Свято Рідної мови в Бібліотеці № 1 КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»

21 лютого святкується МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ – день «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності». В Україні цей день відзначається з 2002 року. Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння її вільному розвитку. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

Мова — це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови – ні. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

21 лютого з метою активного долучення молодого покоління до кращих здобутків національної культури, з метою виховання любові до рідного краю у  бібліотеці  №1 КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»  було проведено мовну годину «У мові є і серце і вуста, і є ім ́я красиве — Україна.  На захід до бібліотеки завітали,  учні  5 -А класу ЗОШ № 7 з класним керівником, вчителем англійської мови  Величко С. Ю.

Під час заходу діти поринули у чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови, відчули її багатство, мелодійність, красу, дізналися про роль мови у житті людини, її значення для української нації і держави. Поетичні рядки про рідну мову Т. Шевченка, І. Франка, В. Сосюри, які лунали на заході, розкрили барвистий світ українського слова, його велич та силу.

Учасники заходу переглянули цікаві відео про українську мову, а наприкінці заходу пройшов  конкурс «Хто кращий знавець рідної мови». Всі учні брали активну участь у всіх конкурсах та продемонстрували гарні знання. З величезним задоволенням змагалися у швидкості і правильності виголошення скоромовок, демонстрували знання українських приказок, прислів’їв та фразеологізмів.

Учні ознайомилися із оформленою у читальній залі книжково-ілюстративною виставкою під назвою: «Солов́ їна, барвінкова , українська рідна мова», дізналися про видання, що містять літописи, фольклорні твори, твори класиків української літератури та видання літераторів Вознесенщини. Все свято було пронизано українським духом, любов’ю до рідного слова, до чистих джерел творчості українського народу.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Тож, як писав Максим Рильський: “…Як парость виноградної лози плекаймо мову…”. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

Тож шануймо і любімо рідну нашу мову, якою сміялися, співали і плакали наші діди та прадіди. Піклуймося про неї, захищаймо, розкриваймо для себе її велич й могутню силу. Збережімо її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь.

Бібліотека №1

КЗ «Бібліотечна  мережа

м. Вознесенська»

http://voz.gov.ua/material/7079

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*