Прокуратура виявила порушення при розпорядженні землями державної власності вартістю понад 1 млн грн. у Вознесенському р-ні

Так, в межах реалізації представницьких повноважень, Вознесенською місцевою прокуратурою в черговий раз виявлено порушення при використанні земельної ділянки сільськогосподарського призначення (ріллі) загальною площею 39 га вартістю понад 1 млн грн на території Мічурінської сільської ради Вознесенського району.

0612

Установлено, що у грудні 2016 року між Вознесенською райдержадміністрацією і товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір оренди зазначеної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва з істотними порушеннями вимог діючого законодавства.

Зокрема, ділянка відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної власності, розпоряджатися якими уповноважене Головне управління Держгеокадастру в області. Більш того, передача юридичним особам земельних ділянок для вищевказаних цілей повинна відбуватись за результатами земельних торгів, які не проводились. При цьому, право користування земельною ділянкою, всупереч вимог ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України, за товариством не зареєстровано, що свідчить про використання земельної ділянки без належних правовстановлюючих документів.

Враховуючи ці порушення, Вознесенська місцева прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати договір оренди недійсним та повернути у розпорядження держави зазначену земельну ділянку.

 Позов прокурора перебуває на розгляді у господарському суді Миколаївської області.

Сподіваємось, що в подальшому органи влади при розпорядженні землями державної власності будуть діяти відповідно до своїх повноважень. Закликаємо громадський актив Миколаївщини повідомляти правоохоронні органи про відомі порушення у земельній сфері.

За інформацією Вознесенської місцевої прокуратури

http://myk.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=208861

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*