В районі продовжують обговорювати питання децентралізації

За ініціативою першого заступника голови райдержадміністрації, виконувача обов’язків та повноважень голови райдержадміністрації  Тетяни Панової відбулась зустріч в селі Щербанівське Мічурінської сільської ради з небайдужими жителями з приводу впровадження реформи децентралізації на місцях. Питання, яке обговорювали присутні на зустрічі стосувалося добровільного приєднання сільської ради до існуючих територіальних громад в районі. Мічурінська сільська рада одна із 4 сільських рад, котрі ще не об’єдналися. Участь у зустрічі взяв також голова Дорошівської ОТГ Олександр Ігнатов, для висловлення власної думки з даного приводу та почути відповіді на хвилюючі запитання мешканців села.

Тетяна Панова відмітила, що питання територіальної реформи обговорюється вже давно, але виникає ряд питань, на які сьогодні багато хто ще хотів би отримати відповіді. З приводу цього адміністрацією організовано виїзди до жителів сілких рад, для інформування про об`єднання територіальних громад, ознайомлення з позитивними результатами, здобутками та перевагами від об’єднання громад.

image

Керівник зазначила, що згідно із перспективним планом формування громад району, передбачено Мічурінську сільську раду в складі Дорошівської ОТГ.

На сьогоднішній день у районі вже функціонують Олександрівська, Бузька, Прибужанівська, Дорошівська ОТГ.

Тетяна Миколаївна акцентувала увагу, що за громадами закріплені максимальні повноваження і право на місцеві податки та на частку загальнонаціональних податків. Керівник райдержадміністрації, відповідаючи на запитання присутніх, неодноразово наголосила, що питання об’єднання громад є добровільним, і першочерговим чинником у цьому процесі є людський фактор.

img_20181001_104520

Також вона поінформувала присутніх про фінансові перспективи сільської ради та втрачені можливості розвитку через затягування  процесу об’єднання.

Водночас, Олександр Ігнатов поділився з присутніми своїми напрацюваннями за час існування громади, планами на майбутнє, проблемами, які виникали в роботі.

Олександр Ігнатов висловив пропозицію приєднання сільської ради до Дорошівської громади. З цього приводу й прибув на зустріч аби вивчити думку жителів та визначитися та обрати оптимальні варіанти приєднання.

В ході дискусії жителі озвучували свої побоювання стосовно розташування адміністративного центру, віддаленість від нього, розподілення бюджету між селами, зосередження інфраструктур тощо.

«Так склалося, що всі ми сьогодні працюємо в цей непростий період змін та реформ. І ми мусимо приймати непрості рішення та брати на себе відповідальність за подальшу долю нашого краю», — наголосила Тетяна Панова.

На завершення Тетяна Миколаївна підкреслила процес децентралізації на Вознесенщині триває і його результативність вагомо залежить від ініціативності жителів.

http://voznesensk.mk.gov.ua/ua/news/?id=56098

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*