Година милосердя в бібліотеці №1 (до Міжнародного дня людей з інвалідністю)

«Вчимося разом творити добро!», — під таким девізом 4 грудня в бібліотеці №1 КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» пройшла година милосердя «Добром зігріте серце», на яку завітали учні 5 – А класу ЗОШ № 10, разом з вчителем української мови та літератури Шугаєвою Т.О.

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. У світі налічується понад 1 мільярд людей з інвалідністю, що приблизно становить 15% населення усього світу.

Протягом заходу працівники бібліотеки № 1 розповідали дітям про те, що доброта і милосердя — два крила на яких тримається людство, це милість людського серця, розуміння, м’якість, співчуття, ніжність. Це не слабкість, а сила, тому що доброта та милосердя властиві людям, які здатні прийти на допомогу. Головним акцентом заходу було те, що ми не повинні забувати про тих людей, які потребують допомоги.

Учні разом із Євстратєвою Наталією Миколаївною, бібліотекарем читального залу, говорили про добро, милосердя, яке завжди цінувалося й жило в серцях як українців, так і в серцях інших народів світу. Про це розповідають легенди, народні оповідки, казки, художні твори.

Нікого серед присутніх на заході не залишила байдужими «Різдвяна легенда про Янгола Добра», яку прочитала Даниленко Наталія Василівна, бібліотекар абонементу.

Для школярів був підготовлений перегляд літератури «Повага до людей є повагою до самого себе», до якого ввійшли художні твори Володимира Короленка «Слепой музикант» та «Дети подземелья», Алана Маршала «Я вмію стрибати через калюжі», Бориса Польового «Повість про справжню людину», Спиридона Черкасенка «Маленький горбань» та інші твори.

Всім нам нелегко у сьогоднішній скрутний час, але пам’ятаймо, що поруч є люди,яким набагато гірше за нас. І ми можемо покращити їхнє життя своїм відношенням, небайдужим ставленням, усмішками і теплим поглядом. Про це необхідно говорити не тільки в Міжнародний День інвалідів, місце для доброго вчинку завжди знайдеться в житті. І щоб жилося усім нам добре, у мирі і злагоді, необхідно щохвилини, щоденно творити добро.Бо добро має здатність бути щедрим та не потребує нагороди. Хто щедро робить добро, у відповідь отримує ще більше.

Завжди пам’ятайте, що і зараз, і у майбутньому щоб бути людьми з красивою доброю душею, в якій немає місця підлості і заздрощам, лицемірству і злості, живіть так, щоб людям було добре поряд з вами. Даруйте добро і воно повернеться до вас сторицею!

«Добро починається з тебе»!

Бібліотека №1

КЗ «Бібліотечна мережа

м. Вознесенська»

http://voz.gov.ua/material/6656

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*