Не пропусти

Нема пророків у своїй Вітчизні

1197392468_1195239722_4

Аж бігом біжить Україна до нової ядерної катастрофи, яка зітре її з карти світу

   Цього ранку мій візит до сайту нашої ядерної сусідки приніс чергову неприємність.

На табло ЮУ АЕС я побачив, що другий енергоблок  «потух» :

2017-09-28 04:23:10

 Енергоблок №1

991

МВт

 Енергоблок №2

0

МВт

 Енергоблок №3

979

МВт

   Сайти южки та ДІЯРУ зберігають спокій — ніякої інформації про 

аварію.

  Довелося зайнятися приватним розслідуванням.   

 «24 вересня 2017 року о 12 год 53 хв по закінченню капітального планово-попереджувального ремонту перший енергоблок Южно-Української АЕС підключено до енергосистеми України.»    https://www.sunpp.mk.ua/uk/article/5617-po-zakinchennyu-planovo-poperedzhuvalnogo-remontu-pershiy-energoblok-yuzhno    

    «Для того, щоб надати можливість першому енергоблоку ЮУ АЕС вийти після ремонту на проектну потужність ( 4-й рік роботи після закінчення проектного терміну його безпечної експлуатації -Експеримент №1) довелося перевести у нештатний, тобто небезпечний, режим роботи 2-й енергоблок (Експеримент №2), який також працює вже 2-й рік після закінчення проектного терміну його безпечної експлуатації (Експеримент №3)»…   https://news.pn/ru/blogs/188645

 

Режим таки,да — небезпечний.   І цього разу аварія не примусила себе довго чекати.

 

   «28 вересня 2017 року о 04 год 22 хв другий енергоблок Южно-Української АЕС відімкнено від енергомережі дією електричних захистів»  https://www.sunpp.mk.ua/uk/article/5636-drugiy-energoblok-yuzhno-ukrayinskoyi-aes-vidimkneno-vid-energomerezhi   

 

  Про можливість запланованої ядерної катастрофи на атомних станціях України я вже багато писав на ПН (   https://news.pn/ru/blogs/188645   https://news.pn/ru/blogs/188121    https://news.pn/ru/blogs/187863   https://news.pn/ru/blogs/181132   https://news.pn/ru/blogs/177586 … ).

   Цього разу, мабуть, пронесло. Наша «відкрита та гласна» ЮУ АЕС мовчить про причини та наслідки аварійного відключення 2ЮУ АЕС. Але на сайті ДІЯРУ вдалося знайти таку інформацію:

   «28.09.2017 р. енергоблок №2 ВП ЮУАЕС працював на потужності NЕЛ=600 МВт.

О 04:20 дією захисту «втрата збудження» турбогенератора №2 енергоблок відключився від електромережі та був розвантажений та переведений у стан «мінімально контрольований рівень».   http://www.snrc.gov.ua/nuclear/uk/publish/article/375923;jsessionid=58295BBFCD7DA454E6DF4AB1E48CB0E0.app2

   З турбогенератором все ясно — якщо він розрахований на постійну роботу на потужності 1000 МВТ, а його примушувати працювати на 600 і менше, то збудження можна й «загубити». А ось з реактором ситуація дуже небезпечна.

   Реактор — це серце ядерного енергоблоку. Він розрахований на 30 років безпечної експлуатації у номінальному режимі 1000 МВт. І замінити його не можна при ремонтах та продовженнях, і відремонтувати.  Проектом передбачено 30 років роботи. І то, при умові, що його не будуть примушувати працювати у нештатних режимах. Тим більше — не будуть постійно його запускати та зупиняти внаслідок безлічі «незначних порушень».  Пуски-останови реактора однозначно лімітовані. Їх кількість відповідає терміну проектної експлуатації.  Минуло 30 років роботи другого енергоблоку. Як кажуть, перехрестись, та виведи його з експлуатації.  Але його примусили працювати ще 10, потім — ще 10, потім — ще 10 … Любої хвилини «ветхий» реактор може перетворитися у ядерну бомбу. І, начебто, з метою прискорити цей момент, аесівці почали експериментувати, примушуючи  енергоблок видавати то більше , то менше проектної потужності.

   Цього разу «енергоблок відключився від електромережі та був розвантажений та переведений у стан «мінімально контрольований рівень».   Але цілком можливий і другий варіант — зношене обладнання не змогло забезпечити такий перехід і ланцюгова реакція вийщла  з-під контролю.  Так було й під час експерименту на Чорнобильській АЕС.

   Це означає перетворення «мирного атому» у «ядерного джина».  За лічені хвилини ядерний реактор перетворюється у ядерну бомбу, начинка якої — близько 100Т ядерного палива. А поряд, у блочному басейні витримки —  відпрацьоване ядерне паливо.  А поряд — ще два енергоблоки з такими ж боєприпасами.  І не треба ядерної війни.

   З Фукусімської АЕС  забруднена вода скидалася у море. А куди вона потече з ЮУ АЕС?

Дорога одна — по Бугу до Чорного моря, роблячи чорною  нашу землю та мертвими населені пункти.

   Чи зможемо ми примусити аесівців припинити гешефт- гру у ядерну рулетку?

Це залежить від кожного з нас. Будемо боротися за своє конституційне право на здорове довкілля — воно в нас буде. Залишимося ідіотами — лишимося своєї Батьківщини.

   «Часом мені здається, що існує якийсь мозковий центр, що працює на самоліквідацію цієї держави, навіть не так руками її ворогів, як зусиллями власних тут ідіотів…» Ліна Костенко
   А мені не здається. Я впевнений у цьому. Тому що ліквідація держави відбувається по класичному сценарію.https://news.pn/ru/public/99657 І зброя на цій війні — кредити, а боєприпаси — проценти. Україна вже не здатна обслуговувати свої забов’язання по кредитам. І покірно виконує вимоги банкірів. З окупованої держави, де бізнес і влада поводяться як окупанти ,вивозяться сировина, чиста електроенергія  та раби. Довкілля руйнується. Населення, яке не задіяне у цьому процесі, знищується. Втрати населення України за роки «незалежості», мабуть, більше, ніж за другу світову та всі голодомори.

   Сергій Колєсніков       28.09.17

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*