ПЛАНУЄТЬСЯ ПЕРЕТВОРИТИ Комунальну установу «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» в КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО

Відповідне рішення планується прийняти на сесії міської ради 22.12.2017р.

http://voz.gov.ua/js/tinymce/uploads/other/45p_9_2_22.12.2017.rar

Про внесення змін до Статуту Комунальної установи «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»

Про внесення змін до Статуту Комунальної установи «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»

Про реорганізацію (перетворення) Комунальної установи «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» в КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ»

Про реорганізацію Комунальної установи «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»

 

vmcpmsd-fit-300x169

dzchenko-fit-300x218

6 листопада вступив у дію закон про автономізацію лікарень. Що таке автономізація, як і коли вона відбуватиметься, які переваги надасть медустановам та якими будуть юридичні наслідки — відповіді у нашій статті.

Розгорнуті відповіді на питання про автономізацію ви можете знайти в офіційних методичних рекомендаціях МОЗу.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА АВТОНОМІЗАЦІЯ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ

Що таке автономізація лікарень і для чого вона потрібна?

Автономізація передбачає, що лікарні можуть набувати статусу некомерційного комунального підприємства. Наразі лікарні працюють як бюджетні установи за бюджетним законодавством та з вертикальним управлінням. Їх керівники не мають свободи рішень і керуються наказами згори.

Перетворення лікарень на комунальні підприємства дозволить розширити права медичних закладів до рівня всіх інших суб’єктів господарювання.

Які переваги дає медичному закладу статус некомерційного комунального підприємства?

Перетворення  (реорганізація) медустанов у комунальні некомерційні підприємства сприятиме збільшенню їх самостійності в господарських і управлінських справах, стимулюватиме до поліпшення якості медичних послуг і підвищення економічної ефективності використання активів.

ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ РЕОГРАНІЗАЦІЇ ТАКІ:

 • керівник підприємства отримує значно більшу, ніж керівник бюджетної установи, свободу в розпорядженні активами й фінансами, у  формуванні кадрової політики, визначенні внутрішньої організаційної структури закладу;
 • керівник підприємства може самостійно встановлювати будь-які форми оплати праці персоналу, що допускаються законодавством;
 • фінансування підприємства здійснюється не за постатейним кошторисом витрат, а на основі власного фінансового плану, що дозволяє ефективно розпоряджатися коштами;
 • медзаклади мають право мати власний рахунок у будь-якому банку;
 • медзаклади мають право утворювати об’єднання з іншими закладами, які також діють у статусі підприємства, з метою перерозподілу функцій між ними та спільної оптимізації використання матеріальних, людських та фінансових ресурсів;
 • медзаклади мають можливість наймати за договорами підряду лікарів фізичних осіб-підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики.

Чи може заклад після реорганізації бути приватизованим?

Ні, пряма заборона на приватизацію зазначена в ст.16 Основ законодавства України про охорону здоров’я.

Чи має некомерційне комунальне підприємство самостійно заробляти на своє існування?

Із введенням медреформи в дію, медзаклади первинної ланки отримуватимуть фінансування від Національної служби здоров’я згідно з тарифом надання первинної медичної допомоги за кожного пацієнта, який підпише декларацію з лікарем цього закладу. Під час перехідного періоду також буде надаватися фінансування на пацієнтів, які були раніше приписані до лікаря, але ще не уклали з ним декларацію.

З 2020 року медзаклади вторинної і третинної ланки переходитимуть на нову модель фінансування. Лікарні почнуть отримувати фінансування в залежності від об’єму наданих послуг згідно з договором, який вони укладатиметь з НСЗУ. Вартість послуг буде визначатися відповідно до тарифу надання медичних послуг.

Чи має таке підприємство право отримувати прибуток і на власний розсуд ним розпоряджатися?

Медзаклади у формі комунальних підприємств є неприбутковими та некомерційними. Мета їх діяльності не пов`язана з отриманням прибутку. Надлишкові кошти медзаклади мають спрямовувати на свій розвиток відповідно до фінансового плану.

Чи буде автономізація примусовою?

Закон про автономізацію медичних закладів не ставить жорсткої вимоги по термінах. Але пільговий режим автономізації буде діяти тільки до кінця 2018 року.

АВТОНОМІЗАЦІЯ ЛІКАРЕНЬ: ПОДАТКИ, ПІЛЬГИ І КОНТРОЛЬ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИЦТВА

Чи змінюються податкові зобов’язання медзакладу після його реорганізації?

