Голова Миколаївської ОДА Савченко знав про підготовку розстрілу Майдану, — Народний депутат М. Найєм

Народний депутат Мустафа Найєм стверджує, що глава Миколаївської ОДА Олексій Савченко знав про підготовку розстрілу Майдану в лютому 2014 року.

За словами Найєма, у губернатора довгий час були хороші відносини з Юрієм Крисіним, який організовував під час Майдану банди тітушек, пише НВ.

savchenko-al_4

До Майдану Крисін працював директором фірми П\’ятий регіон, співробітники якого залучалися до охорони Авант-Банку — банку, який безпосередньо афілійований з колишнім Генеральним прокурором України Віталієм Яремою.

Головою правління Авант-Банку на той момент працював нинішній губернатор Миколаївської області і колишній народний депутат фракції БПП Олексій Савченко.

Найєм зазначив, що Крисін заздалегідь знав, що 20 лютого 2014 роки влада готує кровопролиття на Майдані, і навіть попередив про це Савченко. Кому нинішній губернатор передав цю інформацію, Найєм не знає.

27654994_10157429589166164_5344365025841500847_n1004406_3

                                                                     Веремий В.В.

У той же час, глава Миколаївської ОДА будь-яку згадку про «вождя тітушек» сприймає як особисту образу. Відповідаючи на питання журналіста НВ, чи знав він про підготовку розстрілу Майдану, він сказав, що «всі слідчі дії і допити повинні коментувати слідчі і ГПУ».

«Ви торкаєтеся теми, яка для мене є образливою і сьогодні наша з вами розмова і все, що я вам говорив, ви просто знівелювали, на жаль… Ви почули якісь чутки і плітки», — сказав Савченко в інтерв’ю НВ.

22 грудня Шевченківський райсуд Києва виніс вирок у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія — Юрія Крисіна визнали винним і засудили до чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки. Прокуратура просила шість років позбавлення волі.

Пізніше Шевченківський суд Києва змінив запобіжний захід і відпустив із СІЗО Олега Гебана і Сергія Костенка, також причетних до справи Веремія і підозрюваних в завершеному замаху на вбивство шести осіб 18 лютого 2014 року поблизу Майдану.

25 грудня на Майдані Незалежності в Києві зібралися близько 200 учасників акції з вимогою справедливого вироку для керівника «тітушек» Юрію Крисіну.

Минулого тижня у Миколаєві я зустрілась з головою Миколаївської ОДА Олексієм Савченко. Дуже вдячна йому за цю зустріч і згоду дати інтерв’ю.
Ми розмовляли переважно про Миколаївщину і як я вже писала, репортаж вийшов у сьогоднішньому номері журналу Новое Время. Савченко розповів про здобутки, проблеми і плани. Каже, аеропорт буде у травні.

Але, звісно, зустрічаюсь із головою Миколаївської ОДА, я не могла не запитати про Юрія Крисіна. Оскільки його прізвище неодноразово згадувалось у прив’язці до Савченко.

Нагадаю, що у грудні суд відпустив Крисіна на волю, незважаючи на те, що він сам розповідав, як організовував титушок на Майдан і не заперечував, що бив битою журналіста Веремія.

Народний депутат Mustafa Nayyem каже, що Крисін і Савченко добре знайомі. За його словами, Крисін і його товарищі з компанії П’ятий регіон залучались до охорони Авант-банку, коли там працював Савченко. Посилаючись на свої джерела у правоохоронних органах, Мустафа каже, що Крисін, зізнався у тому, що знав про те, що 20-го лютого 2014-го року буде кривава розправа на Майдані і попередив про це… свого знайомого Савченко. Кому передав Савченко цю інформацію, Мустафа не знає.

http://argumentua.com/novosti/golova-mikola-vsko-oda-savchenko-znav-pro-p-dgotovku-rozstr-lu-maidanu-nai-m

Крім того, Кристина Бердинских спілкувалась з О. Савченко з цього приводу.

