Переможні марші конкурсу «Оркестру звуки чарівні»

Жива музика…Скільки найпотаємніших струн душі одночасно торкаються її чарівні звуки. У вирі новітніх технологій ніщо не може замінити її цілющих вібрацій, особливо, якщо слухаєш у виконанні справжніх віртуозів.

Одним з таких віртуозів є духовий оркестр Вознесенського міського будинку культури, який майже 90 років є гордістю міста і бере участь в культурно-масових заходах як області, так і міста. Своєю високою виконавською майстерністю, сценічною культурою приносить радість шанувальникам духової музики. У 1969 році колектив отримав почесне звання «народний». Нині духовий оркестр має статус «муніципального», активно музиціює продовжуючи славні традиції.

На сьогоднішній день в оркестрі 23 виконавці — Володимир Бабій, Микола Бабій, Петро Боберов, Олександр Бурдуков, Павло Врищ, Сергій Жигайло, Георгій Дімітров, Євген Карой, Олександр Кіртока, Віктор Комісаров, Олександр Кулініч, Михайло Луговий, Володимир Огінський, Юрій Огінський, Михайло Процак, Юрій Руденко, Дмитро Середа, Микола Силкін, Віктор Шевченко, Петро Шнайдер, Микола Труш, Анатолій Хатєєв та керівник оркестру Володимир Гіль.

Володимир Гіль очолює народний духовий оркестр з серпня 2004 року — творчий, досвідчений, висококваліфікований спеціаліст, безмежно закоханий у свою справу, який постійно працює над підвищенням кваліфікації, удосконалює методи та форми навчально-виховної роботи в колективі. Завдяки професійним та організаторським здібностям Володимира, вмінню працювати індивідуально з кожним виконавцем в колективі панує здорова атмосфера, взаємоповага, взаєморозуміння. Народний духовий оркестр та його керівник – однодумці, яскраві пропагандисти духової музики. В репертуарі колективу різноманітні класичні твори, твори сучасних композиторів: марші, увертюри, фантазії, пісні, танцювальні мелодії.

Народний духовий оркестр є одним із найкращих колективів художньої самодіяльності Миколаївської області, неодноразово ставав Лауреатом Всеукраїнських та обласних мистецьких фестивалів та конкурсів.

28 жовтня Миколаївський міський палац культури «Молодіжний» гостинно відкрив двері учасникам щорічного обласного конкурсу духових оркестрів «Оркестру звуки чарівні», участь в якому взяли 16 духових аматорських оркестрів та ансамблів Миколаївщини. Серед учасників також був і народний духовий оркестр Вознесенського міського будинку культури, який у позаконкурсній програмі продемонстрував майстер-клас і став перлиною духової музики області.

Оцінювали виступи конкурсантів досвідчені фахівці інструментального жанру на чолі з завідувачем кафедри оркестрових духових та ударних інструментів Одеської державної музичної академії імені А.В. Нежданової, кандидатом мистецтвознавства, професором Зіновієм Буркацьким. У складі журі також працював досвідчений музикант, керівник ансамблю народних інструментів «Узори» Миколаївської обласної філармонії, заслужений артист України Іван Обревко.

За рішенням журі Гран-прі конкурсу отримав народний духовий оркестр Вознесенського міського будинку культури у номінації «Дорослі духові оркестри/ансамблі».

Вирішальну роль у перемозі зіграла композиторська робота керівника і диригента Володимира Гіля, який аранжував, інструментував твір під назвою «Віночок з українських пісень». А головна роль належить високій майстерності та наполегливості всіх артистів оркестру, які доклали багато зусиль для успішного виступу на сцені Миколаївського міського палацу культури «Молодіжний».

Висловлюємо щиру подяку міському голові Віталію Лукову, начальнику Управління освіти Вознесенської міської ради Світлані Кисільовій, директору ТОВ «Вознесенськавтотранс» Мурману Піпії за надану допомогу в організації поїздки народного духового оркестру на обласний конкурс.

КЗ «Міський будинок культури»

http://voz.gov.ua/material/6528

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*