Розяснення центру з надання БВПД щодо актуальних питинь державної реєстрації прав на земельні ділянки

14650052_299426100450666_4316522723987450650_n

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВ НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ

У рамках Всеукраїнського проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області доводить до відома мешканців Миколаївщини останні законодавчі новини та роз’яснює читачам на що варто звернути увагу аби змогти захистити свої права. Цього разу мова піде про реалізацію громадян своїх прав на земельні ділянки.

ЯКІ ПРАВА НА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ПІДЛЯГАЮТЬ ДЕРЖАВНІЙ РЕЄСТРАЦІЇ?

Державній реєстрації прав підлягають:

 • право власності;
 • речові права, похідні від права власності, а саме:

право користування (сервітут);

право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис);

право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки;

іпотека;

право довірчої власності;

інші речові права відповідно до закону.

 

КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ?

Державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя.

Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з земельною ділянкою проводиться нотаріусом, яким вчинено таку дію.

Державну реєстрацію права власності на земельні ділянки проводять державні реєстратори, що перебувають у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації прав, нотаріуси шляхом внесення запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Суб’єктами державної реєстрації прав є:

 • виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації;
 • акредитовані суб’єкти.

Заява про державну реєстрацію прав подається заявником шляхом звернення до:

 • суб’єкта державної реєстрації прав;
 • нотаріуса;
 • центру надання адміністративних послуг.

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Державний реєстратор самостійно за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав формує та роздруковує заяву, на якій заявник (за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ній) проставляє власний підпис.

За бажанням заявника відповідна заява може бути сформована та роздрукована у двох примірниках, один з яких після проставлення підписів заявником та особою, яка сформувала таку заяву, надається заявникові.

У разі задоволення заяви заявнику надаються:

 • витяг з Державного реєстру прав з обов’язковим проставленням підпису та печатки державного реєстратора.
 • оригінали поданих для державної реєстрації документів.

 

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПРАВА ВЛАСНОСТІ?

За проведення державної реєстрації права власності справляється адміністративний збір:

 • за реєстрацію протягом 5 робочих днів – 160 грн.
 • за реєстрацію протягом 2 робочих днів – 1600 грн.
 • за реєстрацію протягом 1 робочого дня – 3200 грн.
 • за реєстрацію протягом 2 годин – 8000 грн.

У разі звільнення особи  від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію прав, документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав, не подається. Натомість заявник документально підтверджує наявність у нього відповідної пільги.

 

ХТО ЗВІЛЬНЯЄТЬСЯ ВІД СПЛАТИ АДМІНІСТРАТИВНОГО ЗБОРУ?

Відповідно до частини восьмої статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав звільняються:

 • фізичні та юридичні особи — під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному цим Законом;
 • громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення — не менше трьох років;
 • громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;
 • інваліди Великої Вітчизняної війни, особи із числа учасників антитерористичної операції, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій, та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
 • інваліди I та II груп;
 • Національний банк України;
 • органи державної влади, органи місцевого самоврядування;
 • інші особи за рішенням сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої здійснює функції суб’єкта державної реєстрації прав.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! У разі якщо державна реєстрація права власності або інших речових прав, відмінних від права власності, проводиться у строки менші, ніж передбачені статтею 19 цього Закону, особи, визначені пунктами 1 — 9 цієї частини, не звільняються від сплати адміністративного збору.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНУДІЛЯНКУ У ВИПАДКУ ЇЇ БЕЗОПЛАТНОЇ ПЕРЕДАЧІ ІЗ ЗЕМЕЛЬ ДЕРЖАВНОЇ АБО КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ?

 

Для проведення державної реєстрації необхідно надати державному реєстратору:

 • паспорт. Фотокартка в паспорті має бути вклеєна при досягненні 25 – та 45 – років, інакше паспорт вважається недійсним;
 • рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність (рішення);
 • витяг з Державного земельного кадастру (у випадках, передбачених Законом);
 • квитанцію про сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав;

   

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку подається в разі, коли в документах, що подаються для державної реєстрації права власності на цю земельну ділянку, відсутні відомості про її кадастровий номер, а також у разі, коли в результаті доступу до Державного земельного кадастру державним реєстратором встановлено відсутність відомостей про відповідну земельну ділянку.

Нагадуємо, що в разі потреби, за правовою допомогою можна звернутись до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області за адресою: м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, тел.: (0512) 37-50-43, або зателефонувати на цілодобову гарячу лінію: 0 (800) 213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України).

Олена Постарніченко
Начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації
Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаїваській області

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*