Процес перетворення лікарні на некомерційне комунальне підприємство не призводить до виникнення негативних податкових наслідків у вигляді нових пов’язаних з перетворенням податкових зобов’язань. Заклад не буде платником податку на прибуток й податку на нерухомість.

Хто розпоряджатиметься майном і коштами лікарні?

Під час автономізації майно передається закладам на правах оперативного управління. Розпоряджається майном закладу його власник — теріторіальна громада через уповноважені органи. Керівник медзакладу може розпоряджатися майном в межах, які будуть визначені статутом цьому закладу.

Хто відповідатиме за фінансову і податкову звітність у некомерційних підприємствах?

Питання ефективного керування адміністративними функціями атономного закладу вирішується самим закладом.

Чи будуть медзаклади в статусі некомерційних підприємств отримувати пільги на оплату комунальних послуг, на оренду землі?

Щодо орендної плати, то це питання вирішують власники майна: органи місцевого самоврядування. Питання надання пільг на оплату комунальних послуг знаходиться в стадії опрацювання.

Як громада зможе контролювати діяльність керівництва лікарні?

Для цього створюються спеціальні органи, спостережні  або наглядові ради. Наразі відповідне положення  про спостережні ради затверджується Кабміном.

Такі ради є обов’язковими для медустанов вторинної і третинної ланки. До них входитимуть представники власника закладу, органів місцевого самоврядування, місцеві депутати, а також представники громадських організацій.

При закладах також можуть створюватися опікунські ради. До їх складу можуть входити меценати, представники громадськості, благодійних, релігійних організацій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, волонтери.

Хто приймає рішення про перепрофілювання?

Власник. Зазвичай це відповідна місцева рада.

Чи будуть звільняти працівників?

Трудові відносини з працівниками реорганізованого закладу продовжуються, а звільнення під час реорганізації можливе лише у випадку скорочення штату. У процесі реорганізації окремі працівники можуть бути переведені на інші посади, переміщені в інші структурні підрозділи у разі необхідності.

Чи можливо повернути заклад в статус бюджетного підприємства?

Місцева рада має право прийняти і таке рішення. Разом з цим повернеться тарифна сітка та всі інші норми, які регулюють діяльність закладів бюджетної сфери.

Алгоритм автономізації медзакладу

Автономізація передбачає реорганізацію (перетворення) закладу охорони здоров’я (ЗОЗ) — бюджетної установи на ЗОЗ-комунальне підприємство. У матеріалі коротко викладаємо алгоритм цього процесу.

ПРОЦЕДУРА АВТОНОМІЗАЦІЇ МЕДЗАКЛАДУ ПЕРЕДБАЧАЄ ТАКІ ДІЇ:

 1. Місцева рада приймає рішення про:
  а) припинення  ЗОЗ-бюджетної установи шляхом перетворення в ЗОЗ-комунальне некомерційне підприємство;
  б) призначення комісії з реорганізації ЗОЗ-установи, голови комісії;
  в) встановлення порядку і строку заявлення кредиторами своїх вимог до ЗОЗ-установи, що припиняється.
 2. Державному реєстратору подаються документи для реєстрації рішення про припинення юридичної особи шляхом реорганізації, за наслідоком чого вноситься запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
 3. Комісія з реорганізації розглядає вимоги кредиторів ЗОЗ, а також проводить інвентаризацію*.
 4. Комісія розробляє передавальний акт, який має містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов’язань установи, передачу прав та зобов’язань за формою бухгалтерського обліку.
 5. Фінансове управління власника розробляє зміни до бюджетних програм з урахуванням процедури реорганізації ЗОЗ.
 6. Рішенням місцевої ради:
  а) затверджується передавальний акт**;
  б) приймається рішення про створення ЗОЗ шляхом реорганізації;
  в) затверджується статут.
 7. Пакет документів про створення ЗОЗ-комунального некомерційного підприємства та припинення ЗОЗ-бюджетної установи подають державному реєстратору. Якщо все зроблено правильно, протягом 24 годин з отримання документів державний реєстратор має внести відповідні записи до ЄДР.
 8. За необхідності, власник приводить у відповідність систему фінансування закладу.
 9. До трудових книжок працівників ЗОЗ вноситься запис про зміну найменування роботодавця у зв’язку із реорганізацією.
 10. ЗОЗ-комунальне підприємство оформлює та реєструє право користування об’єктами нерухомості та земельними ділянками, відкриває рахунки в банку та переоформлює рахунки в казначействі.
 11. До МОЗ подається заява про оформлення ліцензії на здійснення господарської діяльності з медичної практики та наркотичними речовинами, прекурсорами (за необхідності).

