Не пропусти

Оптимізація (укрупнення) районних судів області: Вознесенськ знову у центрі уваги, Новоодеський суд проти

24 листопада 2017 року, голова апеляційного суду Миколаївської області Микола Міняйло провів нараду з головами місцевих судів м. Миколаєва і області.

Метою наради було обговорення планів судової влади України щодо внесення змін до мапи судів нашої держави, а також  вироблення рекомендацій щодо подальших кроків в цьому напрямі.

 

 

Судді обговорювали актуальні питання щодо оптимізації (укрупнення) районних судів, оцінювання суддів тощо.

Майже всі учасники провели загальні збори в районних судах та поінформували працівників про зазначені проекти, після чого за наслідками обговорення письмові пропозиції місцевих судів отримав апеляційний суд.

Попередні пропозиції з приводу укрупнення судів ( оптимізації ) судової системи Миколаївської області кардинально відрізнялися. В одних судах області судді погоджувалися з запропонованою картою судів, а в інших – були категорично проти і надавали свої, на їх думку, оптимальні варіанти укрупнення.

Голови судів обговорили отримані матеріали щодо оптимізації мережі судів, відповідно до яких зокрема на базі Центрального районного суду м.Миколаєва планується створити Центральний окружний суд, до складу якого входитиме також Заводський районний суд м.Миколаєва.

Окрім цього, відповідно до вищезазначених матеріалів на базі Вознесенського міськрайонного суду області буде створено Вознесенський окружний суд, до складу якого увійдуть Доманівський, Єланецький, Веселинівський та Новоодеський міськрайонний суд.

Вивчивши отримані матеріали та обговоривши їх з колективами судів голова Центрального районного суду м.Миколаєва Галина Подзігун внесла пропозицію щодо приєднання Новоодеського суду до Центрального окружного суду м.Миколаєва.

Зазначена пропозиція є доцільнішою з огляду на більш якісне транспортне сполучення між окресленими судами. Окрім цього більшість населених пунктів Новоодеського району розташовані на меншій відстані до Центрального суду, аніж до Вознесенського, а за такого мешканцям району буде зручніше добиратись до Центрального суду, що забезпечить їм належний доступ до правосуддя.

Крім того, на межі Новоодеського та Центрального районів розташована велика кількість садових товариств, ділянки в яких виділялись мешканцям м.Миколаєва. З огляду на це спори, що виникають з приводу цього нерухомого майна доцільно вирішувати в Центральному окружному суді, а не Вознесенському, оскільки Центральний суд розташований значно ближче.

Об’єднання зазначених судів дозволить також стабілізувати середній показник навантаження на суддів Центрального окружного суду, який у суддів Центрального районного суду є найвищим в області.

Зазначені пропозиції голови Центрального районного суду м.Миколаєва Галини Подзігун та в.о. голови Новоодеського міськрайонного суду області Валерії Баранкевич щодо приєднання Новоодеського міськрайонного суду до Центрального окружного скеровано, окрім іншого голові ДСА України Зеновію Холоднюку, голові Апеляційного суду Миколаївської області Миколі Міняйлу, начальнику ТУ ДСА в області Віктору Сікиринському.

«А що таке оптимізація? Оптимізація (англ. оptimization, optimisation) — це процес надання чомусь найбільш вигідних характеристик, співвідношень. Тобто, оптимізація судової системи повинна передбачати такі зміни, коли досягається кращий соціальний ефект, зокрема, стає легше доступ до правосуддя, поліпшується якість роботи суду і т.і. Чи досягне запропонована модель оптимізації судової системи нашої області зазначеної мети?Вважаємо, що ні.», — наголосив голова апеляційного суду Миколаївської області Микола Міняйло.

Апеляційний суд направив свої пропозицій по розробці мапи судів області до Державної судової адміністрації України.

 

http://obzor.mk.ua/

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*