Перша сесія школи повного проектного циклу «П’ять кроків до мети»

      28-29 березня спеціалісти Бузької ОТГ взяли участь у роботі школи повного проектного циклу «П’ять кроків до мети», що проходив на базі Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, за ініціативи радника з питань регіонального розвитку Миколи Дурмана.
Метою школи є освоєння європейських підходів до проектного менеджменту, зокрема, вміти правильно написати проект на отримання міжнародної технічної допомоги. Адже сьогодні кожна об’єднана громада має всі шанси на успішний розвиток. Як відомо, беззаперечним індикатором успіху, в першу чергу, є економічна спроможність. ОТГ отримують як допомогу від держави, так і залучають додаткові інвестиції від міжнародних донорів.
Міжнародна технічна допомога приходить в Україну або періодично, з якимись конкретними проектами, або вона є постійно діючою. Але в будь-якому разі громада своєчасно має бути готовою до участі в проектах. Як правило, конкурс на ту чи іншу допомогу оголошується приблизно за два місяці, але практика свідчить, що за цей час гарного проекту не напишеш. Отож у громад вже мають бути так звані домашні заготовки, щоб потім лише відкоригувати ті чи інші моменти і адаптувати документ до умов того чи іншого донора.
Слухачі школи отримали практичні навички щодо пошуків інформації про конкурси та гранти, які оголошують міжнародні донори. Адже важливо не лише мати заготовку проекту, а й не пропустити моменти оголошення конкурсів для подачі заявок.
Тренінг передбав, що слухачі школи після теоретичної частини отримають домашнє завдання. Вони повинні будуть самостійно у своїх громадах написати відповідні проекти для отримання міжнародної допомоги. Під час наступної зустрічі ці проекти будуть розглянуті, проаналізовані на предмет сильних та слабких сторін і отримають відповідні рекомендації.

http://buzkagromada.gov.ua/new/DOBRE-5krokivdometi.html

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*