Не пропусти

Нові правила нарахування субсидій: які зміни очікують на українців

Опалювальний сезон розпочався і в листопаді українці отримають перші рахунки. Ті, хто не в змозі платити за комунальні послуги, оформлюють субсидії. У цьому році Уряд зробив декілька нововведень щодо отримання пільг на оплату послуг.

71_main_new-1493724752

Отримувати субсидію люди зможуть за базовими критеріями – якщо витрати сім’ї на комунальні платежі перевищують 15%.

У цьому році нововведення щодо отримання субсидій такі:

  • Статус отримувача субсидії на новий сезон автоматично продовжується. Винятки стосуються людей, які хочуть оформити субсидію на використання твердого палива, і тих, у кого змінився склад сім’ї. Вони повинні подати заяву і заповнити декларацію про доходи.
  • Людина може отримувати субсидію при наявності боргу за оплату послуг понад 2 місяці, якщо є документальне підтвердження недавньої оплати або угоди про реструктуризацію боргу.
  • Громадяни, які раніше не могли оформити субсидію через відсутність реєстрації, мають можливість повторно звернутися до органів соціального захисту на підставі договору оренди житла, оформленого у довільній формі.
  • Тепер покривати субсидіями будуть період з 15 жовтня по 15 квітня. Це нововведення не стосується мешканців багатоповерхівок, а ось у жителів приватних будинків держава забрала місяць опалювального сезону. Раніше субсидія на опалення поширювалася на період з 1 жовтня по 30 квітня.
  • Якщо сім’я живе у дачному кооперативі, але там не зареєстрована, вона може претендувати на субсидію, яку будуть платити з місцевих бюджетів.
  • Зниження соціальних нормативів призведе до незначного зменшення сум платежів для споживачів без засобів обліку.
  • Пропонується запровадити систему перевірки відповідності життя поданим документам. На поточний опалювальний сезон це правило не поширюватиметься.
  • Змінилась система підрахунків доходів сімей для нарахування розміру субсидії. На опалювальний сезон 2017—2018 років будуть враховуватися доходи громадян за перший і другий квартали 2017 року. Раніше для процедури нарахування використовувалися дані про доходи за цілий рік.
  • У зв’язку із зростанням мінімальної зарплати, зросли й доходи громадян. Для попереднього опалювального сезону розмір субсидії вираховувався з доходів за весь 2015 рік, тепер для розрахунку розміру субсидії використовуватимуться дані за січень-червень 2016 року.
  • У зв’язку з підвищенням пенсій, розмір субсидії у цьому році не зміниться, оскільки до уваги будуть братися доходи пенсіонерів за перший та другий квартали 2017 року.

Одне з найбільших очікувань року — обіцяна прем’єром монетизація. Людям, які економили і в попередньому опалювальному сезоні використали менше газу, що покривається субсидією, цієї осені виплатять до 700 грн компенсації. Монетизація стосується жителів будинків та квартир з автономним опаленням.

Подати заяву на монетизацію зекономленого можна до 1 листопада.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан.