Голова Вознесенської районної ради Бурдін І.А. планує звітувати на XXI сесії ради

dscn8001-1

Дата проведення XXI сесії Вознесенської районної ради поки не визначена.

ВОЗНЕСЕНСЬКА РАЙОННА РАДА

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

 ________  2016 року №       ____________ 2018 року  №____  сесія сьомого скликання

Вознесенськ

 

Про звіт голови районної ради

Заслухавши  звіт голови районної ради Бурдіна І.А. за 2017 рік, відповідно до пункту 17 частини шостої статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

ВИРІШИЛА:

Звіт голови районної ради Бурдіна І.А. про свою діяльність за звітний період взяти до відома.

Голова районної ради                                                І.А.Бурдін

 

Звіт голови районної ради про свою діяльність за 2017 рік

Відповідно до вимог статті 55 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради щорічно звітує перед радою про свою діяльність.

25 листопада 2015 року депутати довірили мені очолити Вознесенську районну раду 7 скликання. Місія почесна, але дуже відповідальна, оскільки в непростий для держави час проведення реформ, і в першу чергу децентралізації влади влада має забезпечити стабільне функціонування установ, організацій, підприємств району, соціальний захист населення.

Вознесенська районна рада, як орган місцевого самоврядування, що представляє  спільні інтереси територіальних громад селищ та сіл району – це 34 депутати, 4 постійні комісії, 3 депутатські фракції, президія, виконавчий апарат.

У 2017 році відбулися зміни в складі депутатського корпусу, так було достроково припинено повноваження  депутатів районної ради Шевченка В.А., Рошка А.І., Мороза В.В. та Горового В.В., які були обрані в об’єднані територіальні громад та на XІІ та ХІІІ сесії районної ради, які відбулися у березні та квітні відповідно, було визнано повноваження депутатів Дорошенка С.А., Коновалова В.О. від політичної партії ВО «Батьківщина» та Коржа П.М., Сєвєрова І.В. від політичної партії «Наш край».

Незважаючи на те, що районна рада делегувала ряд своїх повноважень районній державній адміністрації, всі важливі питання, і зокрема, ті, що стосуються соціально-економічного розвитку, бюджету, земельних відносин, утримання та використання об’єктів комунальної власності  вирішуються спільно.

Робота депутатського корпусу районної ради спрямована на виконання повноважень ради як представницького органу місцевого самоврядування територіальної громади району та вирішення її проблемних питань.

Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія. Закон визначає, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій.

У  звітному періоді проведено  11 сесій районної ради в тому числі 5 позачергових, розглянуто 83 питання.

Скликання сесій районної ради проводилося згідно з розпорядженнями голови районної ради при чіткому дотриманні норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту роботи районної ради.

Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні сесій ради. Депутати мають можливість отримати необхідні матеріали в повному обсязі. Проекти рішень заздалегідь відповідно до норм Закону України «Про доступ до публічної інформації» розміщуються на офіційному  сайті районної ради.

Депутатами прийнято районний бюджет Вознесенського району на 2017 рік та 2018 рік, затверджено п’ять районних програм:

Програму розвитку освіти Вознесенського району на 2017-2021 роки, Комплексну програму увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв воєн та політичних репресій у Вознесенському районі на 2017-2020 роки,

Комплексну програму профілактики злочинності та вдосконалення системи захисту конституційних прав і свобод громадян у Вознесенському районі на 2017-2021 роки

Цільову програму територіальної оборони у Вознесенському районі на 2017-2018 роки,

Програму «Молодь Вознесенщини» на 2018-2020 роки

та продовжено термін дії семи програм.

Життя не стоїть на місці, воно постійно диктує нові умови, тому  виникала необхідність  внесення коректив до раніше прийнятих рішень.  Так, було прийнято  8 рішень про внесення змін до районного бюджету, внесено доповнення до Програми економічного і соціального розвитку Вознесенського району на 2015-2017 роки «Вознесенщина 2017», зміни до цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Вознесенського району на 2013-2017 роки, внесено зміни та доповнення до Програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Вознесенському районі Миколаївської області на 2016-2018 роки, Програми «Питна вода Вознесенщини» на період 2011-2020 роки.

Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» депутати районної ради надали згоду на передачу майна закладів культури та медицини зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ Вознесенської району до комунальної власності створених об’єднаних громад, а 21 червня Олександрівська та Прибужанівська громади отримали в комунальну власність майнові комплекси закладів освіти.

