Про проект сонячної станції у Вознесенську пишуть загальноукраїнські ЗМІ

Стаття з сайту

У місті Вознесенськ(Миколаївська область) мають намір побудувати три сонячні електростанції та заробляти завдяки продажу електроенергії за «зеленим» тарифом 12 млн гривень у рік. 

Генеруючі потужності, завдяки яким планують знизити найвищі нині в Україні тарифи на комунальні послуги з водопостачання та водовідведення, зведуть у рамках Стратегії розвитку зеленої енергетики, проект якої був презентований 25 квітня, передає Преступности.нет.

screenshot_2

Як зазначає один з розробників «зеленої» стратегії депутат Олександр Ливик, перші сонячні електростанції з’являться на соціальних об’єктах. 

«На даху школи No8 та спортивного залу школи No7 встановлять СЕС потужністю 250 кВт і 150 кВт відповідно, — зазначає він. – Також біля центральної міської лікарні планується будівництво наземної сонячної електростанції потужністю 2 МВт та твердопаливної котельні, яка забезпечить медустанову теплом і гарячим водопостачанням».

За словами Олександра Ливика, «сонячну» електроенергію мають на меті продавати за «зеленим» тарифом і отримувати 12 мільйонів гривень у рік. «На реалізацію проекту необхідно 60 млн гривень, з яких близько 25 мільйонів гривень — це державна субвенція, 35 мільйонів гривень — кредитні кошти державного банку «Укргазбанк» та 1,5 мільйонів гривень – кошти місцевого бюджету міста Вознесенська, — зазначає розробник стратегії. — Кредитні кошти будуть виділені на досить вигідних умовах, позичальником стане новостворене комунальне підприємство, на балансі якого перебуватимуть сонячні електростанції та всі майбутні об’єкти «зеленої» енергетики». 

Як зазначають у АБ «Укргазбанк», при отриманні зеленого » тарифу, який виплачується і індексується в євро, є можливість розглядати кредит у валюті євро, що вбереже від валютних ризиків і може знизити ставку з 20% до приблизно 7% річних. 

Наразі депутати мерії Вознесенська повинні створити робочу групу і разом з громадськістю та представниками місцевої влади прийняти остаточне рішення щодо реалізації «зеленої» стратегії.

http://ecotown.us9.list-manage.com/track/click?u=59ded281b5c39626819dc432a&id=01512b3ab0&e=6e224f96be

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*