Участь суддів Вознесенського міськрайонного суду у семінарському занятті

7 грудня у Центральному районному суді м. Миколаєва відбувся семінар для суддів на тему: «Стандарти Європейського Суду з прав людини. Гарантовані права та їх захист. Проблеми правозастосування в національній практиці та їх вирішення», в якому взяли участь судді апеляційного суду Миколаївської області, господарського суду, місцевих судів області та м. Миколаєва. Від Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області на семінарі були присутні судді Ротар Марина Миколаївна, Старжинська Ольга Євгеніївна та Домарєва Наталія Володимирівна

Привітали учасників заходу голова Центрального районного суду м. Миколаєва Галина Подзігун, директор Одеського регіонального відділення Національної школи суддів України Валерій Левенець, тренер Національної школи суддів Антоніна Фадєєнко, суддя Київського районного суду м. Одеси Генадій Войтов.

У своєму вітальному слові учасникам семінару голова Центрального районного суду м. Миколаєва Галина Подзігун зазначила, що Європейський суд з прав людини є одним з найефективніших органів, уповноважених здійснювати контроль за дотриманням прав і свобод людини, що закріплено в Європейській конвенції з прав людини, яка ратифікована Україною.

23 лютого 2006 року було прийнято Закон України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», норми якого закріплюють зокрема обов’язковість виконання Україною рішень ЄСПЛ. Окрім цього, відповідно до ст.17 зазначеного Закону суди застосовують при розгляді справ Конвенцію прав людини і основоположних свобод та практику ЄСПЛ, як джерело права.

«Між тим, на даний час існують певні проблеми правозастосування практики Європейського суду з прав людини, про які буде йти мова на сьогоднішньому семінарі. Крім того, учасникам будуть запропоновані шляхи їх вирішення із використанням практики Європейського суду з прав людини» — підкреслила Галина Подзігун.

Наприкінці заходу учасники семінару отримали відповідні сертифікати Національної школи суддів України.

Прес-секретар Вознесенського міськрайонного суду

http://vs.mk.court.gov.ua/sud1407/pres-centr/news/404852/

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*