Виражаючи та захищаючи інтереси відповідних територіальних громад, депутати районної ради активно використовують таку форму роботи як звернення та запити.

За звітний період на сесіях розглянуто та підтримано депутатські запити від депутатів Ярошенка Р.І., Задери В.І., Лев Г.П., Усманова С.А., Задорожнього В.В., Колотюк Л.М., Фікса О.В., Маняка А.В., Звєрова В.В., Копієвського І.В., Савченка А.І., Усманова С.А., Білоконя І.В. в яких порушувались питання ремонту навчальних, медичних закладів, комп’ютеризації шкіл, освітлення населених пунктів, водопостачання, ремонту доріг, безпеки дорожнього руху тощо.

Також рада підтримала звернення до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Депутати ініціювали звернення до голови Вознесенської районної державної адміністрації щодо ситуації, яка склалась в районі у сфері пасажирських перевезень, оскільки до депутатів звертаються мешканці Щербанівської, Дорошівської сільських рад щодо неякісних перевезень на маршрутах Вознесенськ-Білоусівка, Вознесенськ-Дорошівка, Вознесенськ-Щербані.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада заслуховує щорічний звіт голови  про здійснення виконавчим апаратом районної ради державної регуляторної політики.

Відповідно до вищезазначеного, ставлю Вас до відома, що районна рада в звітному періоді актів, які мають ознаки регуляторних, не приймала.

 

Пленарні засідання районної ради сьомого скликання та засідання постійних комісій районної ради проходять активно та конструктивно. Під час засідань постійних комісій, на конкретних прикладах, цифрах і фактах формується думка депутатів районної ради, яка поєднана із реальним життям територіальних громад та виборців на місцях, що дає змогу депутатам приймати об’єктивні, виважені рішення.

Достатньо високою є активність відвідування депутатами районної ради пленарних засідань — середній показник відвідуваності сесій районної ради складає 25 депутатів, що становить 73 відсотки від загального складу депутатського корпусу районної ради сьомого скликання. У 2017 році найбільш відповідальними були депутати районної ради Дригініч В.І., Злобіна Т.Г., Ільчанінова О.Л., Коноваленко В.М., Лев Г.П., Робочий М.І., Тарасенко А.В., Ярошенко Р.І., Білоконь І.В., Біланенко В.А., Бойчук М.В., Єлінєвський Ю.Ю., Задера В.І., Копієвський І.В., Панєвін В.Г., Савченко А.І., Усманов С.А.

Дорадчим органом ради є президія. Саме президія стала погоджувальним центром при формуванні порядку денного пленарних засідань та проектів рішень, які виносяться на розгляд ради.

В ході обговорення напрацьовувалася єдина думка по кожному питанню, при необхідності вносилися зміни та корективи.

Протягом звітного періоду відбулося 10 засідань президії районної ради. Практикувалося проведення спільних засідань президії та профільних постійних комісій районної ради.

 

Велику роль у реалізації інтересів територіальних громад відіграють постійні комісії – органи ради,  що обираються радою на строк її  повноважень з числа депутатів, для  вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради.

В нинішньому 7 скликанні районної ради працює чотири постійних комісії. Свою діяльність вони здійснюють відповідно до затвердженого сесією районної ради Положення, Регламенту.

Протягом року постійними комісіями районної ради проведено 27 засідань з них 11 спільних, на яких розглянуто більше 100 питань з прийняттям відповідних висновків та рекомендацій.

Участь депутатів у роботі постійних комісій підвищує їх відповідальність, адже робота в них потребує постійного підвищення рівня професійних знань депутата в сфері життєдіяльності району, що належить до відання відповідної комісії. У зв’язку з цим підвищується й рівень порозуміння між депутатами та органами державної влади.

Хочу відзначити та висловити вдячність головам постійних комісій Усманову С.А., Єлінєвському Ю.Ю., Копієвському І.В., Дригінічу В.І. за відповідальне ставлення до виконання своїх громадських обов’язків.

 

На засіданнях постійних комісій згідно вимог закону були, зокрема, попередньо детально опрацьовані всі питання, які вносились на розгляд сесій, що дозволило в конструктивному руслі працювати безпосередньо на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення. Також постійні комісії в межах своєї компетенції здійснювали контроль за виконанням прийнятих районною радою рішень. З метою більш детального вивчення питань створювались депутатські робочі групи. Виконавчим апаратом районної ради постійно надавалась методична та практична допомога постійним комісіям у підготовці та проведенні засідань та іншій поточній роботі.

