Про права та пільги учасників бойових дій.

Право громадян на безоплатну правову допомогу закріплено у Конституції України, прийнятій ще 1996 року. Однак впродовж 15 років у держані не існувало механізму реалізації цього права. Із прийняттям 2011 року Закону України «Про безоплатну правову допомогу» було сформовано відповідну нормативно-правову базу та утворено систему надання безоплатної правової допомоги. Цю послугу забезпечують регіональні центри з надання безоплатної вторинної допомоги, що функціонують у кожній області та м.Київ. Вони опинились у центрі суспільної уваги під час Революції гідності, коли адвокати за призначенням центрів надавали правовий захист у справах активістів масових мирних акцій протесту. Тоді безоплатна правова допомога стала чи не єдиним державним інститутом у системі правосуддя, який працював на стримування тиску та жорстокого поводження з активістами. Сьогодні такого ж захисту потребують і учасники АТО: хлопці та чоловіки, які повернулись із зони проведення бойових дій, відчули себе незахищеними.

cz_27022017

Не менш актуальним виявилось питання отримання комунальних пільг та субсидій. Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надається право на 75% знижку на комунальні послуги, а також відповідно до ст.32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» для даної категорії діє особливий порядок розрахунку субсидії. Постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 №319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» зазначає, що у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних в даний період не нараховуються.
Найболючішим, а також вже типовим для даної категорії було питання отримання земельного наділу. Лише один із присутніх звертався з письмовою заявою до сільської ради, де він отримав письмову відмову. Сільська рада обґрунтувала відмову тим, що наразі не відбулось зонування. Чічкіна Олена звернула увагу присутніх на те, що вони звертаються в усному порядку до різного типу установ та організацій, а не в письмову, адже отримана письмова відповідь на звернення відіграє важливу роль при відстоюванні своїх законних прав у суді.
По закінченні семінару присутні отримали інформаційно-роздатковий матеріал та візитівки Вознесенського місцевого центру з НБВПД.
24 лютого у приміщені Вознесенського міськрайонного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар для учасників бойових дій на тему «Права та пільги для УБД». Працівники Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Бобров Андрій та Чічкіна Олена презентували послуги центру з правової допомоги.
Семінар пройшов в активному обговоренні соціальних гарантій та пільг для учасників бойових дій.
Дуже бурхливо обговорювались питання перевезень приміським транспортом, адже багато підприємств-превізників встановлюють одне чи два пільгові місця у транспорті загального користування. Дане обмеження суперечить законам України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців», і коли водію пред’являють лист талонів на проїзд та пільгове посвідчення зазвичай особі-пільговику доводиться сплачувати вартість квитка в повному обсязі. Бобров Андрій рекомендував присутнім у такій ситуації викликати поліцію та на підставі складених поліціантом документів (протоколу про адміністративне правопорушення) притягнути винну у даному правопорушенні особу (перевізника) до відповідальності.

http://voznesensk.org/material/5424

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*