*- відповідно до закону про автономізацію, до 31 грудня 2018 року:

— Кредитори державних та комунальних закладів охорони здоров’я, що реорганізуються, не вправі вимагати від них виконання незабезпечених зобов’язань, припинення або дострокового виконання зобов’язання або забезпечення виконання зобов’язання. Згода кредитора на заміну боржника у зобов’язанні у такому разі не вимагається;

— Обов’язкова оцінка майна не застосовується.

**- акт також може затверджувати уповноважений виконавчий орган

Більше інформації ви можете знайти в методичних рекомендаціях МОЗ , які до кінця року будуть оновлені, та відповідях на поширені запитання, які ми публікували минулого тижня.

Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги 
Форма власності — комунальна
Адреса: 56500, Миколаївська обл., м. Вознесенськ, вул. 228-ї Стрілецької дивізії, 26
e-mаil: voz_mc_pmsd@ukr.net
код ЄДРПОУ:38446709

Фото УОЗ ОДА

Головний лікар – Дяченко Тетяна Василівна, тел.: (05134) 3-23-65

Фото УОЗ ОДА

Секретар — Волинчик Наталя Олександрівна, тел.: (05134) 3-23-65
Заступник головного лікаря з лікувальної справи — Демченко Галина Василівна, тел.: (05134) 3-23-65

Ліцензія МОЗ України на медичну практику АЕ №197522 від 28.02.2013р. — безстроково
Ліцензія на наркотичні засоби АЕ №195172 від 23.05.2013р. до 23.05.2018р.
Акредитація: сертифікат МУ-ММ № 011625 від 10.06.2015р. до 10.06.2018р.
Сертифікат ВООЗ «Юнісеф» «Лікарня, доброзичлива до дитини» від 2012 року.

Комунальну установу «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» засновано в 2012 році. З того часу, з метою поліпшення рівня надання медичної допомоги населенню проведено значну роботу.
2013рік – проведено капітальний ремонт системи опалення в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №1.
2014 рік – проведення капітального ремонту амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №4.

Структурні підрозділи: 
— амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №1 на 6 ліжок денного стаціонару
— амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №2 на 4 ліжка денного стаціонару
— амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №3 на 7 ліжок денного стаціонару
— амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №4 на 8 ліжок денного стаціонару
— амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №5 на 2 ліжка денного стаціонару
— денний стаціонар на 83 ліжка денного стаціонару

У закладі працюють 30 лікарів, середнього медичного персоналу – 62 особи, молодшого медичного персоналу — 12 осіб.

Чисельність населення міста — 35500 осіб.

Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини:
Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №1
Адреса: 56500, Миколаївська обл., м. Вознесенськ, вул. Короленко, 5
Завідувач: Настояща Валентина Іванівна
Тел.: (05134) 4-10-53
Медична допомога населенню надається за спеціальностями: лікар загальної практики-сімейна медицина.
Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №2
Адреса: 56500, Миколаївська обл., м. Вознесенськ, вул. Тітова, 4
Завідувач: Цвігун Владислав Костянтинович
Тел.: (05134) 3-28-62
Медична допомога населенню надається за спеціальностями: лікар загальної практики-сімейна медицина.
Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №3
Адреса: 56500, Миколаївська обл., м. Вознесенськ, вул. Жовтневої революції, 218
Завідувач: Новосадова Тетяна Петрівна
Тел.: (05134) 5-24-02
Медична допомога населенню надається за спеціальностями: лікар загальної практики-сімейна медицина.
Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №4
Адреса: 56500, Миколаївська обл., м. Вознесенськ, вул. 228-ї Стрілецької дивізії, 26
Завідувач: Сапитон Людмила Євгенівна
Тел.: (05134) 4-32-47
Медична допомога населенню надається за спеціальностями: лікар загальної практики-сімейна медицина.
Амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №5
Адреса: 56500, Миколаївська обл., м. Вознесенськ, вул. Зеленогаївська, 17
Завідувач: Альберт Тетяна Анатоліївна
Тел.: (05134) 4-32-47
Медична допомога населенню надається за спеціальностями: лікар загальної практики-сімейна медицина.
Денний стаціонар

Фото УОЗ ОДА

Адреса: 56500, Миколаївська обл., м. Вознесенськ, вул. 228-ї Стрілецької дивізії, 26
Завідувач: Настоящий Ілля Архипович
Тел.: (05134) 4-32-47
Медична допомога населенню надається за спеціальностями: лікар терапевт, лікар невролог.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*