 

На засіданнях постійних комісій розглядались актуальні питання життєдіяльності району: «Про хід виконання Програми реконструкції та відновлення мереж вуличного освітлення Вознесенського району на 2011-2015 роки», «Про стан підготовки та проведення оздоровчої кампанії 2017 року відповідно до Програми відпочинку та оздоровлення дітей Вознесенського району на 2014-2018 роки», «Про підготовку об’єктів соціальної сфери та комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період», депутати заслухали звіт про роботу КУ «Вознесенський районний центр по обслуговуванню закладів освіти» у 2016 та 2017 році, неодноразово піднімалося питання щодо стану пасажирських перевезень по маршруту Вознесенськ-Щербані.

Засідання всіх постійних комісій проводяться відкрито і гласно.  З метою глибшого вивчення та обговорення питань, районною радою  практикується проведення спільних засідань профільних комісій, виїзних комісій.

Так, в лютому 2017 року було проведене виїзне розширене засідання постійної комісії районної ради з питань культури, освіти, молоді, спорту, засобів масової інформації, соціального захисту та охорони здоров’я населення, на якому, за ініціативи депутатів Злобіної Т.Г. та Панєвіна В.Г., до яких звернулись батьки учнів школи та депутати Прибужанівської сільської ради, було розглянуте питання «Про стан проведення реконструкції Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів». Депутати на місці оглянули всі недоліки, зроблені під час реконструкції школи та обговорили шляхи їх вирішення. Завдяки наполегливості депутатів наразі всі недоліки, допущені підрядником, виправлені.

Активно працювали депутати і в складі робочих груп. Так, робоча група в складі депутатів Біланенка В.А., Білоконя І.В., Усманова С.А., Копієвського І.В., Колотюк Л.М., Задорожнього В.В., Фікса О.В. відвідали Вознесенську ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку вперше за тривалий час капітально відремонтували. В 2017 році школа святкувала 55 років від дня заснування і капітальний ремонт за рахунок коштів районного бюджету можна сказати став подарунком навчальному закладу.

Робоча група також відвідала будівельні роботи з прокладання водогону від села Степове до села Вознесенське на які були виділені кошти з районного бюджету в сумі 560 тис. Неодноразово депутати перевіряли стан проведення ремонту доріг.

 

Реалізація намічених наших з вами планів, хочемо ми того чи ні, залежить від фінансових можливостей. На стан наповнення бюджету суттєво впливає специфіка нашого району, який по суті є сільськогосподарським.

Протягом звітного періоду депутати районної ради значну увагу приділяли бюджетному процесу, зокрема – забезпеченню максимально ефективного використання бюджетних коштів, оптимальному розподілу коштів відповідно до заходів програм, затверджених рішеннями районної ради.

 

До місцевих бюджетів району у 2017 році надійшло  податків і зборів у сумі 27082,3тис. грн., у тому числі до загального фонду –27053,3тис. грн., до спеціального фонду – 29,0тис. грн.  Крім того, отримано власних надходжень бюджетних установ – 1651,7тис. грн.

Надходження податків і зборів до загального фонду місцевих бюджетів за січень-грудень 2017 року становить 27053,3тис.грн. або 128,0 відсотка затверджених показників звітного періоду з урахуванням змін, тобто понадпланово надійшло 5918,3тис. грн.

Основними джерелами наповнення дохідної частини місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб,  плата за землю та єдиний податок.

 

В загальній сумі видатків 94,5 відсотків займають видатки на утримання установ соціально-культурної сфери та соціального забезпечення.

 

Протягом січня — вересня  2017 року проведено вищевказаних видатків на суму 158406,0 тис. грн., в тому числі на освіту – 49639,2  тис.грн.; охорони здоров’я – 8184,4 тис. грн.; соціального захисту та соціального забезпечення населення – 94675,4 тис.грн.; культури і мистецтва – 5193,8  тис.грн.; фізичної культури і спорту – 713,2 тис. грн.

 

Невід’ємною частиною роботи районної ради є підтримка інноваційного розвитку та залучення інвестицій у район.