Про усе це я запитала Олексія Савченко в розмові. Публікую те, що стосується Крисіна. Сподіваюсь, як і сказав губернатор, ми ще повернемось до цієї теми. Бо цього разу, мені не вдалось отримати відповіді.
(У моєму запитанні є неточність — йдеться не про 18-е, а саме про 20-е лютого 2014-го року. Вже після розмови перевіряла цю інформацію з кількох джерел, вибачаюсь перед губернатором за неточність формулювання).

26903878_10157339863326164_6427615656907005955_n

— У мене питання, яке стосується Юрія Крисіна. Він у свій час, наскільки я розумію, відповідав за охорону банку Авант, яким ви керували. Досі кажуть, що ви підтримуєте з ним дружні стосунки. це так чи ні?
— Ви навіть у запитанні помиляєтесь. Я поверну вас у площину того, що це питання, після усього того, що я зробив для нашої країни, зробив для нашої держави, воно образливе. І я це питання сприймаю, як особисту образу від вас, на жаль.
— Поясніть мені.
— Я вам пояснюю. Будь-який злочин, який стосується за часів революції, або чогось іншого, я сприймаю, як особисту образу. Я за це піднявся, я за це воював, я за це пішов до парламенту, я за це сьогодні працюю головою ОДА. Вибачте мені будь-ласка, я віддаю усе, що у мене є. Я віддаю останнє. Я віддаю своє серце, душу і ви мені ставите це питання. Ну воно просто образливе для мене. Мені нема чого тут коментувати. Я не можу нічого вам навіть сказати.
— Тоді я задам останнє питання, яке стосується Крисіна, бо не можу його не поставити. Мені відомо, з моїх джерел, що Крисін зізнався, що він вас попереджав про 18-е лютого (уточнення: не про 18-е, а про 20-е лютого). Так це чи ні?
— Усі слідчі дії повинні коментувати слідчі і повинна коментувати саме ГПУ, або орган, у якому відбувалися першочергові, або інші слідчі дії. Я вас повертаю у площину того, що я сказав. Ви зачіпаєте тему, яка для мене величезно образлива і сьогодні наша з вами розмова і все, що я вам казав, ви просто нівелювали, на жаль.
— Чому?
— Знаєте чому? Тому що ви мене не почули. Ви почули якісь чутки і плітки.
— Це не чутки.
— Знаєте, не завжди у людини виходить. Буває таке життя, що у людини не виходять певні його дії і таке інше. І він же ж не може це сказати, що у нього не виходить. Йому треба знайти якесь для себе розуміння, хто у цьому винен, розумієте. Я не розумію, чому я постійно знаходжусь у колі такому, що я чомусь у чиїхось помилках….
— Я усього навсього задаю вам запитання.
— У якихось незрозумілих речах, я маю надавати якісь коментарі.
— Ви спілкувалися із Крисіним підчас Майдану?
— Я закінчив цю розмову.
— Ви не будете це коментувати?
— Я ж вам сказав, я вам двічі відповів на це питання.
— Коли Ви з ним припинили спілкуватися? До Майдану чи після?
— Ви не почули мене?
— Я хочу отримати відповідь на це запитання.
— Я певен, що я закінчу свою посаду, закінчу свою каденцію, якщо ця тема буде для вас актуальна…
— Буде
— Я обов’язково дам вам відповідь, давайте домовимось у такий спосіб. Сьогодні я вже вам відповідь надав. Я вам до речі теж дякую за це запитання.
— Ви не дали на нього відповідь.
— Я дав вичерпну відповідь.
— Ви прекрасно знаєте, що зараз про вас дуже часто згадують, коли пишуть про Крисіна і чому ви не можете просто дати відповідь – ми зараз спілкуємось, ми зараз не спілкуємось, ми останній раз спілкувалися підчас Майдану і все. Ви ж читаєте новини про Крисіна і майже у кожній новині вас згадують.
— Ви помиляєтесь.
— Тому я, як журналіст, маю задати це питання, щоб з’ясувати усю цю історію.
— Зрозуміло. Ще питання будуть?
— Будуть. У вас є фейсбук сторінка…. (а далі вже була інша тема).
Фото Nato Dvali

 

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*