ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ – СТРАХУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО

ОФІЦІЙНЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ – СТРАХУВАННЯ МАЙБУТНЬОГО

Вознесенський міськрайонний центр зайнятості провидить постійну інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням з метою інформування громадян про різні аспекти зайнятості та працевлаштування.

Так днями відбувся семінар «Легальна зайнятість за участю спеціалістів Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві. Спеціаліст центру розповів, що такі центри функціонують по всій Україні, в районних центрах – це бюро правової допомоги, в деяких інших містах, як нашому, — це місцеві центри. Будь-хто може звернутись до такої організації та отримати безкоштовну консультацію або безоплатну правову допомогу. Присутні також дізнались, які документи потрібно надати для отримання такого виду послуг. Зокрема це: паспорт, ідентифікаційний код, інформація про доходи за останні півроку, а також інші документи залежно від категорії населення. Важливим також є і те, що звертатись може будь-яка людина, яка потрапила у скрутну життєву ситуацію, незалежно від того є вона свідком, потерпілим чи навіть обвинуваченим. Усі, кого затримують правоохоронні органи, одразу ж повідомляються про те, що вони мають право на безкоштовні юридичні послуги. Серед питань, які були адресовані спеціалісту центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, були такі: чи повністю всі послуги є безкоштовними, чи послуги адвоката надаються тільки на початку, чи правозахисники супроводжують клієнта до остаточного вирішення справи. Присутні були приємно здивовані, дізнавшись, що всі послуги є повністю безкоштовними (за винятком листування, яке оплачує сам клієнт). Адвокати супроводжують клієнта до повного вирішення справи, хоча значна частина з них вирішується ще в досудовому порядку, повністю ведуть необхідне листування з різними організаціями, органами місцевого самоврядування, можуть подавати апеляційну та касаційну скарги. В місті працює ряд правозахисників, які за час співпраці з центром безплатної вторинної правової допомоги здобули безцінний досвід роботи і зараз представляють інтереси своїх клієнтів у різних справах.

Начальник відділу страхування Фонду страхування від нещасних випадків акцентувала увагу присутніх на важливості офіційного працевлаштування, адже тільки тоді вони мають право на соціальні виплати від держави. У разі, якщо на виробництві трапився нещасний випадок, або працівник отримав професійне захворювання, він має стати на облік у фонді страхування від нещасних випадків. Тоді, такий працівник має право на отримання компенсацій витрат на лікування, відшкодування 100% лікарняного листа та медичної реабілітації. Безробітних зацікавило питання: чи можна отримувати компенсації працюючи за договором цивільно-правового характеру. На жаль, працюючи за договором ЦПХ людина сама несе відповідальність за свої дії і не може сподіватись на будь-які відшкодування.

На завершення заходу присутні отримали візитівки з контактами

Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та запрошення звертатись в разі потреби. Та найважливішою, напевно, є настанова: «Офіційне працевлаштування – це страхування вашого майбутнього». Сподіваємось, що безробітні дослухаються до цієї поради та гідно відстоюватимуть своє право на зайнятість.

http://voz.gov.ua/material/5873

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*