На 13 нових футбольних полів в Миколаївській області виділено з бюджету 9 млн грн

Микола Єропунов:

«Займатися футболом та працювати потрібно кожен день!»

Голова Федерації футболу Миколаївської області Микола Єропунов напередодні Конференції ФФМО поділився думками і роздумами про ситуацію в обласному футболі.

– Після того, як відбулася звітно-виборної конференція ФФНО, виконком затвердив комітети, виконавчим директором став Олександр Бабейко, змінивши попередника, на якому лежав основний тягар відповідальності за всі напрямки роботи федерації. Але Бабейко, в принципі, переклав відповідальність на плечі Ігоря Пономаренко. Всі нововведення хороші тоді, коли вони приносять бажаний результат. Не можна сказати, що в цьому напрямку робота була виконана невдало. Але в той же час була кардинально змінена формула проведення чемпіонату області серед аматорських команд. Число команд і нині залишається досить високим, за цим показником Миколаївщина одна з провідних в Україні. Але я був проти нової формули, коли на першому етапі команди розбили на чотири зони. На мою думку, не потрібно винаходити велосипед, а треба грати по роками перевіренній схемі (вища ліга, перша і т.д.). В результаті з кожної зони по дві найсильніші команди склали ту ж саму вищу лігу, в два кола розіграли другий етап чемпіонату. А решта команди утворили першу і другу ліги. При цьому друга ліга була, по суті, домальована: туди додали команди, які не брали участь в першому етапі.
З приходом до ФФМО ентузіастів із команди Пасічного, ми пов’язували надії на залучення нових команд в число учасників чемпіонату області. Однак цього не сталося, більше того, частина команд до кінця турніру не дограла. У підсумку ми повернулися до того, що і було раніше. Іншими словами, нові обличчя облфедераціі ініціювали свого роду перегляд команд, але я вважаю, що необхідності в цьому не існувало. Також хочу звернути увагу на досить показовий момент. Перший заступник Олександр Пасічний придбав кубки і почав їх вручати командам, які зайняли перші два місця в чотирьох зонах за підсумками першого етапу. Зараз ось «Шахтар», якщо вийде зі своєї групи в Лізі чемпіонів, не отримає ніяких трофеїв від УЄФА, крім преміальних. Як назвати вчинок Пасічного – нехай кожен вирішує сам (показна поведінка або дбайливе). Але у нас є основний документ – Регламент чемпіонату і кубка області. Переконаний, що подібні ініціативи користі розвитку футболу не приносять, таку ж думку висловили і представники багатьох районних федерацій футболу. Якщо є у Пасічного зайві кошти – краще нехай готівкою і преміює команди, а вони вже вирішать на що їх витратити.

Чемпіонат області пройшов добре, великих нарікань не було. Як і очікувалося, після розформування «Врадіївки» чемпіонський титул і інші трофеї виграв «Первомайськ».

ФФМО відмінно впоралася з підбиттям підсумків змагань. Були придбані і вручені лауреатам пам’ятні кубки, медалі, дипломи. Радує, що фінальні ігри були проведені на стадіоні в парку Перемоги, з введенням якого в дію протягом кількох років існували серйозні проблеми. А ось прикрість залишилося – комітет з проведення змагань (Пономаренко, Миланич, Возняк, Сірий), члени якого отримують за свою роботу гроші, не спромігся визначити кращих гравців чемпіонату. А раніше у нас ніколи не виникало подібних недоробок.

Як і завжди, в цьому сезоні відбулися змагання в усіх напрямках. Це і міні-футбол, і футзал, і дитячо-юнацькі змагання, і змагання у жіночому футболі, і районні чемпіонати з футболу. ФФМО всюди намагалася допомогти в організації та проведенні. Серед  передових районів – Березнегуватський, Баштанський, Первомайський, Вітовський, Доманівський та інші. Але… Якщо, наприклад, проводиться чемпіонат у Кривоозерському та Березанському районах, то немає його, на жаль, у Врадіївському та Миколаївському. Але й не можна сказати, що футбольне життя там завмерло – проводяться турніри районного значення, футболісти виступають у чемпіонатах сусідніх районів, а у Врадіївці завершили реконструкцію центрального стадіону. Робота з розвитку футболу, міні-футболу, футзалу в районах Миколаївщини була і залишається для мене зоною підвищеної відповідальності та уваги. Добре, що в обласному центрі велика кількість команд з футзалу та міні-футболу. Але при цьому жодна команда не грає в чемпіонаті України! При цьому сусідня Херсонщина представлена ​​густо командами, і має чемпіона України. У нас відмінно поставлена ​​робота з футзалу у м. Южноукраїнську, багато команд з різних районів. Знову робляться спроби створити на базі південних областей зону другої ліги, що стане потужним поштовхом до розвитку футзалу та міні-футболу. Без високих цілей, вважаю, нового розвитку ми не отримаємо. Команди з міста Миколаєва взагалі не беруть участі в обласному чемпіонаті з футзалу – хіба це нормально? В аматорському чемпіонаті України від області виступали лише дві команди «Врадіївка» і «Первомайськ», цього теж недостатньо. Можна щорічно, як робить федерація футболу м Миколаєва, нарікати на те, що участь вимагає коштів на прийом суперників і виїзди, оренду полів, утримання команди та інше. Але можна і потрібно працювати з керівниками команд, мотивувати їх для виступів на більш високому всеукраїнському рівні.

