ПАМ`ЯТКА що треба знати про гепатит А

Як уникнути зараження вірусом гепатиту А:
Використовувати для пиття та миття посуду лише перекип`ячену воду (воду кип’ятити не менше 10 хв., дати відстоятися).
Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання.
Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми–обдати окропом.
Строго дотримуватись правил особистої гігієни–обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.
Дуже важливо не займатися самолікуванням. При появі перших ознак захворювання необхідно терміново звернутися до лікаря. У більшості випадків хвороба починається гостро, з підвищенням температури до 38,5С протягом перших 2 — 3 днів, відчувається ломота в тілі, можливе першіння у горлі. Хвора людини відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді спостерігається блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер`ї. На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю, пива). Можливе свербіння шкіри.
Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук,жовтуха)–це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу. Вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих на гепатит та передається від людини до людини (після контакту з хворим), через воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки ,за умови недотримання правил особистої гігієни.
Джерелом інфекції є хвора людина з будь — якими формами захворювання.
Інкубаційний період – 7-50 днів (в середньому 15-45 днів). Після перенесеного захворювання формується стійкий, досить тривалий імунітет.

Фото УОЗ ОДА

4 січня управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації проведено брифінг для представників засобів масової інформації з питань профілактики, лікування гепатиту А та ситуації із захворюваності на гепатит А, що склалася в грудні 2017 – січні 2018 років в Миколаївській області.
У спілкуванні зі ЗМІ взяли участь начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Павло Георгієв, начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай, директор ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Володимир Клочко та начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Лариса Бурденко, виконуючий обов’язки головного лікаря обласної інфекційної лікарні Світлана Федорова.

Фахівці надали компетентні роз’яснення щодо ситуації із захворюваності на гепатит А серед населення Миколаївської області та безпосередньо міста Миколаєва, відповіли на численні запитання журналістів друкованих та електронних видань, телебачення.
Як повідомив Павло Георгієв, станом на 9.00 4 січня в обласній інфекційній лікарні знаходяться 33 пацієнти. З них підтверджено діагноз у 16 осіб. Ще 6 дітей знаходяться в обласній дитячій інфекційній лікарні, діагноз підтверджено у 1 дитини. Всі необхідні ліки для ефективного та якісного надання спеціалізованої медичної допомоги в наявності. Також проведено перерозподіл лікарських засобів між закладами охорони здоров’я для забезпечення лікування пацієнтів.

Фото УОЗ ОДА

На випадок збільшення кількості пацієнтів з гепатитом А УОЗ Миколаївської міської ради підготувало необхідний резерв ліжок. На первинній ланці сімейними лікарями ведеться санітарно-освітня робота серед населення щодо профілактики захворювання та своєчасного звернення до лікаря, що забезпечує швидке та ефективне лікування.
За підсумками проведеної управлінням роботи з 9 січня в обласному центрі паліативної допомоги та інтегрованих послуг також проводитимуть обстеження на гепатит А для пацієнтів міста Миколаєва та області.

Фото УОЗ ОДА

У разі, якщо кількість пацієнтів з підозрою на гепатит А збільшиться найближчим часом, в резерві є ще достатня кількість ліжок в обласній та обласній дитячій інфекційній лікарнях.

Фото УОЗ ОДА

Володимир Клочко і Лариса Бурденко, у свою чергу, підкреслили, що наразі взято проби води, результати лабораторних досліджень будуть готові найближчим часом. Колективи освітніх закладів, в яких виявлено хворих на гепатит А або осіб з підозрою на гепатит А, не потребують ніякої тимчасової ізоляції. Забезпечено ретельний фаховий нагляд, санітарні заходи (дезінфекція тощо) посилено відповідно до діючих норм і стандартів.

Фото УОЗ ОДА

Фахівці, які взяли участь у брифінгу, підкреслюють, що приводу для хвилювання немає, на сьогодні не йдеться про епідемію, адже показники захворюваності у Миколаївській області знаходяться на рівні нижче середнього показника по Україні.

Фото УОЗ ОДА

Ситуація знаходиться під постійним контролем облдержадміністрації, управління охорони здоров’я ОДА та УОЗ Миколаївської міської ради.

Фото УОЗ ОДА

http://oblzdrav.mk.gov.ua/index.php/golovna/novini/7080-brifing-z-pitan-zakhvoryuvanosti-na-gepatit-a-v-mikolajivskij-oblasti

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*