Участь громади в управлінні містом або яким бути новому Статуту міста ?
6 серпня 2019 року відбулося засідання робочої групи з питання розробки нового Статуту міста Вознесенська.
За основу нового Статуту були прийняті Методичні рекомендації Мінрегіонбуду щодо написання Статутів територіальних громад.
В’ячеслав Негода— перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ:
«Якщо громада зацікавлена у розвитку своєї території, вона має створити механізми участі мешканців у прийнятті управлінських рішень.
Люди повинні бути залученими до життя громади, чітко розуміти, як і на що можуть впливати, чим можуть допомогти і з кого спитати.
Локальним документом, у якому громада прописує особливості участі громадян, є Статут територіальної громади.
Але не скрізь є фахівці, здатні розробити якісний Статут. Тому Міністерство спільно з неурядовими експертами створили методичні рекомендації, що мають значно полегшити громадам завдання розвитку форм прямого народовладдя».
І дійсно, в проекті рекомендованого Статуту запропонована примірна структура статуту територіальної громади, де визначено права, обов’язки, форми участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення, засади громадського контролю та звітування посадових осіб місцевого самоврядування тощо.
Але під час обговорення цього проекту у членів робочої групи виникли питання щодо назви нашої територіальної громади після об’єднання, щодо бюджету – міський чи об’єднаний і т.д., бо в різних документах вищих органів ради існують різні назви – Вознесенська територіальна громада, Об’єднана територіальна громада тощо.
Аналогічно трактуються по різному і назви міського, місцевого чи об’єднаного бюджетів.
Членами робочої групи вносилися пропозиції і по інших питаннях, які потребують уточнення.
Наступне засідання робочої групи відбудеться орієнтовано через 2 тижні.
Для довідки:
Існуючий Статут Територіальної громади міста Вознесенська розроблений ще у 2001 році. У 2014 році була розпочата робота над новим Статутом, але у зв’язку з проведенням децентралізації , цей процес було призупинено.
Ознайомитися з Методичними рекомендаціями можна за цим посиланням:
https://decentralization.gov.ua/news/10653
Свої пропозиції до нового Статуту можуть надати громадські організації, жителі міста, які зацікавлені в прозорих управлінських рішеннях, в громадській експертизі та громадському контролі за діяльністю відповідних органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Координує роботу з розробки нового Статуту секретар міської ради Торжинська Л.М.
Електронна пошта для пропозицій та зауважень : vozmeriya@gmail.com
Член робочої групи Тетяна Зелінська