В 2016 році районна рада стала переможцем в щорічному обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування з проектом «Впровадження інноваційних енерго- та ресурсозберігаючих технологій в ДЮСШ – шлях до збереження здоров’я сільського населення та підготовки майбутньої спортивної слави України». Завдяки реалізації даного проекту в дитячій спортивній школі встановлено 12 металопластикових вікон, сучасний газовий котел та утеплено стіни будівлі. Загальна сума реалізації проекту становить 161,3 тис. грн., з них 76,3 тис. грн. – обласний бюджет, 20 тис. грн. – районний бюджет та по 30 тис. грн. — бюджети сільської ради та спонсорів.

В тісній співпраці з Бузькою сільською радою реалізовано проект-переможець обласного конкурсу «Здорове майбутнє за фізичним розвитком!». Завдяки цьому проекту на території села Таборівка з’явився сучасний спортивний комплекс «Воркаут». Загальна сума проекту становить 132 тис. грн., з них 50,0 тис. грн. – обласний бюджет, 82 тис. грн. — бюджет сільської ради.

Маючи гарний позитивний досвід участі в щорічному обласному конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування районна рада в 2017 році підготувала та направила на конкурс проект районної ради «Функціонування школи на сонячній енергії – інвестиція в майбутнє наших дітей». Сподіваємось, що цей проект стане одним із переможців та буде реалізовано в 2018 році.

 

В квітні 2017 року районною радою було оголошено щорічний районний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, переможцем якого стала Вознесенська сільська рада.

Завдяки реалізації проекту Вознесенської сільської ради «Увага до освіти сьогодні – майбутнє країни завтра», замінено 19 вікон на сучасні металопластикові в місцевій школі. Загальна вартість проекту склала 109,0 тис. грн., в тому числі з районного бюджету – 80,0 тис. грн., з місцевого – 20,0 тис. грн. та 9,2 тис. грн. надали спонсори.

 

Депутати добре володіють ситуацією на місцях та сприяють вирішенню проблемних питань, які турбують мешканців району. Так, протягом 2017 року завдяки наполегливості та цілеспрямованості депутатів, вирішено ряд важливих питань. А саме, відновлено водопостачання мешканців села Таборівка в найкоротші терміни; виділені кошти з районного та сільських бюджетів на проведення ремонту дороги до села Щербані; прокладено водогін в село Вознесенське, проведено ремонт в Вознесенській, Дорошівській, Таборівській ЗОШ І-ІІІ ст.

Тому, довіра громадян району до депутатського корпусу та районної ради, як представницького органу зростає.

Роботу депутатів районної ради Дригініча В.І., Копієвського І.В., Єлінєвського Ю.Ю., Колотюк Л.М., Бакунця П.К., Бойчука М.В., Біланенка В.А., Злобіної Т.Г., Усманова С.А., Дятлова В.М., Звєрова В.В., Максименка О.В., Білоконя І.В., Панєвіна В.Г., Фікса О.В. та інших виборці оцінюють за конкретні справи.

Діяльність депутатів високо оцінена на державному рівні, так депутати районної ради Савченко А.І., Єлінєвський Ю.Ю., Дятлов В.М., Фікс О.В. за заслуги перед українським народом нагороджені Грамотами Верховної Ради України, та в 2017 році депутати Бойчук М.В., Максименко О.В.,Копієвський І.В.,Єлінєвський Ю.Ю., Ільчанінова О.Л., Маняк А.В., Усманов С.А., Тарасенко А.В. нагороджені Почесними грамотами та Подяками Миколаївської обласної ради.

 

Шановні депутати! Я добре усвідомлюю, що не все в районі зроблено за цей рік, є ще багато  проблем, а отже, у нас попереду чимало роботи. Хочу наголосити, що досягти результату можна лише за умов злагодженої співпраці та конструктивного діалогу районної ради і її виконавчого апарату, постійних комісій та фракцій, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також колективів підприємств, установ та організацій, небайдужих представників громадськості. Дякую усім за підтримку, розуміння, терпіння, злагоджену щоденну працю, активну позицію у вирішенні питань життєзабезпечення нашої територіальної громади. Переконаний, що розв’язувати всі проблеми ми завжди будемо спільно, допомагаючи один одному, проявляючи й надалі людську мудрість та толерантність, попри деякі розбіжності в поглядах та різні політичні переконання. Вірю, що й надалі ми будемо працювати громадою для загального добра, злагоди та миру.

Хочу запевнити всіх присутніх в тому, що районна рада і надалі відкрита для усіх пропозицій стосовно вирішення питань, які віднесені до її компетенції, готова до співпраці з усіма, кому небайдужий Вознесенський район.

Дякую за увагу!

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*