Займатися обласним футболом потрібно кожен день! І не скаржитися на нібито погану атмосферу в нашому офісі. Візьміть для прикладу Миколу Некрасова, який щодня віддає всі сили по проведенню дитячо-юнацьких змагань області. Або як працює голова Южноукраїнської федераціі Юрій Бойко, або як з розвитку жіночого футболу Володимир Єфімако. Забігти в ФФНО на десять хвилин – цього явно недостатньо, потрібно сідати за стіл і працювати, по 6-7 годин щоденно. За 17 років роботи на своїй посаді я ніколи не бігав, щоб показати свою велич або фінансові можливості. Потрібно допомагати – районам, постійним і асоційованим членам облфедераціі, йти на зустрічі з керівниками районних адміністрацій, районних рад, підприємств і організацій, фермерських господарств.

Особливо хочу виділити успіхи в жіночому футболі. Збірна Миколаївської області стала чемпіоном України серед команд першої ліги 2003-2004 років народження. І стала учасником чемпіонату України у вищій лізі 2018 року. А команда «Оріон-Авто» дебютувала в першій лізі чемпіонату України з футзалу. Постараємося допомогти жіночому колективу і знайти базу для проведення тренувального процесу.

Є і здоров’я, і ​​досвід, і час. Я можу в будь-який момент поїхати в будь-який район області, вирішити практично будь-які питання. Не красуватися перед публікою на нагородженнях, а сумлінно виконувати свої функції. Отримали ми, наприклад, від ФФУ 900 футбольних м’ячів. І кожен м’яч дійшов за призначенням, були видані під розписку всім футбольним школам (а це близько 50 команд, що виступають у першості області) і всім районним федераціям. 270 мільйонів гривень було виділено з бюджету України на нові футбольні майданчики розмірами 22х42 метри. Тепер народні депутати від Миколаївщини спільно з головою облдержадміністрації розподіляють ці майданчики. У мене є своя думка на цей рахунок: заслуговували мати нові поля, наприклад, Снігурівка і Новий Буг. Всього в нашій області з’являться 13 нових майданчиків. 9 мільйонів гривень на них виділено з обласного бюджету, а частина коштів – з районних бюджетів. До речі, громади країни готові виділити коштів в сумі приблизно один мільярд гривень!

Три роки простоював без футболу новий стадіон в парку Перемоги. Зараз він вже запущений, хоч і не прийнятий остаточно (думаю, це станеться найближчим часом). Там зможуть грати і команди другої ліги, і наші аматорські колективи. Ви пам’ятаєте, скільки зусиль доклала облфедерація, скільки листів було направлено на адресу і Президента України, і Прем’єр-міністра, скільки особистих зустрічей відбулося.

Особливо поважно ​​ставлюся до тих, хто своєю працею і ентузіазмом робить багато добрих справ для розвитку футболу в Миколаївській області. Це глави районних та міських федерації Ігор Чапчай (Березанка), Віктор Кузнєцов (Березнегувате), Віктор Федюк (Веселинове), Віктор Власюк (Доманівка), Олександр Бойчук (Єланець), Сергій Павленко (Вітовський), Микола Подлінєв (Казанка), Юрій Бойко (Южноукраїнськ ), Микола Флакей (Первомайськ), Євген Травянко (Арбузинка), Сергій Федорко (Баштанка), Олександр Бачин (Братське), Юрій Еліневскій, Іван Бурдін (Вознесенськ), Микола Топало (Врадіївка), Михайло Скрипниченко (Криве Озеро), Сергій Бойченко (Миколаївський), Олександр Гурський (Новий Буг), Володимир Казакуца (Нова Одеса), Микола Магу (Очаків), Володимир Глушко (Первомайський), Олександр Долина (Снігурівський), Сергій Юсіпенко (Вознесенськ), Юрій Амонгаев (Очаків). Відзначу й федерацію м.Миколаєва (Олександр Пасічний), у якій, щоправда, не клеїться з командами, учасницями чемпіонатів області та України.
Упевнений, що разом із командою однодумців ми принесемо ще більше добра і користі розвитку футболу в Миколаївській області. Моя мрія, щоб стадіони зі штучним покриттям були відкриті в Первомайську і Очакові, щоб мали відмінні поля наші юнацькі команди, що виступають у чемпіонаті області. Виховати, нарешті, арбітра, який був би гідний судити матчі чемпіонату Європи і Світу. Щоб у футбольних тренерів була гідна зарплата. Щоб збірна України стала призером чемпіонату Європи, а МФК «Миколаїв» виступав у Прем’єр-лізі українського футболу.

http://ffmo.mk.ua/blog/2017/11/20

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*