Екскурсія відділом розпочалась з чергової частини, адже саме сюди громадяни телефонують або звертаються безпосередньо у разі якоїсь надзвичайної події. Майор поліції, Нікітченко Руслан Миколайович, розповів присутнім, що саме тут громадяни пишуть заяви у випадку крадіжки, зникнення речей чи інших неправомірних дій. Довгі вузькі коридори з низкою високих дверей, де тільки і майоріли таблички: сектор карного розшуку, сектор привенційної роботи, слідчий відділу і т.д., привели відвідувачів в сонячний просторий хол. Тут молодь мала змогу ознайомитись з історією створення Вознесенського відділу поліції, колишніми та сучасниками його очільниками та навіть з певними експонатами, які віднесли присутніх у часи давно минулі.
Наступна зупинка екскурсії – меморіал біля центрального входу відділення. Цей пам’ятний знак встановлено на честь співробітників Вознесенського МВ УМВС, які загинули під час виконання службових обов’язків. Майор поліції Палій Олексій Миколайович підкреслив, що робота працівника правоохоронних органів небезпечна, і, на превеликий жаль, ряд працівників Вознесенського відділу, поклали своє життя, перебуваючи на варті порядку.
Неабияк закарбувалось у пам’яті всіх присутніх видовище автотранспортних засобів після дорожньо-транспортних пригод. Деякі просто прим’яті, інші – знівечені вщент. Руслан Миколайович пояснив присутнім, що автотранспортні засоби знаходяться на цій стоянці для встановлення винуватця подій.
Учнівська молодь також завітала до клубу Вознесенського відділу поліції, де здійснюється навчання співробітників та різного роду заходи. Дітям продемонстрували індивідуальні засоби захисту, зокрема: каску, пістолет, щит, бронежилет та резинову палицю. Та ще більше захоплення викликала можливість все це потримати в руках та приміряти.
Закінчивши фотосесію діти уважно слухали розповідь Олексія Миколайовича про те, як можна стати поліцейським. Учні довідались, що вони можуть взяти направлення у відділі поліції та після успішної здачі ЗНО та пройденого медогляду безкоштовно навчатись у спеціалізованих навчальних закладах Міністерства внутрішніх справ, які знаходяться в Одесі, Херсоні, Києві, Львові та Харкові. Варто зазначити, що досить багато працівників – це дівчата та жінки. Учні просто засипали працівників поліції питаннями: які предмети потрібні для ЗНО, скільки навчатись, як проходить практика після закінчення ВНЗ, який рівень злочинності у регіоні, чи багато надходить дзвінків щодня та ще багато інших. Олексій Миколайович та Руслан Миколайович із радістю задовольнили цікавість молоді та запросили вступати до відповідних навчальних закладів та носити горде звання «поліцейський».
Впевнені, що професіографічна екскурсія до Вознесенського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області нікого не залишила байдужими. Хлопці та дівчата добре подумають та долучаться до фахівців, які постійно, невпинно та мужньо стоять на варті закону та порядку.