Прокуратура вимагає скасувати незаконне рішення Виконкому Вознесенської міської ради, яким порушено права дітей

 

Вознесенською місцевою прокуратурою встановлено, що 17.10.2017 виконавчим комітетом Вознесенської міської ради прийнято рішення №376, яким розмір плати за навчання у  Комунальному закладі «Дитяча музична школа» для учнів територіальної громади міста Вознесенська, сіл Новогригорівка та Ракове Новогригорівської сільської ради Вознесенського району визначено у сумі  120 грн. на місяць для підготовчої групи та від 60 грн. до 160 грн. для основного контингенту закладу (в залежності від відділу). При цьому, вартість навчання для учнів інших територіальних громад Вознесенського району, які навчаються у зазначеному закладі визначено у сумі понад 1000 грн на місяць.

Зазначене рішення прийнято виконавчим комітетом Вознесенської міської ради з перевищенням повноважень, а також неоднаковим поводженням (гірше порівняно з іншими) до рівних між собою осіб, що є порушенням ст.24 Конституції України, ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.3 Закону України «Про освіту»,  ст.6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», так як розмір навчання у школах естетичного виховання лише погоджується дирекцією закладу з органами місцевої виконавчої влади, не залежить від місця проживання учнів позашкільного закладу та порушує їх право на рівні  умови здобуття освіти у спеціалізованому мистецькому навчальному закладі.

З 1959 року у м. Вознесенську функціонує Дитяча музична школа, наразі – Комунальний заклад «Дитяча музична школа», у якій навчається близько 300 дітей, що проживають у м. Вознесенську та Вознесенському районі.

За таких обставин керівником Вознесенської місцевої прокуратури пред’явлено позов до Миколаївського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Вознесенської міської ради.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області

2 комментарии

  1. Татьяна

    А вартість перебування дітей з ближніх сіл в дитячих садках не перевірялася прокуратурою?

    Ходять чутки , що там ситуація аналогічна зі школою мистецтв…

  2. Оксана

    Точно такая же ситуация с питанием детей в младших классах. Городской бюджет платить за сельских детей не может, а районному — это вообще не нужно.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*