Не пропусти

ВИДЕО! “Ми не піддослідні щурі”, — активісти під ОДА висловили протест проти використання американського ядерного палива на Южноукраїнській АЕС

30 травня представники громадської організації “Відповідальна Миколаївщина” знову пікетували ОДА з вимогами забеспечити прозорість та безпеку роботи ЮАЕС. З собою мітингуючі принесли щурів в клітках. Це на думку активістів символізує становище в якому опинились мешканці Миколаївщини через ситуацію, яка відбувається на ЮАЕС.

18816136_1446303422074956_354677143_n18816085_1446303428741622_334488210_n

Місяць тому активісти вже виходили під ОДА, щоб передати губерантору Миколаївщини Олексію Савченко відкритий лист та документи про стурбованість ситуацією, яка склалась на ЮАЕС.

Як відомо, реактори атомної станції працюють на паливних касетах американської компанії «Westinghouse», яка має сумнівну репутацію та через паливо якої на станції вже траплялись надзвичайні ситуації. Більше того, за інформацією представників ГО “Відповідальна Миколаївщина” компанія «Westinghouse» — банкрут. А це на їх думку може призветси на знеження якості паливних матеріалів для реатора.

30 травня 2017 року, громадська організація «Відповідальна Миколаївщина» провела повторну публічну акцію під будівлею Миколаївської обласної державної адміністрації та обласної ради. На попередні звернення до губернатора вони отримали лише відписки та ніякої реакції на свої питання, — розповідає Роман Омеляненко — голова ГО “Відповідальна Миколаївщина”

Р.О.: Мы не имеем никаких данных по-поводу качества топлива, по-поводу аварийных ситуаций, которые происходят на атомной станции в связи с испытанием топлива, по-поводу комиссий, которые принимают участие в испытании этого топлива. Информации нет и на наши вопросы заданные месяц назад, мы не получили ответов. Мы обращаемся сейчас в очередной раз к руководству области с просьбой предоставить ответы на наши вопросы.

ГО «Відповідальна Миколаївщина» вкотре звернула увагу місцевих органів влади і мешканців області на відсутність інформації щодо того, що відбувається на атомній станції.

Представники громадської організації повторно передали голові Миколаївської обласної державної адміністрації та Голові обласної ради звернення звернення. Активісти закликали керівництво регіональних органів влади сприяти отриманню достовірних відповідей, які турбують жителів області та зокрема надати:

  1. матеріали за підсумками випробувань палива компанії Westinghouse, а також офіційні висновки і висновки експертів
  2. інформацію про проведення випробувань паливних зборок компанії Westinghouse в 2015 році, що виявили втрату герметичності цих збірок
  3. сертифікати якості та безпеки на паливо Westinghouse, що використовується на Южно-Українській АЕС

Окрім того, активісти закликають місцеву владу включити представників громадськості до складу контрольної комісії, яка буде обстежувати стан третього енергоблоку і палива, яке в ньому використовувалося для забезпечення прозорості в роботі атомної станції.

“Ми не хочемо бути піддослідними щурами та вимагаємо прозорості в роботі ЮАЕС та інформування про всі процеси, всі експерименти і тести, які проводяться на станції, — закликали представники ГО “Відповідальна Миколаївщина”

http://www.nikpravda.com.ua/mi-ne-piddoslidni-shhuri-aktivisti-pid-oda-vislovili-protest-proti-vikoristannya-amerikanskogo-yadernogo-paliva-na-yuzhnoukrayinskij-aes/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*