Пілотний моніторинг з дотримання прав людини у Вознесенську показав багато недоліків у місті

Що громади мають знати про правозахист на місцевому рівні?

kryklyvenko

Керівник секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Богдан Крикливенко розповідає про новий проект — Місцевий індекс прав людини

На зв’язку зі студією Громадського радіо — керівник секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини Богдан Крикливенко, говоримо про Місцевий індекс прав людини.

Богдан Крикливенко: Ініціатива розпочалась ще рік тому, коли ми зібрались спільно з правозахисними громадськими організаціями, ключовим нашим партнером УГСПЛ, і виникла ідея про те, що в ході децентралізації і передачі більшої кількості функцій, повноважень і бюджетів на місця, дуже часто вирішення елементарних питань знаходиться в руках органів місцевої влади. Люди ж люблять скаржитись до великого керівництва в Києві, з надією, що все буде швидко вирішено. Хоча чинне законодавство щороку перерозподіляє функції і повноваження на місця. Виникла ідея, що поза увагою на системному рівні лишаються місцеві органи. Тому було взято перші 6 пілотних міст і було проведено так звану паспортизацію цих міст. Це були і міста менші — Вознесенськ в Миколаївській області чи місто Умань в Черкаській.

screenshot_3

Був здійснений пілотний моніторинг з дотримання прав людей в частині, за яку відповідальні саме органи місцевого самоврядування. І ми побачили картину таку, що місцева громада не приділяє достатньої уваги і не ставить питань місцевим чиновникам з цього питання.

Вже вчора було презентовано доопрацьований підхід, який називається «Місцевий індекс прав людини». Ідея його полягає в тому, щоб розроблений універсальний механізм з індикаторами дотримання прав людини в різних сферах. Офіс Уповноваженого з громадськими організаціями та будь-хто зможуть використовувати ці критерії для того, щоб перевірити місцевих можновладців на те, наскільки вони виконують свої функції.

Дуже часто ми стикаємося з тим, що елементарні питання, пов’язані з ЖКГ чи іншими питаннями, які виключно лежать в площині місцевих органів та їх відповідальності, люди апелюють до міністерства. Але вивезення сміття або ж дотримання прав в сфері екології на місці часто лежить в сфері відповідальності конкретного органу самоврядування. Ми хочемо, щоб люди насправді знали, хто відповідальний за дотримання їхніх тих чи інших прав.

Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі.

Скорочену текстову версію підготувала Міла Мороз

Детальніше читайте на Громадському радіо: https://hromadskeradio.org/programs/rankova-hvylya/shcho-gromady-mayut-znaty-pro-pravozahyst-na-miscevomu-rivni

1 комментарий

 1. Полностью согласен с автором этой статьи, о том,что наш инновационный,прогрессивный и демократический мер всех времен и народов Луков Виталий Дмитриевич, очень много внедряет в городе инноваций, проводит встречи с горожанами и всем своим видом через СМИ показывает, что он такой доступный,для каждого жителя города. Но есть одно но мы все хорошо помним, что неоднократно (дважды) происходило покушение на(жилище) депутата гор.совета Кондратенкова Ю.Н и членов его семьи, при этом от мера по данному факту депутаты горсовета, по крайней мере мне так показалось прямо вытянули с него, его «обурення» произошедшим.
  Но самое интересное, что ни правохранительные органы, не местная власть не потребовала от правохранительных органов ответа, что это было , и с чем это связанно то ли с депутатской деятельностью депутата или возможными какими-то другими интересами .
  Почему до сих пор не заслушаны должностные лица силовых органов на сессии горсовета?, что горожанам надо создавать отряды самообороны, оперативно-следственные группы и проводить все оперативно-розыскные мероприятия как они понимают?и вершить суд как они понимают?
  Если правохранительные органы самоустранились, а городская власть бездействует в этом вопросе то, что делать простым гражданам?
  Или это связанно с публичными заявлениями мера на телевидении, о том, что ряд депутатов от определенных политических сил находятся к нему в оппозиции и тем самым он таким образом запугивает оппозицию?, а лояльным к нему депутатам Плахотному, Пилипенко он раздает должности, может с этим это все связанно?
  Про які дотримання прав людини в місті Вознесенську ми говорим, нет результатов по данному факту, обращаетесь в область, Киев людей стреляют средь бела дня, а меру все почему-то побоку

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*