послуг,що були отримані, як благодійна допомога  із зазначенням їх вартості. А також всі кошти, які отримані з інших джерел, що незаборонені чинним законодавством. Друга стаття 66 зазначає обов’язкове оприлюднення звітності про фінансові надходження і витрати закладів освіти.

3-87

За словами Світлани Русаловської, відділом освіти району проведено моніторинг сайтів, ситуація склалася незадовільна. Тому сільським головам наголошено на сприянні у вирішенні даного питання. Також на відповідальності за порушення в частині дошкільної освіти, яка регламентується ст. 47 даного Закону.

Окремо Світлана Миколаївна зупинилася на трудових відносинах, які описуються в ст. 31 ЗУ «Про освіту». Згідно якої директорів закладів освіти призначає засновник чи уповноважений орган. Стосовно штатних розписів – їх затверджує відповідний орган управління освітою. Вона наголосила на приведенні штатних розписів у відповідність.

2-104

По другому питанню – організація та проведення районних заходів до Дня Святого Миколая, доповів керівник апарату райдержадміністрації Олександр Торопін. За його словами планується проведення районного заходу 19 грудня в міському будинку культури. Попередньо проведено перемовини з головами ОТГ в питанні співпраці в цьому напрямку. Олександр Торопін зазначив, в цьому році пільгова категорія дітей збільшилася. В заходах до Дня Святого Миколая приймуть участь 463 дитини. На даний час відпрацьовується питання підвозу дітей. Керівникам озвучено в розрізі сільрад кількість дітей пільгових категорій.

Переходячи до наступного питання Наталія Баланюк знову обговорила із головами сільрад, котрі не об’єдналися питання децентралізації, створення об’єднаних громад.

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=42889

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*