Цивільно-правовий та трудовий договори: не помиліться у виборі

 

25 січня поточного року у Вознесенському МРЦЗ відбулася нарада з приводу застосування цивільно-правових договорів у сфері зайнятості населення. У нараді взяли участь начальник відділу взаємодії з роботодавцями Вознесенського МРЦЗ Світлана Рабоча, начальник Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради Ірина Шишляннікова та інспектор з праці Анна Дранова. В ході наради її учасники обговорили тему цивільно-правових відносин як підряд, коли одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник повинен прийняти й оплатити виконану роботу. 

26993711_1996810010537428_8543204654993182333_n
Основною ознакою, що відрізняє цивільно-правові відносини від трудових, є те, що трудовим законодавством регулюється процес трудової діяльності, її організація, а за цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишається за його межами, а метою укладання такого договору є отримання певного матеріального результату, робота за ним має разовий характер. Тобто, за договором підряду процес праці не регламентується: працівник не зараховується до штату, не видається наказ (розпорядження) про його прийняття на роботу, не вноситься запис до трудової книжки і на нього не поширюється дія внутрішнього трудового розпорядку. Отже, по суті (в юридичному розумінні) трудові відносини між сторонами при укладанні договору підряду не виникають.
Що стосується трудового договору, то за ним працівника приймають на роботу (посаду), включену до штатного розпису, для виконання певної роботи (певних функцій) за конкретною кваліфікацією, професією, посадою, з обов’язковим підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку та внесенням відповідного запису до трудової книжки. В цьому випадку для працівника створюються всі умови праці, потрібні для виконання визначених договором робіт, гарантується виплата заробітної плати, не нижчої від установленої законодавством, а також гарантуються встановлені трудовим законодавством гарантії, пільги, компенсації тощо.
Всі сторони діалогу прийшли до висновку продовжувати інформаційно-роз’яснювальну роботу з цього питання, тож всіх зацікавлених у правильності оформлення трудових відносин запрошуємо звертатись до Вознесенського міськрайонного центру зайнятості: вул. Київська, 97 або за телефонами 4-48-43, 4-49-11. Ми завжди раді Вам допомогти!

https://www.facebook.com/vozmrcz/?hc_ref=ARRkkKAc6xH-StW28OfKxPvyiC-WFzklPhCaFiLGsXnOCHRmqnKgiX0a4ahTDebE7Lo&fref=nf

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*