Не пропусти

Мешканці міста Вознесенська та сіл Новогригорівка і Ракове дочекаються виборів у 2017 році?

 

Скоріше, за все – так!

І якщо ще день тому більшість експертів з децентралізації були упевнені в тому, що виборів у Вознесенську не буде, то сьогодні, 17 серпня 2017 року, з’явився шанс на проведення цих виборів.

Чому?

«16 серпня 2017року ЦВК внесла зміни до Порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, затвердженого постановою ЦВК від 12 лютого 2016 року № 32. ( Постанова ЦВК від 16 серпня 2017 року № 160 «Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 12 лютого 2016 року № 32

Саме головне в цій інформації, яку знайшла на сайті Асоціації міст України – це останній пункт – відповідно до повідомлення ( але в самій Постанові цього пункту немає???)

  • «призначення перших виборів в ОТГ здійснюється без попередньої зміни меж районів та меж міст обласного значення».

Із історії:

(ред.) Починаючи з 2015 року 4 міста , які провели всю процедуру об’єднання з селами, а на 1.08.2017 року їх кількість зросла до 37-х. чекали призначення виборів в об’єднаних громадах.

І всі 37 отримали відмову ЦВК. Причина в тому, що ЦВК вимагала спочатку внести зміни в межі міста, включивши до меж міста села, які вирішили об’єднатися з містом, рішенням Верховної Ради, а вже потім оголошувати вибори.

Таким чином, місто Вознесенськ , яке в списку перебуває під номером 38, після прийняття цієї Постанови ЦВК( якщо там дійсно є цей пункт!), має всі шанси на проведення перших виборів, як об’єднаної громади разом з селами Новогригорівка та Ракове.

bez-nazvaniya-3bez-nazvaniya-4

«ЦВК , нарешті, удосконалила порядок призначення перших виборів та усунула останню перешкоду щодо призначення перших виборів в ОТГ, утворених у суміжних районах та навколо міст обласного значення.

ЦВК найближчим часом має призначити перші вибори в ОТГ на 29 жовтня 2017 року.

Нагадаємо, що за інформацією Мінрегіону наразі 203 ОТГ чекають призначення перших виборів ЦВК»

 

(ред.) І нагадаємо, що завтра, 18 серпня 2017 року, останній день, коли ЦВК може прийняти Постанову про призначення виборів в об’єднаних громадах ( рішення має бути прийняте за 70 днів, щоб вибори відбулися 29 жовтня 2017 року)

 

Тетяна Зелінська — експерт з питань об’єднання громад по Миколаївській області Всеукраїнської Асоціації самоорганізації населення.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*