Обирай лікаря вільно: недобросовісні лікарі формують базу «заднім числом», збирають кошти або залякують пацієнтів

screenshot_3

Принцип «гроші ходять за пацієнтом» передбачає, що пацієнт сам обирає лікаря, якому держава заплатить кошти за надані медичні послуги.
Деякі недобросовісні лікарі, які не розібралися в реєстрації декларацій в системі #eHealth, починають збирати дані пацієнтів (формувати базу),щоб зареєструвати пацієнтів «заднім числом». Інші пішли шляхом залякування чи вимагають кошти за реєстрацію.
Любі пацієнти, зміни в медичній системі передбачають, що саме ви обираєте свого сімейного лікаря, якому можете довіряти. А укладання декларації має бути безкоштовним.
Приписна кампанія почнеться лише після набуття чинності закону 6327, тому у вас є безліч часу знайти свого лікаря.

13.12.2017

Протягом жовтня-листопада 2017 року експерти проектного офісу eHealth організували та провели 12 семінарів, що охопили усі регіони України (крім тимчасово окупованих територій). Електронна система охорони здоров’я почне функціонувати на первинній ланці у 2018 році, проте вже сьогодні необхідно готуватись до роботи у системі, розуміти її основні принципи та доступний функціонал у тестовому режимі.

Впровадження eHealth, насамперед, спрямоване на підвищення якості медичних послуг. Система стане основою для нової системи виплат «гроші ходять за пацієнтом»: держава платитиме певну суму за кожного пацієнта, що уклав з лікарем спеціальну угоду – декларацію. А пацієнти обиратимуть самі, послугами якого лікаря первинної медичної допомоги користуватися. Таким чином гарні лікарі, що насправді ефективно лікують своїх пацієнтів, від цього виграють – зможуть отримувати чесну, достойну зарплатню.

Для того, аби почати укладати декларації з пацієнтами, необхідно зареєструвати в eHealth медичний заклад та лікарів первинної ланки – сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів. Саме про це розповідала на семінарах Світлана Котляревська, керівник напрямку роз’яснення та підтримки проектного офісу eHealth. Вона виступала як основний спікер і розкривала питання про структуру системи eHealth, законодавче регулювання її роботи, технічні вимоги та процес реєстрації.

Також окремий блок питань стосувався фінансових аспектів роботи лікарів у нових умовах. Про нові принципи фінансування первинної ланки та можливі зміни в управлінських підходах розповідали представники Харківської експертної групи Михайло Довгопол та Олена Решетняк.

Крім того, в семінарах взяли участь представники медичних інформаційних систем (МІС), які надають доступ до системи eHealth та є першою точкою контакту з системою. Їхньою зоною відповідальності була презентація своїх можливостей, а також покрокових інструкцій, як здійснити реєстрацію в eHealth.

Отже, 7 годин найактуальнішого контенту, навчальні та промо-матеріали, можливість поставити свої питання та почути кваліфіковану відповідь – саме це отримали головні лікарі з усієї України, які взяли участь у семінарах. Найчастіше ставились питання щодо нових правил фінансування первинної ланки, укладання та розірвання декларацій з пацієнтами, заміщення лікарів на час хвороби та відпустки тощо. Паралельно команда eHealth спілкувалась з місцевими ЗМІ, яких також цікавили практичні питання та поточний стан впровадження електронної медицини в своєму регіоні.

Всього у семінарах взяло участь більше 1500 осіб. А основним результатом регіонального туру стало значне зростання кількості реєстрацій в системі eHealth. Так, на 1 грудня 2017 року в тестовому режимі було зареєстровано 650 медичних закладів, 3800 лікарів та 12200 декларацій пацієнтів. До речі, актуальна статистика щодо реєстрацій в системі, відповіді на найбільш поширені питання, а також презентації та матеріали регіонального туру доступні на порталі eHealth: https://goo.gl/zrZSKo.

Регіональний тур відбувся за підтримки проекту EDGE, що фінансується Урядом Канади, та Програма U-LEAD з Європою. Розробку системи eHealth ініціювали громадські організації – міжнародна антикорупційна Transparency International Ukraine та найбільше в Україні об’єднання пацієнтів – “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”. Згодом проект знайшов підтримку керівництва МОЗ та міжнародних донорів. Сьогодні на розробку системи не витрачено жодної гривні бюджетних коштів чи кредитних засобів, система готова для передачі державі, а наступні регіональні семінари заплановані вже на 2018 рік.

https://www.facebook.com/E-Health-323399904773248/?hc_ref=ARQNW2I8JtrqInjgkyqwjrtS8OWMG3cHPwk5ilPFvZ0o2zAlxX41AwpwqQ4CZRat_Vo

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*