Не пропусти

Ухвалено вирок відносно чоловіка, якій вчинив розбійний напад у Дорошовці

05 червня 2019 року Вознесенським міськрайонним судом було ухвалено вирок відносно громадянина Б., 1982 року народження.

Суддя, головуючий у справі, — Дробинський О.Е.

Судом встановлено, що обвинувачений Б. 23 серпня 2018 року приблизно о 04 годині 45 хвилин в селі Дорошівка Вознесенського району, керуючи легковим автомобілем «DAEWOO LANOS», прибув на прилеглу територію заправочної станції «Укрнафта», де, керуючись корисливим умислом, направленим на незаконне заволодіння чужим майном, підійшов до автомобіля моделі «MITSUBISHI QUTLANDER», в якому у цей час відпочивали потерпілий С. зі своєю співмешканкою. Обвинувачений Б., діючи раптово за допомогою автомобільної свічки запалення розбив заднє праве дверне скло, після чого вчинив напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя та здоров’я осіб, які зазнали нападу, та яке виразилось у використанні заздалегідь підготовленого газового балончику сльозоточивої та дратівливої дії «Терен-16», а саме розпилив зазначений газ у бік потерпілих. Таким чином, обвинувачений подолав волю потерпілих до будь-якого опору та заволодів майном потерпілої, а саме жіночою шкіряною сумочкою, в якій знаходився мобільний телефон моделі «Xiaomi Redmi 5A» вартістю 3000 гривень, грошові кошти в сумі 872 гривні, 15 доларів США, полімерний футляр з окулярами, тканинний чохол з сонцезахисними окулярами. Після чого Б. керуючи автомобілем моделі «DAEWOO LANOS» з місця скоєння злочину зник і майном потерпілої розпорядився на власний розсуд, спричинивши матеріальну шкоду на загальну суму 4890 гривень 35 копійок.

Під час судового розгляду обвинувачений Б. не визнав свою вину у вчиненні нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаним із насильством небезпечним для життя та здоров’я осіб, які зазнали нападу та доводив в судовому засіданні, що ним був скоєний відносно потерпілих грабіж. Обвинувачений доводив, що заволодіння ним чужим майном відбулося відкрито, але без поєднання із насильством, небезпечним для життя та здоров’я осіб, які зазнали нападу, оскільки використання газового балончику сльозоточивої та дратівливої дії «Терен-16» відбулося ним випадково, він ненавмисно розпилив зазначений газ у бік потерпілих, так як натискання на клапан балончику відбулося в той момент, коли він витягував сумку потерпілої С. через розбите скло салону автомобіля. При цьому потерпілий С. прокинувся та почав утримувати рукою сумку, заважаючи йому витягти її через дверне вікно салону автомобіля, в якому ним було пошкоджено скло. Щоб витягти сумку із салону автомобіля, яку він тягнув однією рукою, просунув в салон автомобіля і другу руку, в якій знаходився газовий балончик, і коли він вже обома руками тягнув сумку, яку намагався втримати в салоні автомобіля потерпілий – випадково відбулося натискання на клапан газового балончика.

Проте суд, враховуючи покази потерпілих, досліджені речові докази, документи, в яких були зафіксовані результати проведення слідчих дій, висновки експертиз – визнав Б. винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.187 КК України, — напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя та здоров’я осіб, які зазнали нападу – розбій, вчинений особою, яка раніше вчинила розбій.

Згідно із вироком Б. призначено покарання у вигляді 07 років 06 місяців позбавлення волі з конфіскацією всього його майна.

Запобіжний захід обвинуваченому Б. до набрання вироком законної сили залишено без зміни – тримання під вартою в Державній установі «Миколаївський СІЗО».

Відповідно до ст.100 КПК України визначено долю речових доказів.

Вирок не набрав законної сили та сторонам роз’яснено право на його оскарження.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційних скарг, якщо такі скарги не були подані. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок може бути оскаржений до Миколаївського апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення.

Суддя-спікер Зубар Н.Б.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*