Не пропусти

Плановий моніторинговий візит до Вознесенської виправної колонії №72 Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і громадський монітор здійснили плановий моніторинговий візит до Вознесенської виправної колонії (№72) у Миколаївській області.

79c87f6b037d0a4a94d733727fceeaad

Встановлено, що у колонії провели капітальний ремонт банно-прального комплексу, дисциплінарного ізолятору, дільниці посиленого контролю та кімнати виховної роботи.

Монітори безперешкодно відвідали штрафні, житлові, виробничі та інші приміщення установи, медичну частину, конфіденційно поспілкувалися із засудженими, відзначили відсутність скарг на жорстоке поводження або принизливе ставлення до них з боку адміністрації.

Однак, у діяльності виправної колонії продовжує існувати низка проблем, які потребують вирішення. Так, у житлових приміщеннях виявлені порушення права засуджених на приватність у душових кімнатах і вбиральні, деякі кімнати перенаселені, подекуди просто зі стін виходять неізольовані проводи електричної мережі, розетки не закріплені, що може призвести до ураження струмом або до пожежі.

Під час моніторингу промислової зони у майстернях з обробки деревини та вугільній котельні виявлено відсутність вогнегасників, інструкцій з техніки безпеки, неналежного облаштування робочих місць з урахуванням вимог законодавства щодо захисту здоров’я засуджених.

Проблемним питанням в установі є неналежний стан медичної частини. Так, засуджені забезпечені медичними препаратами у недостатній кількості, медичне обладнання застаріле, приміщення потребує капітального ремонту.

Більшість звернень утримуваних стосувалися питань відновлення втрачених паспортів або їх отримання, надання громадянства та безоплатної правової допомоги, створення в установі робочих місць для засуджених та можливостей для отримання професійної освіти.

Докладний звіт за результатами моніторингу та рекомендаціями буде спрямовано до Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*