Прес-тур до Києва «Вознесенськ онлайн»: «Дострокових виборів ВРУ не буде» – впевненні народні депутати Вікторія Сюмар та Мустафа Найєм

 

Про це вони повідомили  12-ти журналістам Миколаївської та Донецької областей, які в липні 2018 року  взяли участь у Прес-турі до Києва і зустрілися з  народними депутатами.

Прес-тур був організований за підтримки Естонського центру східного партнерства та державного департаменту США в рамках проекту «Розвиток професійної спроможності представників регіональних ЗМІ в Україні»

Від міста Вознесенська  на цих зустрічах була журналіст інформаційно-аналітичного  порталу «Вознесенськ-онлайн» Тетяна Зелінська.

«4 вересня 2018 року – останній термін, коли можуть бути оголошені дострокові парламентські вибори» — про це повідомив народний депутат Мустафа Найєм під час зустрічі з журналістами. До цього часу мала відбутися ціла низка подій – чи то оголошення про недієздатність Уряду, чи недієздатність Парламенту, чи недієздатність коаліції. Нічого подібного за цей час не відбулося. Парламент в даний час перебуває у відпусці.

( авт. – «і хоча  на сайті Верховної Ради не вдалося сьогодні знайти порядок денний пленарного засідання 4 вересня 2018 року – впевнена, питання оголошення передчасних парламентських виборів там немає»).

pres-tur-kiev-9-10-iyulya-2018-023  pres-tur-kiev-9-10-iyulya-2018-011

«Дострокових виборів Президента України також не буде» — відповів на запитання журналістів Мустафа Найєм. «І чутки про те, що діючий Президент може оголосити військовий стан в Україні для того, щоб взагалі відмінити вибори – це теж тільки чутки. Оголошення військового стану – це дуже серйозний крок. Це – не тільки відміна виборів, це – переведення всієї країни на військові рейки і початок активних військових дій. На це сьогодні вище керівництво країни не піде».

Також під час зустрічі народний депутат Мустафа Найєм зупинився на питаннях створення муніципальних формувань в 20-ти містах України щодо охорони громадського порядку, на окремих порушеннях в їх створенні . І саме головне порушення полягає в тому, що в багатьох Статутах цих формувань прописані повноваження, які належать тільки  правоохоронним органам щодо застосування сили, спеціальних засобів, затримання підозрюваних.

Він рекомендував журналістам вивчити це питання у своїх містах.

( авт. — Ми провели своє дослідження:

в місті Вознесенськ теж створено громадське формування по охороні громадського порядку «Соколи», для організації роботи якого в міському бюджеті 2018 року виділено 59 505 грн. Навіть розроблений окремий Паспорт бюджетної програми міського бюджету 0218230 «Інші заходи громадського порядку та безпеки» . Заплановано 90 патрулювань  на рік. Але в штаті цього громадського формування перебуває лише 1 людина. )

Також під час зустрічі було обговорено питання легітимної роботи нинішнього складу Центральної виборчої комісії, в якій із 15 членів  — 13 втратили свої повноваження декілька років тому?!

Не менш цікавою і інформаційно-насиченою була зустріч з народним депутатом України, головою комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторією Сумар.

viktoriya-syumarpres-tur-kiev-9-10-iyulya-2018-019

Ця зустріч відбулася в готелі «Київ», де і проживають народні депутати.

(авт. – не можу зупинитися на 2-х моментах перед зустріччю, які справили не зовсім позитивне враження. По-перше – це «золоті дивани» у фойє готелю. ( див.фото)

Якось напрошується порівняння з золотими батонами та золотими унітазами часів Януковича..

І по друге – це дії охорони готелю. Про те , що буде група журналістів, вони знали завчасно. І зрозуміло, що уявити журналіста без фотоапарату чи без камери – не можна, це його знаряддя праці. Але, уявіть собі, всім нам було запропоновано залишити свої знаряддя праці десь (!?), бо — ні камери схову, ні якогось елементарного сейфу у охорони не знайшлося…

 Дивно виходить, ми прийшли на зустріч з головою комітету з питань свободи слова, а нас позбавляють права зафіксувати цю зустріч за допомогою фото- чи відео- зйомок?

І це не тільки моя особиста думка)

Але сама зустріч була дуже корисною. Вікторія Сюмар ознайомила нас з правами журналістів, відмітила, що в Україні ці права захищені на законному рівні якнайкраще. Ознайомила нас з тонкощами підготовки проектів Законів України, повідомила про державну підтримку регіональних засобів масової інформації.

Вікторія зупинилася і на недоліках в роботі журналістів. Останнім часом ( і це відмічає багато жителів України) в ЗМІ забагато негативної інформації (аварії, вбивства, дорожні пригоди з летальними випадками і т.д.) Але ж є певні успіхи в питаннях децентралізації – і цього ніхто не показує. Є успіхи в ремонті доріг, у створенні повного циклу виробництва ракет – і цим необхідно пишатися, але, знову ж, цього ніхто з журналістів не висвітлює.

І взагалі, журналіст сьогодні повинен бути позитивним драйвером на місцях, а не захищати інтереси своїх олігархів. Бо зрозуміло, що журналісти багатьох приватних телеканалів залежні від своїх роботодавців і висвітлюють  такі події і таким чином, як цього вимагає політика того чи іншого каналу.

Народний депутат привела приклад Польщі, в якій існує тільки 4 телеканали. У нас же їх є 14 (!) – більшість з яких приватні ( в тому числі і за гроші інших країн).

Також відмітила відсутність відео-роликів про те, що вже зроблено чи робиться в Україні для покращення життя населення. Висловила свою думку і щодо діяльності новоствореного Громадського, яке за 2 роки витратило близько 65 млн.грн. , але популярності серед населення і журналістів ще не набуло.

Особливого інтересу набула тема майбутніх виборів. Вікторія Сюмар детально зупинилася на питаннях відкритих партійних списків на виборах депутатів, на процедурі проведення голосування по цих списках.( авт. — для прикладу – на вибори буде йти 10 партій, у кожного в списку буде , для прикладу 50 кандидатур. І кожному виборцю необхідно буде визначитися – за кого ж із 500 осіб він буде голосувати? )

І ще цікавішою була тема визначення претендентів на посаду Президента України на майбутніх виборах в березні 2019 року. Не секрет, що це питання обговорюється майже в кожній родині. Отак і ми, журналісти, намагалися разом скласти список вірогідних претендентів на посаду Президента України.

Ось, що у нас вийшло: Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко, Вадим Рабинович, Святослав Вакарчук , Володимир Зеленський. І ще як  мінімум, буде ще 10-12 технічних кандидатів.

На жаль, одного, визнаного лідера, який би набрав в першому турі більше 50% голосів , на сьогодні в Україні немає.

Будемо спостерігати за початком передвиборчої президентської компанії, яка стартує вже через декілька місяців.

(авт.- загальне враження від зустрічей з народними депутатами – позитивне. Відчувається, що ці  народні обранці на своєму місці, знають , що робити і роблять все, щоб дії влади в Україні були прозорими, ефективними і зрозумілими для всього населення. Дякую за щиру розмову з журналістами .)

 

Тетяна Зелінська, журналіст інформаційно-аналітичного порталу  «Вознесенськ-онлайн».

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*