Не пропусти

Суд щодо скасування договору оренди землі під сонячну станцію на місці вознесенської окружної дороги призначено на 10.07.2019

images
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

31 травня 2019 року Справа № 915/1298/19

м.Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Ткаченко О.В., розглянувши матеріали

за позовомТериторіальної громади м.Вознесенська в особі Вознесенської міської ради

(56501, Миколаївська область, м.Вознесенськ, пл. Центральна, 1, код ЄДРПОУ 26233279),

до відповідача-1Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області

(54034, м.Миколаїв, пр. Миру, 34, код ЄДРПОУ 39825404),

до відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛУТОН СОЛАР»

(54001, м.Миколаїв, вул. Велика Морська, 89, код ЄДРПОУ 37929110)

третя особа без самостійних

позовних вимог на предмет спору

на стороні відповідача-2: Бузька сільська рада Вознесенського району

Миколаївської області,

(56541, Миколаївська обл., Вознесенський район, с.Бузьке, пл. Центральна, 1)

про:визнання наказів Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області незаконними та їх скасування, визнання недійсним договору оренди землі, —

в с т а н о в и в:

06.05.2019р. Вознесенська міська рада звернулась до Господарського суду Миколаївської області з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області та ТОВ «ПЛУТОН СОЛАР» про визнання наказів Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області незаконними та їх скасування, визнання недійсним договору оренди землі.

Ухвалою суду від 08.05.2019р. позовну заяву було залишено без руху, надано позивачу строк на усунення встановлених судом недоліків — 10 днів з дня отримання ухвали.

28.05.2019р. до суду від позивача надійшло клопотання про усунення недоліків на виконання вимог ухвали суду від 08.05.2019р.

Відповідно до норм ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Приписами ч.1 ст. 176 ГПК України визначено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали справи та заяви про усунення недоліків позовної заяви, суд вважає, що недоліки позовної заяви позивач усунув у встановлений строк, тому позовна заява підлягає прийняттю до розгляду.

У позовній заяві позивач просив суд залучити до участі у справі третю особу Бузьку сільську раду Вознесенського району Миколаївської області, однак не вказав обґрунтування для залучення вказаної особи до участі у справі та не зазначено її процесуальний статусу відповідно до приписів ч. 1 ст. 50 ГПК України, про що також було зазначено в ухвалі суду від 08.05.2019р.

На виконання вказаної ухвали суду, позивач зазначив обґрунтування для здійснення такого залучення спірна земельна ділянка, законність передачі якої позивач оскаржує знаходиться саме на території Бузької сільської ради та до її бюджету надходять кошти від спірного договору оренди. Визнання недійсним цього договору вплине на формування бюджету Бузької сільської ради, тому рішення суду у цій справі безпосередньо може вплинути на права та обов`язки цієї сільської ради.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача щодо залучення до участі у справі Бузьку сільську раду Вознесенського району Миколаївської області в якості третьої особи без самостійних позовних вимог на стороні відповідача.

Клопотань про слухання справи за правилами спрощеного позовного провадження від позивача не надходило.

Враховуючи предмет спору дана справа має розглядатись за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст.ст.165-167176177181234235 ГПК України, суд,

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи без самостійних позовних вимог на стороні відповідача-2 Бузьку сільську раду Вознесенського району Миколаївської області.

4. Підготовче засідання у справі призначити на 10 липня 2019 року о 14:00.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м.Миколаїв, Будинок Рад, вул.Адміральська, 22, поверх 9.

5. Запропонувати відповідачам, в 15-денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду відзиви на позов, оформлені згідно вимог ст.165 ГПК України разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзивів і доданих до них доказів іншим учасникам справи.

6. Запропонувати позивачу: у 5-денний строк від дня отримання відзивів на позов та письмових міркувань третьої особи, надати суду відповідні пояснення (заперечення на міркування) та відповіді на відзиви, оформлені згідно з вимогами ст.166 ГПК Україниразом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються відповіді позивача, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповідей на відзив і доданих до них доказів іншим учасникам справи.

7. Запропонувати відповідачам подати до суду заперечення на відповіді на відзиви, які мають відповідати вимогам ст.167 ГПК України, протягом 5 днів з дня одержання відповідей на відзиви, а також у випадку наявності заперечення на міркування третьої особи.

8. Запропонувати третій особі, у 15-ти денний строк від дня отримання цієї ухвали, надати суду письмові міркування з приводу позовних вимог разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються такі міркування, якщо такі докази не надані позивачем або відповідачами, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) письмових міркувань і доданих до них доказів іншим учасникам справи.

9. Роз`яснити учасникам справи, що заяви і клопотання по справі необхідно оформлювати згідно вимог ст.170 ГПК України і надавати їх суду лише у письмовій формі та завчасно до засідань (підготовчих або слухання по суті).

10. На веб-сторінці Господарського суду Миколаївської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://mk.arbitr.gov.ua/sud5016/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.

11. Ухвалу направити учасникам справи.

12. Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 ГПК України, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Ткаченко

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*